Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua 1

chamdali

New member
DUA
Sehid Dr. Ali Seriati

Allah’im akidemi sorunlarimin elinden kurtar ve koru.

Rabbim bana sorumluluktan kaçan inanç ucuzluguna karsi dayanma gücü ver.

Ya rabbi,beni sürekli bilgili ve uyanik kil ki; bir kimseyi yada bir düsünceyi –olumlu-olumsuz- olgun ve dosdogru tanimadan bir yargiya varmayayim.

Allah’im egoizm çekememezlik ve kiskançlikla karismis cehalet ve basiboslugumu düsmana savas, dosta saldiri araci yapma.

Rabbim; benligimin olmak istedigi söhreti, olmam istenen benligin kurbani durumunu bana verme.

Ilahi! beni garaz, kin, kiskançlik nedeniyle zulmün oyuncagi yapma!

Ya rabbi! egoistligi benden uzaklastir, egoizmi kaldir ki; baskalarinin egoistligini görüp eziyet çekmeyeyim.

Allah’im! bana mutlak itaati bagisla ki; dünyada mutlak isyan içinde olayim.

Rabbim! bana kavgaci ve inatçi bir takvayi ögret ki; sorumlulugumun çoklugu arasinda kaybolmayayim.

Beni perhizkar,münzevi takvadan koru ki; tenhalik ve uzlet köselerinde gizlenmeyeyim.

Allah’im beni insanligin dört büyük zindani olan tabiat, tarih, toplum ve benlikten kurtar.

Rabbim! kutsal süphe atesini bende öyle alevlendir ki, bana kabul ettirdikleri inançlarinin tüm etkilerini yakabilsin; iste o zaman bu küllesmis halkin arasinda her türlü tozdan arinmis inancin, sabahimsi dudaklarinda sevgi gülücükleri belirebilir.

Ya rabbi! halkima sabir, tahammül ve kanaâti geri ver ve beni ucuzculardan kilma.

Ilahi! toplumumu kitap, adalet ve demirden-silah ve teknikten- olusan üç saglam ve saglikli temel üzerinde kurmam, gönlümü hakikat, güzellik ve hayirdan ibaret üç kaynaktan doyurabilmem için bana yardim et.

Ilahi! toplumuma sana dogru gelen yolun salt yeryüzünden geçtigini ögretirken; bana da bu toprak parçasinda sana ulastiran en iyi yolu göster.

Ilahi! insanlara Âdem'in topraktan yaratildigini hatirlat ve deki; her maddi belirti ancak Allah ile anlam kazanir ve her gaybi belirtide ahiret ile. Ve eger din ölümden önce kullanilmazsa bir ise yaramayacaktir.ölümden sonra ise hiçbir ise yaramayacak ve kullanilmayacaktir.

Ya rabbi! bana sorumluluktan kaçan inanç ucuzluguna karsi dayanma gücü ver.

seheryeli

New member
İlahi!kendi lütfunla benim niyetimi olgun ,saf ve net kıl.
İahi!inancımı sağlam ve sabit kılarken,kudretinlede benden doğmuş kötülükler ıslah buyur.beni mal,mülk,mevki ve şöhret hırsından koru .İzzet ve şerefimi kibir ve gururmun peşinden koşan bir tutkun eyleme.beni kendi kulluğuna ram kıl.İbadetlerimi kendini beğenmişlik içinde yok etme.
Allahım!Muhammed(sav)ve aline rahmet eyle.Senin dinin yerine,sapık metot ve yollar edinmeyeceğim.Senin HAKK olan yolundan dönmeyeceğim.Kuşkuya düşürmeden sevap yolunu açacak ve fayda verecek bir "hidayet"e erişmeyi benim içinde kolaylaştır.
İlahi! Gafletim anında Seni anmak için beni uyandır.beni ömrünü Sana ibadet ile geçirenlerden eyle.Senin sevğine varan yolu aydın bir şakilde görme yeteneğini bana ihsan eyle. Bana dünya ve ahirette hayr ihsan eyle.
DUA/ ALİ ŞERİATİ

Üst Alt