Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Diyalog ile ilgili! Onemli

New member
Selamunaleykum kardeslerim,

Ben bu videoyu gorunce.. bu nasil dinsizlik diye dusundum!!! Bu haber gercekten olmus, gazete yazisi ve goruntu var... Bu nasil bir anlayistir???

Herkesin bakmasini tavsiye ederim... Zaman gazetesi bence buyuk yanlis yapmis! Gozumden dustu...

http://www.youtube.com/watch?v=rQPV70DuAx0

slm ve dua ile,

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
ZAMAN GAZETESI

Hz. İbrahim'in mekanında

Haham, papapaz ve müftünün huzurunda kendisini kelime–i şehadet getirerek 'hem Hıristiyan, hem de Müslüman' ilan eden ve aynen çifte vatandaşlıkta olduğu gibi çifte dinli olmak istediğini ve Meryem ile evlenerek geçmişinde sahip olduğu Hıristiyan kültürle İslam kültürünü meczetmek istediğini belirten Lester, 'Quaker olduğum için herhangi bir Hıristiyan doktrinine bağlı hissetmiyordum kendimi, dolayısı ile İslamiyet'in güzellikleri ile geçmişimdeki Hıristiyanlıktan kaynaklanan güzellikler arasında bir tezat görmüyorum ve iki dinin güzelliklerini İbrahim Peygamber'in mekanında Musevi dostlarımın da duaları ile Meryem'le birlikte dini nikah kıyarak sürdürmek istiyorum' dedi. Gözleri dolu bir biçimde bu anı beklediğini belirten Meryem ise Lester'in geçen yıl bir ay oruç tuttuğunu, Ramazan boyunca beş vakit namaz kıldığını, birlikte Hıristiyan bayramlarını da kutladıklarını; fakat İslami usullerle nikah kıymayı hep arzuladıklarını vurguladı. Üç dinin duaları ile salavatlar eşliğinde gerçekleşen nikah merasimi, katılımcıları derin ve anlamlı düşüncelere sevk etti.

http://arsiv.zaman.com.tr/2000/04/15/guncel/2.html

BAK KARDESIM BUNUN TEFSIRI SANA BANA DÜSMEZ
kisi namaz kilmis kelime-i sehadet getirmis kalben islami tasdikledigini söylemis ise ve kalkti bunun nikahini bir imam kiydi ise o kelime-i sehadeti söyledi iseki bilirsin imam nikahini kiymak icin imamin kelime-i sehadetini duymak lazimdir bunun hükmünü ne sen ver ne ben bunun hükmünü rabbim verecektir biz olaya adil-i sahitiz ama sakin olada adil-i yargiclik etme cünkü kalbte olanlari bilemeyiz ama namaz kilan ve oruc tutan islamin sartlarindan olup ta o imanin gerektirdigi sartlardan birisini yerine getiren bir insan icin birsey söylemeye hakkimiz yoktur

arastir kardesim kalkip aradan 5-6 yil gectikten sonra bu olaylari video seklinde sunan insanlardan sen hicmi süphe duymuyorsun bunlar 5 sene önce yasamiyorlarmiydi amaclari kafa bulandirmak degilmi 5 sene önce sen yasamiyormuydunda bu insanlarin videolari seni etkiler oldu

söylenecek cok söz var ama insan istemezse inanmaz gözüne soksan o icindeki ates onu inandirmaya kabul etmez sen inanmak istemedigin sürece karalama kampanyalarina devam edersin

yelken06500

New member
bu kişinin islamiyetin güzelliklerini keşfetmesi güzel bi olay ama islamla hristiyanlığın özellikle belirtmiş; ''geçmişimdeki'' yani incilin ilk indiği zamanı kastedmiyor yakın zamandaki hristiyanlık anlayışından bahsediyor..karşılaştırması kesinlikle tazatın en ayyuka çıkanıdır.

hem hristiyan hem de islamı karıştırmak ve de buna musevi inanışlarını eklemek tam bir sapıklıktır.

peygamberimiz(sav) mübarek sakalını uzatmış bakmış ki yahudilerde uzatmış sırf onlara benzememek için kısaltmıştır.ve bizimde bu şekilde hareket ederek onlara benzemememizi istemiştir..herkez sevdiği ile beraberdir kelamıda açıktır..

zaman gazetesi bir yanlış yapmış olabilir..bizimde onları asmak gibi bir yetkimizde olmadığı malumdur.ama onların yapmış olduğu bu yanlışı onaylamak gibi bir lüksümüz yoktur..

bir kavme olan düşmanlığınız sizi onlar hakkında haksızlık yapmaya sevketmesin mealindeki ayeti göz önüne alırsak tam parelelinde şu sonuç çıkmazmı ?
yanlış veya haksızlık yapan din kardeşimizde olsa doğruyu ayakta tutmalıyız.

New member
Yaptiginiz yorumlar icin saolun kardesler!
Ama bence bir insanin IKI din birden secme hakki yoktur...ya osun, yada oburu! biraz sundan aliyim, birazda bundan aliyim uygun degil! Aynisi evlilik icinde gecerli bence, Musluman Muslumanla, digerleride digerleriyle evlenir... tabiiki bunun kararini vermek bizim haddimize degil, ama Kuran i Kerimde harsey ortada!

Duha kardes, ben F.Gulencilere birsey demedim. Adamlarin niyeti onemli! Ama sahsen ben nurcu, fetullahci, suleymanci KELIMELERINE karsiyim zaten! Bir kisinin aklina/ felsefesine vs. uyma gibi birsey.... Bu cemaat felan kurma isleri bence dini yipratiyor! Nefsimiz isin icine giriyor malesef......
Bence HEPIMIZIN TEKRAR BIR OLMASI SART!!!
Dinde birbirine rakip olmak cok hatali... bizim burdaki kucuk camiide bile koskoca adamlar aralarinda ayrim yapiyorlar buda beni kalbimden vuruyor malesef...

Alptraum kardes belkide bu haberi uzun zaman sonra yeniden cikaranlarin art niyeti olabilir. orasini Allah bilir! Ama cikardiklari haber dinimizi karalayan felan bir haber degilki... Bir hatayi ortaya koyan bir haber. kimin yaptiginida bilmiyorum ama konu ortada!

slm ve dua ile

Üst Alt