Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duaların Kabulü

yalçýn121

New member
Selamün Aleyküm Abiler Kuraın Kerim Başladım Ama Arapça Bilmiourm Yaşım 14 Ve Hatim Etmek İstiyorum Hocanın Dediğine Göre Her Duanın 1 Satırına Kulvuallah Okuduğumuzda Kabul Oluyormuş Aslını Bilen Varmı ?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Aleykümselam kardeşim, yaşınız henüz oldukça genç sayılır, hher yerde çokca da Kur'an kursları mevcut. Kur'an ın Arabça okunuşunu öğrenip öyle hatmekmek doğru olur. Bunun için azmetmeniz en büyük dua olur bence.

Ayrıca duanın kabulü için dediğiniz gibi bir yöntem duymadım, yapılan tüm duaları Allah (cc) zaten duyar ve hayr için yapılan her duaya icabet eder. Ancak duaların kabulü için daha önemli meseleler aşağıda ki forum linkinde mevcuttur, okuyunuz.

http://www.islamforum.net/f11/kabul-edilen-dualar-14685/

old_preacher

New member
Benim duaların kabulü konusunda düşüncem şudur;

Her şey karşılıklıdır. Eğer Allah tan bir şey istiyorsan, karşılığını vereceksin, yani ibadetini edeceksin, sevgini ve saygını gösterecek, sonra dua edeceksin. Bugünküler gibi alnını secdeden uzak tutup, her türlü pisliğe gömülüp, sonra başı sıkışınca ''Allah ım yardım et'' demek samimiyetsizliktir. Bana göre kabul olmayan dualar da bundan kaynaklanır.

Yani çok duyarız ''dua ediyorum ama Allah kabul etmiyor'' lafını. Ama dua edenlerin çoğu da yukarıda betimlediğim gibi olduğundan bu kaçınılmaz oluyor. Önce kişi kendine bakacak, ''ne verdim ki ne istiyorum'' diyecek.

Tabi bunlar benim şahsi düşüncelerim. Her şeyin en doğrusunu Allah bilir.

Üst Alt