Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dünya fatura degil faturanin olusumu

• Konbuyu başlatan teslimolan
  • Başlangıç tarihi
T

teslimolan

Guest
Allah bütün insanlarin dogmadan önce cennetlik yada cehennemlik olacagini en iyi sekilde biliyor hatta Adem yaratilmadan desem daha bir önem kazanir söyledigim. Aslinda sinirsiz bilgiye sahip olan icin onlari yazmama gerek bile yok. Peki Allah biliyor o zaman bu dünya ne icin ? Bu dünya o faturanin hangi rakamlarla olustugunu insanin kendi öz benligine gösteren bir belge. Yani insan öldügünde ben neden buradayim cezalandiriliyorum yada neden ödüllendirildim demesin diye. Iste o faturayi bizim hayatimiz olusturuyor ve o rakamlar bu dünyada elde ettigimiz sevap ve günah bilancosu.

Kisacasi
Fatura-Cennet yada Cehennem
Rakamlar-Dünyadaki ameller.

Dünya yalniz Rakamlarin olustugu yer degil ayni zamanda insanlarin günahdan arinmasi icin olusturulan bir sudur. Ne mutlu o insanlara bu dünya nin su oldugunun farkina varip onda kirlerini yikayip temizlenip Allah in yolundan gidenlere. Vay haline o insanlarin bunun farkina varmayip kendilerine yazik edenlere.

Allah adaletli oldugu icin herkese her insana bu dünya daki imkani verdi günahindan temizlenip tekrar yuvaya yani Cennete dönsün diye.

Aslinda olay cok basit.
Insan seytanin sözüne inanip Allah in sözünü disladigi icin kovuldu. Allah insana o agactan uzak durmasini söylemesine ragmen insan seytanin yalanina uydu. Tekrar kovuldugu yere girmesi icinde tam tersini yapacak bu dünyada Allah in sözünü dinleyip seytani yüzüstü birakacak. Yani bir evden sirtiniz eve dönük cikiyorsaniz tekrar o eve girmeniz icin tam tersini yapmaniz gerekir ki o eve girebilirsiniz yani yüzünüz eve bakacak ve sirtiniz disariya bakacak sekilde girebilirsiniz.

Bu sözler kisitli bilgi sahibi olan ve bilgisi ancak Allah in izin verdigi kadar olan bir aciz kulun sözleridir. En dogrusunu ise Alemlerin Rabbi sonsuz bilgi sahibi olan Bir ve Tek ilah olan Allah bilir.

Üst Alt