Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DUA etmeyi bilmek LAZIM

• Konbuyu başlatan nakþibendi
  • Başlangıç tarihi
N

nakþibendi

Guest

:( DUA ETMEK OKUNDUĞU GİBİ DENİLDİĞİ GİBİ DEĞİLDİR''BEN DUA ETMEYİ DAHA YENİ İDRAK EDİYORUM DUA ŞARTLARI ELİNİ KALDIR İSTEDİKLERİNİ SÖYLE SONRA AMİN DE BİTİR?:D
dua etmek mükemmel birşey ALLAH'a yalvarmak ondan yardım istemek çaresiz kaldığında güveneceğin tek yüce yaratıcı;) Lâ ilâhe illallâh
babam bana hep dua et derdi bende ediyorum ama ALLAH benim dua mı kabul etmiyor derdim meğer ben dua etmeyi bilmiyormuşum!! bu çook hassasiyet getiren ve dikkat içeren bir konudur ALLAH kulu ona el açtı mı ne istiyor niye istiyor hepsini biliyor!!:D
Lütuf gerçekliğine inanç ve onun geleceğine duyulan umut mükemmeldir. Ama bu spiritüel tembellik ve ahlaksal günah için bahanelere dönüşmemelidir.

Yüce Benliğin Lütfü yardımınıza gelmezse, bütün gayretleriniz sonuçsuz kalacaktır. Ama, diğer yandan, kendiniz gayret etmezseniz, Lütuf un gelmesi hiç mümkün değildir..

Lütuf la ilgili herhangi bir yasa varsa, bu Yüce Benliğe sevgi sunmamıza, bu yüzden de ondan lütuf almamıza benzer bir şey olur. Ama bu sevgi, bizim için ne kadar anlam taşıdığını gösterecek bir ölçüde ona isteyerek zaman ve düşünce feda edecek kadar yoğun, büyük olmalıdır. Kısacası, daha fazla almak için daha fazla vermek zorundayız. Sevgi de verebileceğimiz en iyi şeydir.

Gerçek şudur: Daha yüksek güç herkese lütuf verir, ama herkes bunu alamaz, buna razı ya da hazır değildir, herkes onu fark edemez, bu yüzden de birçok kişi onu kaçırır. İnsanların bir hazırlık olarak ilk önce kendi üzerlerinde çalışma gerekliliğinin nedeni budur.

Hem kutsal kendini düzeltme görevi hem de ona getireceğiniz açması zayıflığın farkına kesin bir şekilde vardığınızda, Lütuf un kurtarıcı ve dönüştürücü gücünü alma ihtiyacı da mantıksal olarak bunu izler. Bu durumda, psikolojik olarak onu almaya hazır olursunuz. Lütuf u kendinize çekemezsiniz, yalnızca isteyebilir ve bekleyebilirsiniz.

Kendi daha alt düzey doğanızı yalnızca kendi çabalarınızla zaptetme düşüncesi Lütuf a yer bırakmaz. Daha dengeli bir yaklaşım bulmak daha iyi olacaktır. Çabalarınızda bu çabaların kendi başlarına size aradığınız her şeyi getiremeyeceğini öğrenmeniz gerekir. Lütuf u çekmek için ilk adım duayla kibrinizi kırmak ve zayıflığınızı itiraf etmektir.

dua inancın kuvveti ile ilgili birşeydir!

E

esrefinho

Guest
yazın hos ama birm yerde yanlış yapıyosun bence
orda sadece caresiz anlarımızda dua edelim demişsin bence yanlış bir fikir.
İnsan iyi anındada kötü anındada dua eder tabiki arada fark var fakat duanını yeri zamanı yoktur.

N

nakþibendi

Guest
yanlış anladın kardeşim öyle yapan insanlar ben en mutlu anımdada dua ederim inşALLAH..

SUSKUN

New member
paylaşım çok güzel ama sadece çaresizlik anında değilde her an her zaman etmek daha güzel.Paylaşımın için Allah razı olsun

firdevs

New member
Paylaşımın için ALLAH C.C. razı olsun. Bende bir konudan bahsetmek isterim 7-8 yıl önce bir kitapta okumuştum yazar hatırımda değil ama güzel bir kitaptı. Orda deniyordu ki ALLAH C.C. sevdiği kulunun duasını geç kabul eder , sesini daha çok duymak için. Sevmediği kulunun duasını da çabuk kabul eder, bir an önce sussun diye.Bu beni çok etkilemişti. Gerçeklik payı nekadar bilemiyorum ama umarım sesimizi duymak istediği kullardan oluruz.

N

nakþibendi

Guest
Allah Kullari Arasinda Ayrim Yapmaz

Allah Kullari Arasinda Ayrim Yapmaz

güzel bir konuya deyindiniz ancak her kitap doğruyu yazmaz saygılar;)

firdevs

New member
Belirtmiştim zaten gerçeklik payı konusunda şüpheliyim diye.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
“Bana dua edin, size cevap vereyim.” (Mümin, 60)

bu ayeti hatirlatiyor degilmi kardesim

allah razi olsun paylasimin icin

Üst Alt