Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dirileri uyarır ve inkarcıları açığa çıkarır.36/70

Enver Ýstek

metin mete
Selamün Aleyküm,

Gönderilmiş elçilere selam olsun.

Evrenlerin Rabbi olan ALLAH'a övgüler olsun.

Saffat 181-182

Cok hassas oldugunuz anlar vardir iste bugünde benim böyle bir anim(Aslinda her seferinde ayni oluyorum)Yine Alemlerin Rabbi olan Sahibimiz ve Efendimizin Kitabini okumaya calisiyorum.Ne mümkün okumak her satirinda agliyorum Gönlümdekileri yaziya dökmek mümkün degil,Ne yazacagimi dahi bilemiyorum.

Öyle bir Furkanki her seferinde ya ögüt,ya bir ültimatom,ya bir müjde,ya imanimizi tazeleyen kelimeler tutami,ya yol veya kendi ic dünyamiza isiklar tutan yeni ufukler acan mucize.Her seferinde bir öncekini ararken yeni seylerin beynimize acilimi veya bizim onlarca kez okumamiza ragmen göremedigimiz(Bazan körüz,sagariz ya)o müthis heceler...Mesela Meryem 12 dün beni yere vurdu;

"Yahya, kitaba iyice sarıl." Çocuk yaşta kendisine bilgelik vermiştik.

Bugün hala etkisindeyim Insallahu Teala,biz ne kadarda nankörüz diyorum cünki biz hakkiyla acaba Yahyaya söylenen bu hitabtan ne kadar ögüt aliyoruz?Mechul...

Bugün Tekrar döndüm bu hitabi ararken kendime bictigim görev acaba neydi?

Necm 31-32 takiliyor kafama;

Göklerde ve yerde ne varsa ALLAH'ındır. Kötülük işleyenleri yaptıklarından dolayı cezalandıracaktır ve güzel davrananları da ödüllendirecektir.

Onlar, büyük günahlardan ve kötülüklerden kaçınırlar, yalnız küçük suçlar işlerler. Rabbinin bağışlaması engindir. Sizi topraktan yaratırken ve annelerinizin karınlarında cenin (fetus) durumundayken sizi iyi bilmektedir. Öyleyse kendinizi (övüp) temize çıkarmayın. O, erdemlileri iyi bilir.

Öyle bir beni mesgul ettiki sormayin?Devam ettim baktim sonunda neler var Inanirmisinizki Seriatini buldum Rahmanin;

Gördün mü o yüz çevireni?

Ender olarak ve pek az verdi.

Gizemlerin bilgisine mi sahiptir ki (geleceği) görüyor?

Ona Musa'nın öğretisi hakkında bilgi verilmedi mi?

Ve sözünü gerçekleştiren İbrahim'in?:

Ki hiçbir kimse bir başkasının günah yükünü taşımaz,

İnsan için ancak kendi çalışması vardır.

Ve onun çalışması da yakında görülecektir.

Sonra kendisine ödülü tam olarak verilecektir.

Son varış Rabbinedir.

33-42

Ne güzel bir varis diyorum gözlerim dolu Allahim bizleri utandirmasin,Boynu bükük olanlardan eylemesin,Burnu yerde sürünenlerden uzak eylesin Resulün sikayetine muhattab eylemesin;

O'dur seni güldüren ve ağlatan.

O'dur öldüren ve dirilten.

O'dur iki çifti yaratan; erkeği ve dişiyi...

Atıldığı zaman bir damlacık meniden.

O'na aittir tekrar yaratmak.

O'dur Zengin eden, yoksul yapan.

O'dur Şira galaksisinin Rabbi.

O'dur helak eden eski Ad halkını,

Semud'du da bırakmadı,

Ve ondan önce Nuh'un halkını da; onlar çok zalim ve çok azgın kimselerdi.

Yıkılıp batırılmış olanlar (Sodom ve Gomora), en bayağılardı.

Onları örten örttü.

O halde Rabbinin hangi nimetlerinden kuşkulanırsın?

43-55

Bakiyorum yine bam telime basildi agliyorum cünki kuskulanmak kim ben kimim,VE Secde ediyorum bom bos bir alanda;Sükürler olsun nimetlerine verdigine verecegine ben senden Raziyim yalvariyorum Rabbim sende benden Razi ol Insallahu Teala....

Bu, eski uyarıcılardan bir uyarıcıdır.

Kaçınılmaz olan yaklaşmıştır.

ALLAH'tan başkası onu kaldıramaz.

Bu sözü mü tuhaf karşılıyorsunuz?

Gülüyorsunuz da ağlamıyorsunuz?

Ve aylak aylak oyalanıyorsunuz?

Haydi ALLAH'a secde edin, kulluk edin.

56-62..

Allhu Ekber,Buyrun SECDEYE (Ister dagda olun ister bayirda) buyrun SECDEYE SECDEYE SECDEYE...

Enver Ýstek

metin mete
Nisa; 60:

İnkar etmekle emrolundukları tâğutu aralarında hakem yapmak isteyerek kendilerinin, sana indirilene ve senden önce indirilene inandıklarını ileri süren şu kişileri görmedin mi Şeytan da onları uzak (geri dönülmez) bir sapıklıkla sapıttırmak istiyor.

Üst Alt