Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua

muhacir_b

New member
s.a kardeşlerim
insan ne kadar kendine güvenirse güvensin emin olunki o insan benlikten başka bir çirkinliğe gitmez.bazı insanlar ilmine güvenir ama bazı insanlar o ilmi veren allaha güvenir.sorduğundasa ilmine güvenene sen bilirmisin ewt benbilirim diyeni göreceksin.ama allaha güvenene sorduğun zmn ise diyecekki ben bilmem çünkü iki bilen olmaz bir bilen vardır oda rahmandır dicek.ilim allah adına kullanmak çok güzeldir allah katında ama nefsi adına kullanmaksa çok çirkin ve kötüdür.örneğin bir yere tebliğe gideceksiniz bunlar anne babamız olur,dayı,teyze,akraba,komşu yahut mahalleden ve semtimizden arkadaşlar olabilir.allah adına kullanan insan tebliğe giderken dua eder ve derki ey rabbim kalplerin ve herşeyin sahibi sensin,ben cahil ama sen bilensin.eyer dilime ve kalbime hikmetli sözleri zuhur ettirirp gideceğim yerdeki insanların kalpleriyle oynarsan zaten bizi kulluk yapmak için yarattın allahım bizlere acı yardım et,işte bu allaha güvenenlerden.kimide varki ilk kendi nefsime ben yapacam,ben konuşacam,ben böle yapacam ben şöle yapacam,diliyle ikrar etmese dahi kalbinde o vardır.arkadaş ayette diyorki rabbimiz=ey muhammed deki eyer onların o duası olmassa ben niye değer vereyim ki onlara.gelin inş duayla başlayalım duayla bitirelim.allah isteyene verir istemeyene vermez.allahtan çok talep edelim arkadarşlar.haşa sizlerden şüpem yok sadece bir hatırlatama.önceliklede yazdığım kendi nefsime.hakkınızı helal edin bize dua edin inş.s.a

muhammedemin

New member
Çok haklısın muhacir kardeş.. önce kendi nefsimizi ıslah etmemiz şart. Sonra irşadda muvaffak olabiliriz. Aksi halde geçen bir hayatta istediğimiz hedeflere ulaşamıyoruz. Allah(cc) razı olsun.

güloo

New member
rabbim seni korusun arkadaşım.bazen o kadar çok ihtiyac duyuyorum ki bunları duymya allah senden rası olsun

gönül dostu

New member
Paylaşımınızda çok doğru noktalara deyinmişsiniz Allah sizden razı olsun.Dualarımız Ağzı temizlerin duası olsun inş.Selam ve duayla...

Üst Alt