Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dualanması gerekiyor...

webfatihi

New member
s.a Arkadaşlar. Yaklaşık 32 milyon kadar zikredilmiş salavat-ı şerif var. Bunun duası nasıl yapılır. Bu salavatı şerifler nasıl dualanır. Yardımcı olursanız sevinirim.

selametle...
help.gif

T

teslimolan

Guest
Teslimiyet Allah a dir peygamber Allah i övmek ve övdürmek icin gönderildi. Peygamber e destek vermek demek onun yolunda olmak demektir. Onun yolunun nasil oldugunu Al Qran gösteriyor. Onun yolu Huva Allah in yani O Allah in övüp yüceltilmesidir. Övgü yalniz Alemlerin Rabbi Rahman ve Rahim olan Allah a dir dan bu insanlik ne anliyor bilmiyorum ama ben övgünün yalniz Allah a oldugunu anliyorum ve bunu söyleyecek elcide yani deki nin muhatabida Hz. Muhammed dir. Nebilerin sonuncusunun sakin ve fazla konusmayan bir insan olduguna inaniyorum ben hatta konusurken SIKILDIGINI anliyorum. Nedenmi ? Bir insan düsünün 40 yaslarina gelmis hala amcasinin himayesinde ve bir Ayet düsünün orada lafi fazla koyulastirmayin o rahatsiz olur ancak sizden utandigi icin söyleyemez yazar. Resul benim icin dogru zamanda dogru ve az konusan Allah in son nebisi idi ben o ayet den onu anliyorum ve Mehdi nin de ayni özelliklere sahip olduguna inaniyorum. Allah in son nebisine destek olmak istiyorsaniz Al Qran i okuyun yada "Anlayacaginiz dilde meal" zekat verin namaz kilin tutabilirseniz oruc tutun ve Allah i uyuku haric bolca anin ve ona sükredin uyanik kaldiginiz bölümde. Allah i hayatinizdan dislamayin insanlara kötü söz söylemeyin kiri kirle temizlemeye kalkmayin. Bilmeden bilgiclik taslamayin ve devamli aklinizi isletin.

Bunlar kisitli bilgi sahibi olan kulun sözleridir en dogrusunu bilgisi sonsuz olan Allah bilir.

Son düzenleme:

bekir

sadece bir kul
Yönetici
s.a Arkadaşlar. Yaklaşık 32 milyon kadar zikredilmiş salavat-ı şerif var. Bunun duası nasıl yapılır. Bu salavatı şerifler nasıl dualanır. Yardımcı olursanız sevinirim.

selametle...
help.gif

Değerli Kardeşim

Allah (cc) Kur'an ı Kerimin Ahzab 56 ayetinde;

"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin."
şeklinde emretmektedir.

Siz en büyük emre riayet etmiş, bu şerefli zikri otuziki milyon kez yapmışsınız, bunun bir başka şekilde dualandırılması şartı olmamakla beraber, duanın sınırı yoktur... Açın yüreğinizi ve ellerinizi, isteyin O her şeyin sahibi olandan...

T

teslimolan

Guest
Allah insanlari deneyecegini de yazmistir Al Qran a ve baskalarina olan size gelmeden cennete gireceginizimi sandiniz da yazar. En kötü ne olabilir bir kendini Allah a teslim ettigine inanan insana ? Allah a ortak kosmak olur. Allah ve melekleri peymgamberi desteklemistir bizede onu desteklememiz söylenir 32 milyon salat yapmamiz anlami nasil cikar bundan ben anlamiyorum. siz sirk belasi ile sadece hiristiyanlarin mi denenecegini saniyorsunuz ? Sanmaya devam edin ama sanmaya devam edin diyorum sadece. O güzel insan o iyi huylu Allah a gönülden teslim olan insan size Allah i övüp yüceltmenizi ve yalniz ona salat ikame yani namaz kilmanizi söylemistir. Insanlarin Allah i birakip kullari övmeleri nin sonuclarini bugün dahil görüyoruz. Allah i birakip kullardan medet uman topluluk tan ki birisi hiristiyan alemi dir diyeri malesef biz onlardan kim aklini calistirirsa dünya ya hükmeder ve onlar calistirdigi icin onlar hükmediyor. Ancak gönülden Allah teslim olmus olsa idi bu kendini Allah a teslim olmus olarak nitelendiren fakat olup olmadiklarini yalniz Allah in bildigi o topluluk gercekten Resule destek vermis olsalardi bugün dünya yi amerika degil biz yönetecektik. Kuldan medet uman kopuk bir ipe sarilmistir kim Allah in ipine sarilirsa o dogru yolu bulmustur.

Bunlar bilgilierinin sinirni Allah in cizdigi bir kulun sözleridir en dogru bilgi ise Allah indir. Övgü Huva Allah a dir O Allah adir. Selam onun seckin kullarina.

webfatihi

New member
Bekir arkadaşım teşekkür ederim açıklama için...

Teslimolan seni anlayamıyorum salat getirdik diye kötümü yapmışız onu mu demeye çalışıosun anlamadım ki

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Allah insanlari deneyecegini de yazmistir Al Qran a ve baskalarina olan size gelmeden cennete gireceginizimi sandiniz da yazar. En kötü ne olabilir bir kendini Allah a teslim ettigine inanan insana ? Allah a ortak kosmak olur. Allah ve melekleri peymgamberi desteklemistir bizede onu desteklememiz söylenir 32 milyon salat yapmamiz anlami nasil cikar bundan ben anlamiyorum. siz sirk belasi ile sadece hiristiyanlarin mi denenecegini saniyorsunuz ? Sanmaya devam edin ama sanmaya devam edin diyorum sadece. O güzel insan o iyi huylu Allah a gönülden teslim olan insan size Allah i övüp yüceltmenizi ve yalniz ona salat ikame yani namaz kilmanizi söylemistir. Insanlarin Allah i birakip kullari övmeleri nin sonuclarini bugün dahil görüyoruz. Allah i birakip kullardan medet uman topluluk tan ki birisi hiristiyan alemi dir diyeri malesef biz onlardan kim aklini calistirirsa dünya ya hükmeder ve onlar calistirdigi icin onlar hükmediyor. Ancak gönülden Allah teslim olmus olsa idi bu kendini Allah a teslim olmus olarak nitelendiren fakat olup olmadiklarini yalniz Allah in bildigi o topluluk gercekten Resule destek vermis olsalardi bugün dünya yi amerika degil biz yönetecektik. Kuldan medet uman kopuk bir ipe sarilmistir kim Allah in ipine sarilirsa o dogru yolu bulmustur.

Bunlar bilgilierinin sinirni Allah in cizdigi bir kulun sözleridir en dogru bilgi ise Allah indir. Övgü Huva Allah a dir O Allah adir. Selam onun seckin kullarina.

Bakın sayın teslimolan
ısrarla Peygamber Efendimiz (sav) için Allah (cc) ın da emrettiği, Hadislerin de işaret ederek örneklendirdiği bir konuyu tahrikle taciz ediyorsunuz.

İslam Forum kuralları bunu reddediyor. Bu davranışınızı devam ettirdiğiniz taktirde engelleneceğinizi ikaz ederiz.

T

teslimolan

Guest
Bekir arkadaşım teşekkür ederim açıklama için...

Teslimolan seni anlayamıyorum salat getirdik diye kötümü yapmışız onu mu demeye çalışıosun anlamadım ki
Anlasilmayacak bir sey yok kardesim insanlar peygambere yanlis yaptigi icin kovulmadi Allah a yanlis yaptiklari icin kovuldu.

Allah in isimlerinden biri Rab dir ve Rab in türkcesi Ögretmen dir. Ögretmen ögreticidir ve sözü dinlenen dir. Malesef Hz. Adem ve Annemiz Onun sözünü dinlemediler ve seytanin kini dinlediler o yüzden kovuldular. Yani bu tutum benim inancima göre bir sirk di ve o yüzden kovuldular diye inaniyorum ve oraya girmek icin sirkten uzak bir yasam yasamaiz lazim geldigine inaniyorum.

Ben herseyi bilemeyecegime göre bunlar benim inandigim sözlerdir en dogrusunu Allah bilir.

yusufgülmez

New member
Allah hepimize bu salat ve selamın 32miklyonunu yada 1 tanesini yürekten getirmeyi nasip etsin amin

Üst Alt