Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dünyanin En Zeki Insani...

ayna44

New member

Naida Camukova bir Kumuk Türk’ü ve dünyanın en akıllı insanı. Geçtiğimiz günlerde dünyanın 23 ülkesinden gelen bilim adamlarının katıldığı araştırmayla bu ispatlandı. İstanbul Üniversitesi’nde anlak düzeylerinin ölçülmesi ile ilgili yapılan bir araştırmada Filolog Naida Camukova en yüksek puan olan 360 üzerinden 357 puan alarak, ‘dünyanın en akıllı insanı’ ünvanını elde etti. 4 yaşında iken okula başlayan Camukova, bu yaşta, sadece okuma-yazmayı değil aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’i ve Marks’ın ‘Kapital’inin birinci bölümünü de ezberledi. 14 dil bilen 29 yaşında olan Camukova halen Türkiye’de yaşıyor ve ‘dünyanın en genç profesörü’ ünvanına sahip.

Azra

New member
hımmm baya bi marifetliymiş...yolu açık olsun.

rusen_alp

New member

Naida Camukova bir Kumuk Türk’ü ve dünyanın en akıllı insanı. Geçtiğimiz günlerde dünyanın 23 ülkesinden gelen bilim adamlarının katıldığı araştırmayla bu ispatlandı. İstanbul Üniversitesi’nde anlak düzeylerinin ölçülmesi ile ilgili yapılan bir araştırmada Filolog Naida Camukova en yüksek puan olan 360 üzerinden 357 puan alarak, ‘dünyanın en akıllı insanı’ ünvanını elde etti. 4 yaşında iken okula başlayan Camukova, bu yaşta, sadece okuma-yazmayı değil aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’i ve Marks’ın ‘Kapital’inin birinci bölümünü de ezberledi. 14 dil bilen 29 yaşında olan Camukova halen Türkiye’de yaşıyor ve ‘dünyanın en genç profesörü’ ünvanına sahip.

Kardeş bu kadın dünyanın en zeki insanı insanı, ama Türkiye'de yaşamıyor, Dağıtstan Devlet üniversitesinde çalışıyor, kendisi Dağıstanlı bir Türk, bu muhterem müslümandır, kendisi bir çok yeri gezmiş, soruyorlar o kadar yeri gezdin en güzel yer neresi diye O, " Türkiye'den çok etkilendim, zira orada kendimi misafir gibi hissetmedim , evimde hissettim" diyor, yine bu muhterem zat Türkçe'nin her lehçesi ve bir çok dil biliyor, yine soruyorlar en güzel dil hangisi diye O da, " en güzel Türkçe , çünkü o herşeyden öte bir kültür " diyor.

Üst Alt