Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Diyanetten Sorumlu Vekilin Diyalogları

bekir

sadece bir kul
Yönetici
1 ) “Avrupa Birliği ile ilişkilerde bazı esneklikler göstermemiz lazım. Avrupa Birliği’ne gireceksek, ona göre düzenlemeler yapmamız şart (...) Kur’an’da Mümtehine Suresi 10. Ayette diyor ki; “Bu kadınlar, o inkarcılara helâl değildir.”

Avrupa Birliği’ne girecekseniz bu ayeti batılılara izah edemezsiniz. Mü’min kadının, Hıristiyan erkekle evlenemeyeceğini söyleyen bir ayet, Batı’da sıkıntı doğurur. Bunu gidermek lazım” (23 Nisan 2000–Samanyolu TV).

2)Yeni Şafak gazetesinde yapılan bir mülakatta “Papaların hayatı beni çok etkiledi. Onlardan çok şey öğrendim”

Mehmet Aydın’ı aynı zamanda Gazeteciler ve Yazarlar vakfının da başkanlığından da tanıyoruz.

Malum Bakan, Marmara İlahiyatta katıldığı bir panelde “Allah katında tek din İslam’dır diyen en büyük dinsizdir” deme talihsizliğinde de bulunmuştu.

Dinlerarası Diyalog çalışmalarının organizatörlüğünü yapan Bakan, meşhur Abant toplantılarının da öncüsü ve organizatörü idi.

Hatırlarsınız, hani şu “Akılla vahiy çelişirse akıl tercih edilir”,”Vatan, bayrak, devlet kutsal değildir” gibi dini ve milli bütünlüğümüzü tehdit eden sonuçların çıktığı Abant.

3) Diyanet'ten sorumlu Devlet Bakan, İslam'ın reforma ihtiyacı olduğunu öne sürdü. Bakan , Kuran'ın türbandan söz etmediğini vurguladı

İslam'ın reforma ihtiyacı bulunduğunu iddia eden Diyanet'ten Sorumlu Devlet Bakanı , Kuranıkerim'ın türbandan söz etmediğine dikkati çekti. Bakan, 'Türban takmanının dinin gereği olup olmadığı bir yorum meselesidir' dedi.

Financial Times'e demeç veren Devlet Bakanı , İslam'ın laik Türkiye'yi AB'nin dışında tutmak için bir neden olmaması gerektiğini söyledi. Bakan, Suudi Arabistan, İran ve Pakistan'da kadınlara yönelik baskıcı uygulamaların İslam'ın yanlış yorumlanmasından kaynaklandığını ileri sürdü. Söz konusu devletlerin dini devletler olarak değerlendirilemeyeceğini ifade eden Aydın, 'Eğer insanlar arasındaki eşitlik konusunda net bir vizyonunuz yoksa din konusunda da net bir vizyonunuz da olamaz. Kadınların araba kullanabilmesine ilişkin tartışmaları duymaktan utanıyorum. Bu başka bir çağa dair' diye konuştu.

4) Onun döneminde çıkarılan çağdaş tefsir hristiyanlarında kurtulduğunu sözde çağdaş müfessir adı altında 150 yıl önce yaşamış ingiliz ajanı reşit rızanın zırvaları katılarak tefsir çıkarılmış

alıntı

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Avrupa Birliği’ne girecekseniz bu ayeti batılılara izah edemezsiniz. Mü’min kadının, Hıristiyan erkekle evlenemeyeceğini söyleyen bir ayet, Batı’da sıkıntı doğurur. Bunu gidermek lazım” (23 Nisan 2000–Samanyolu TV).

Bu yaziya hicbir kaynaktan ulasamiyorum. Biliyorsunuz tv görüntüleri artik birsekilde aliniyor bu konusma nerde? birde kim söylemis.

Bakan , Kuran'ın türbandan söz etmediğini vurguladı

Bu cümleden Türban yoktur gibi anlasiliyor ama bunuda bulamadim.

Bu mehmet aydin Nurcumuymus:) Ya da cemaatte herhangi görevli birisi mi?

Yani ben bulamadim acikcasi. Hocaefendinin agzindan bir makale ya da herhangi bir bu kisi hakkinda yazi.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Kaynaklarını bulmak çok zor olmasa gerek ama bende araştırmadım. Fakat internette çok sayıda kaynakta bu ifadeler var ve bu kaynakların içerisinde gazetede var. Yani "kurulmuş" cümleler değil. Zira hiç tekzib veya inkara da rastlayamadım. Yine de doğrusunu Allah bilir. Söyleyen kişi hep aynı kişi, sayın bakan...

Gelelim bu zatın "neci" olduğuna... Diyanetten sorumlu devlet bakanıdır bu muhterem. Başka hiziplerini bilmiyorum.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Tüm kaynaklari hizli bir taarrumar ettim aradim ama bu adam Nur cemaati ya da bu yolun hizmetkari degildir. Bu halde diyalog hakkinda ne derse desin bunu diyalog böyledir diye lanse ettirmemek gerekir. Kaldiki bende nurcu degilim. Benim burada yazdigim bir yazi yine diyalogu baglamaz.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Eğer Mehmet Aydın ile Hocaefendi'nin hukukunu gerçekten bilmiyorsanız, sizin için araştırırım.

Senin Nur Cemaatinden olduğunu bilirdim... Yanılmışım. Sen hangi cemaattensin alptraum?

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Bende ayrilmis mümin olarak düsündüm hizb ayrilma anlaminda düsününce yanlis oldu.

Insaallah olabilir bir sekildede vefat ederim.

ARZ_7

New member
Tüm kaynaklari hizli bir taarrumar ettim aradim ama bu adam Nur cemaati ya da bu yolun hizmetkari degildir. Bu halde diyalog hakkinda ne derse desin bunu diyalog böyledir diye lanse ettirmemek gerekir. Kaldiki bende nurcu degilim. Benim burada yazdigim bir yazi yine diyalogu baglamaz.

Peki diyaloğu nasıl anlamalıyız ? Dinler arası diyaloğu ? Dinler arasında nasıl diyalog oluyorsa artık.. Yada Nur cemaatinin diyaloğu nasıldır ? İslamın tebliğ metoduyla aynı içerikte midir ? Eğer aynı şey derseniz Kuranın ifade ettiği tabiri bırakıpta, baştan sona saçma bir terim olan ' dinler arası diyaloğu' neden kullanıyorsunuz ? Ayrıca bu 'Dinler Arası Diyalog' terimini kim, ne zman çıkarmıştır ?

Enver Ýstek

metin mete
Peki diyaloğu nasıl anlamalıyız ? Dinler arası diyaloğu ? Dinler arasında nasıl diyalog oluyorsa artık.. Yada Nur cemaatinin diyaloğu nasıldır ? İslamın tebliğ metoduyla aynı içerikte midir ? Eğer aynı şey derseniz Kuranın ifade ettiği tabiri bırakıpta, baştan sona saçma bir terim olan ' dinler arası diyaloğu' neden kullanıyorsunuz ? Ayrıca bu 'Dinler Arası Diyalog' terimini kim, ne zman çıkarmıştır ?

Aslinda bunun adi Diyalog filan degil,Dünyayi Hiristiyanlastirma operasyonudur,Bunu ben söylemiyorum PAPA söylüyor hani so Bu diyalogun parcasi olmaya giden Fetulahin görüstügü Papa..O nedenle bence Sen Dinler arasi diyalog deme,adini dogru telefuz etmek gerekir..

Üst Alt