Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua

chamdali

New member
Ey Rabbimiz! Bizi doğruya ve güzele yönelttikten sonra kalplerimizi bozup eğriltme ve bize katından bir rahmet bağışla. Sen, yalnız sen Vahhâb'sın, bol bol bağışta bulunansın.

Rabbimiz! Bizi, sana teslim olmuş müslümanlar haline getir! Soyumuzdan da sana teslim olan müslüman bir ümmet oluştur! Bize ibadet yerlerimizi göster, bizim tövbemizi kabul et! Sen, evet sen, Tevvâb'sın, tövbeleri cömertçe kabul edersin; Rahim'sin, rahmetini cömertçe yayarsın.

Ey Rabbimiz, bize dünyada da güzellik ver, âhirette de güzellik ver!Ve bizi ateş azabından koru!

Ey Rabbimiz !Senin indirdiğine iman ettik, resule uyduk;artık bizi gerçeğin tanıklarıyla beraber yaz .

Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır. Canımızı müslümanlar olarak al.

Rabbim! Beni, gireceğim yere doğruluk-dürüstlükle sok, çıkacağım yerden doğruluk-dürüstlükle çıkar. Katından bana yardımcı bir güç/kanıt ver.

Ey Rabbimiz, katından bir rahmet ver bize ve bir çıkış yolu lütfet İşimize.

Rabbim, göğsümü açıp genişlet;İşimi bana kolaylaştır.Dilimden düğümü çözki sözümü iyi anlasınlar.

Rabbim, beni yapayalnız, bir başıma bırakma. Sen, mirasçıların en hayırlısısın.

Rabbim! Affet, merhamet et. Sen merhametlilerin en hayırlısısın.

Ey Rabbimiz! Yalnız sana güveniyoruz, yalnız sana yöneliyoruz. Dönüş yalnız sanadır.Ey Rabbimiz! Bizi, küfre sapanlar için bir fitne/imtihan aracı yapma! Bağışla bizi ey Rabbimiz! Sen, yalnız sen sonsuz kudretin, sonsuz hikmetin sahibisin.

Rabbimiz, eşlerimizden ve çocuklarımızdan bize göz aydınlığı bağışla. Bizi takvaya sarılanlara önder kıl.

Bu duaları bize SEN öğrettin, Kabul Buyur Ya Rab!

Üst Alt