Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Diyar-Küfürde ki Müslümanlar

aysemaide

New member
Esselamü Aleyküm,
Bir İslam ülkesinde yada müslümanların aktif olduğu bir toplumda(Almanya,Hollanda vb.) yaşamıyorsanız,etrafınız küfürle kuşatılmışsa,toplumda İslamı yaşamaya çalışan bir avuç kişiden biriyseniz ne yapmalısınız?Etrafta gördüklerinizden bunalıp,manen sığınacak bir limanınız(salihler)yoksa neye sığınmalısınız?Sadece böyle bir inançsız toplumun içinde bulunmanın bile sizden bişeyleri alıp götürdüğünü gördüğünüzde ne yapardınız?İşte ben böyle bir toplumda yaşıyorum.Ve bu konuda ehil kimselerin tavsiyelerine ihtiyacım var.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Esselamü Aleyküm,
Bir İslam ülkesinde yada müslümanların aktif olduğu bir toplumda(Almanya,Hollanda vb.) yaşamıyorsanız,etrafınız küfürle kuşatılmışsa,toplumda İslamı yaşamaya çalışan bir avuç kişiden biriyseniz ne yapmalısınız?Etrafta gördüklerinizden bunalıp,manen sığınacak bir limanınız(salihler)yoksa neye sığınmalısınız?Sadece böyle bir inançsız toplumun içinde bulunmanın bile sizden bişeyleri alıp götürdüğünü gördüğünüzde ne yapardınız?İşte ben böyle bir toplumda yaşıyorum.Ve bu konuda ehil kimselerin tavsiyelerine ihtiyacım var.

73/MUZEMMİL-8: Vezkurisme rabbike ve tebettel ileyhi tebtîlâ.
Rabbinin ismiyle zikret ve herşeyden kesilerek O’na (Allah’a) dön .

13/RAD-28: Ellezîne âmenû ve tatmainnu kulûbuhum bi zikrillâh(zikrillâhi) e lâ bi zikrillâhi tatmainnul kulûb(kulûbu).
Onlar, iman etmiştirler ve kalpleri, Allah’ı zikretmekle mutmain olmuştur.

91/ŞEMS-9: Kad efleha men zekkâhâ.
Andolsun ki; nefsini tezkiye eden, felâha erer.

sinang

New member
Bismillah..

Kim Allah'a inanırsa,Allah onun kalbini doğru yola götürür..Öyleyse kardeşim sen Allah cc inan itimat et..İnsan kendinin başıboş bırakılacağını mı sanar?öyleyse küfr diyarında isende Allah cc seninledir..Eğer Allah size yardım ederse sizi kimse yenemez Fakat sizi yüz üstü bırakırsa O'ndan başka size kim yardım edebilir..Öyleyse Allah'tan yardım dile..Allah müminleri şimdi içinde bulundukları durumda bırakacak değildirO pis olanı temiz olandan ayırmak ister.Allah'a tam itimat et,iman et..müslümanlar ancak kardeştirler..kardeşlerinle ol..Allah kendi yolunda kenetlenmiş bir yapı gibi saf bağlayarak cihad edenleri sever..El kola göz kulağa muhalefet etmez..kardeşine muhalefet etme,hüsni zan et..ve sıkı saflar yapıp,namaz kıl,cihad et,islam için gayret et..O halde gücünüz yettiğince isyandan kaçının..Dinleyin ,itaat edin,kendi iyiliğinize olarak harcayın..neyi malınızı,paranızı,vaktinizi,ilminizi,sevginizi,canınızı....Eğer Allah'a ödünç verirsen sizin için kat kat artırır ve sizi bağışlar..
Allah'a emanet ol..

B

beyaz_ýþýk

Guest
eger bir kimse bulamıyorsanız evinizden olabildiğince cımayın...cunku pislikten ne kadar cok uzak durulursa o kadar az bulaşır...

ve hocalarım dan soyle dinlemistim oda

aklımda kaldıgı kadarıyla anlatıcam...

kaynagını bulursam onuda yazarım..

"egere etrafınızda hiç salih kimse yoksa, sizi cemaatlere cagıran insanların hocam diye bahsettikleri size guven saglamıyorsa (ki bu zamanımızda cok var,bu hocalrın nasıl olup olmıycagını ayrı bir başlıkta belirtmiştik) ; Ve salih olan hocaya ulaşma imkanınız yoksa...

Yapacagınız..Evinizden cıkmayıp Kur anı ekrim okumak, Ehli sunnet alimlerinin kitaplarını okumak ve onları gönlünüze yerleştirmek efendimiz ve onları sevmektir.

hadisi şerifte Kişi sevdiği ile beraberdir buyrulmuştur....biz Allah c.c. , Efendimizi ve bu zaatları seversek onlrın ilmini devamlı okuyup ibdaetlerimize sım sıkı saraılırsak hiç bir şey olmaz..hangi toplumda yaşarsanız yaşayın..

Rabbim kullarının her daim yardımcısıdır..

Üst Alt