Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dinlerarası Diyalog uğruna gelinen en son nokta...

Enver Ýstek

metin mete
Diyalogdaki İslamiyete Saygısızlıgın Görüntüleri ve Alet olanlar..
Takdirinize..

İŞTE TUZAK Bu..? Toplumu Dini acıdanda ayrıştırarak Tuzaga Düşürerek biribirine Kırdırmak..

Dinlerarası Diyalog uğruna gelinen en son nokta vede sözün artık bittiği an.

Takdirlerinize..

Moderatör tarafında düzenlendi:

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Bre bu ne terbiyesizlik bu ne ahlaksizlik. Gözlerimizi kirletmeye ne hakkin var. Koydugun o ciplak kadinin resminin tarihini arastir Hollandali bir hristiyanin KISA bir filmi olup bu filmden sonra zaten öldürülmüstür. Ama yapilan ayiptir. Su resmi buraya koyarken hic utanma olmadi mi?

Enver Ýstek

metin mete
Bre bu ne terbiyesizlik bu ne ahlaksizlik. Gözlerimizi kirletmeye ne hakkin var. Koydugun o ciplak kadinin resminin tarihini arastir Hollandali bir hristiyanin KISA bir filmi olup bu filmden sonra zaten öldürülmüstür. Ama yapilan ayiptir. Su resmi buraya koyarken hic utanma olmadi mi?

Terbiyeyi sizden ögrenecek degilim,Kerim.Bu resimler Diyalogun meyvalari degilde nedir?Gözlerinizi bu resimler kirletirken asagisindaki resimlere neden bakmiyorsun?Utanacak olan benmiyim yoksa Haham ve Papzlarla bu dine kefen bicenlermi?

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Kaldir su ekledigin ilk resmi. Diger resimler konusulur. O ilk ekledigin resim 30 dakikalik bir KISA filmdir ve islam ile ya da yapimi islam ile uzaktan ya da yakindan alakali olmayan bir resimdir. Islamda böyle resimlere bakmak günahtir. bu gözlerimin hesabini ahirette senden alacagimi bil yeter!!! Bakmama vesile oluyorsun günahtir ayiptir.

Enver Ýstek

metin mete
Kaldir su ekledigin ilk resmi. Diger resimler konusulur. O ilk ekledigin resim 30 dakikalik bir KISA filmdir ve islam ile ya da yapimi islam ile uzaktan ya da yakindan alakali olmayan bir resimdir. Islamda böyle resimlere bakmak günahtir. bu gözlerimin hesabini ahirette senden alacagimi bil yeter!!! Bakmama vesile oluyorsun günahtir ayiptir.

Bir ihanetin belgersini ifsa edilmesi varsa neden kaldirayim,Bakin sizin savundugunuz Diyalogun meyvasidirki günahi bizim degil sizlerindir.Ki biz sizden bunun hesabini Ahiret yurdunda sormayacagiz dahi cünki Allahin karsisinda kulunun lafi dahi olmaz...Iste terbiyede budur sanirsan Allaha karsi..

Nou;Kalkmasini istiyorsan lütfen yönetici kardeslerime söyle ama bana degil...

BeyazKelebek

New member
Almanlarin Dinimize Laf Atmasidir Bunlarin Hepsi...
Onlarin istegi Müslümanlarin Dininden Ayrilmasi..
Alman Müslümanlarda Var Hazmedemiyorlar..
illa Birseyler Yapmalilar...
Dinine Sagdik ve Bagli Bir insan inanmamali Bu Tür Yalanlara Dolanlara iftiralara...
Biz Böle Kötülükler Yapmiyoruz Onlara..
Cünki Biz Kötü Degiliz..
Hiristiyanlikda Eskiden Hak Dindi Degistirildigi icin Artik Degil..
Son Ve Hak Din islamiyettir..
NEDEN KABULLENEMIYORLAR.. :(
ALLAH HiDAYET VERSiN BÖLE AKILSIZLARA iNSALLAH...

amora

New member
çok güzel bir örnek keşke bizler bunlara karşı biraz daha tedbirli olsak

talha_

New member
selamunaleykum metin abi,

kerim ve duha kardesler birinci resim hakkında bilgi vermisler..bu resmin diyalogla filan alakası olmadığını söylemisler..benim kafama takılan su;

sen muhtemelen bu resmi internetten buldun..

nete güvenip inandığın kadar bu kardeslere neden güvenmiyorsun?

aramızda ortak bir laf yok mu?

onlara inanmamana sebep nurcu olmaları mı?

yoksa der spigelin editörü de müslüman mı da Kuranda ki fasıktan bir haber geldiğinde arastırın hükmünü göz ardı ediyorsun?

"müslümanım" demeleri senin için ne ifade ediyor veya bir seyler ifade ediyor mu?

(bu mesaj benim dinler arası diyalogu savunduğumu ve nurcu olduğum algısına sebeb olmaz ins..sadece merak)

selametle...

Son düzenleme:

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Çok güzel bir örnek ha.

Tabi gördün o biçim hatunu güzel dersin. Yakında forumumuzu ziyaret eden şöyle bir yazı ile karşılaşabilir.
Mahkeme kararı ile bu siteye giriş engellenmiştir.

İçeriği nedeni ile silinmiş bu konuda ki mahsurlu içeriğik silinmiş ve sırf şu alıntılanan mesaj için tekrar faal edilmiştir.

Sen Duha efendi... Hangi hadle İslam Forum'u tehdit ediyorsun.

Mesajlarında insanlara yutturmaya çalıştığın, çığırtkanlık rollerini üstlendiğin ve inadığın ve mesleğinin gereği dediğin hürriyet, demokrasi böyle bir tehditi mi gerektirdi!... Ve sen bir zorbamısın ki, İslam Forum'da zihniyetinin tersine ve cevap bulamadığın mesajlar oluşunca tehdit mesajları savuruyorsun.

O kadar mert isen, koy kimliğini ortaya da öyle tehdit et...

Enver Ýstek

metin mete
selamunaleykum metin abi,

kerim ve duha kardesler birinci resim hakkında bilgi vermisler..bu resmin diyalogla filan alakası olmadığını söylemisler..benim kafama takılan su;

sen muhtemelen bu resmi internetten buldun..

nete güvenip inandığın kadar bu kardeslere neden güvenmiyorsun?

aramızda ortak bir laf yok mu?

onlara inanmamana sebep nurcu olmaları mı?

yoksa der spigelin editörü de müslüman mı da Kuranda ki fasıktan bir haber geldiğinde arastırın hükmünü göz ardı ediyorsun?

"müslümanım" demeleri senin için ne ifade ediyor veya bir seyler ifade ediyor mu?

(bu mesaj benim dinler arası diyalogu savunduğumu ve nurcu olduğum algısına sebeb olmaz ins..sadece merak)

selametle...

Bakin kardesim,Ne alakasi var diyorsun ya iste bu sorun teskil ediyor?Bu adamlar kimlerle DIYALOG yapiyor görün diyorum?Illaki Diyalogun zirvesinde olmasi sartida yok,Simdi soruyorum?Bu adamlarla yapacaginiz diyalogun iste meyvalari buyurun yiyin beyler,Mideniz kaldiriyorsa....

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bekir Abi, sen şahsi duygularını vazifene alet ediyorsun.

O yazımda nasıl bir tehdit algılandığını anlamış değilim.

Metin Mete Abi gaflet ile bir resim koydu. Ben resmi kast ederek foruma yeni üye olmuş ve -nedense(?)- ilk olarak bu başlığa yazmış birine latife yaptım. Çıplak resim koyan siteler mahkeme kararı ile elgellenirmiş ya ona atıfta bulundum.

Hem kin ve öfkeden gözü gaflete düşmüş metin mete abinin halini nazara verdim. Ki öyleki düşmanlığını kusmak için her yolu mübah görerek malum resmi koymuştur.

Bekir Abi,

Sen zülmün başına adalet külahını geçirmişsin. Adalete zulüm demişsin.
İftiraya fikir adını vermişsin. Fikire hakaret demişsin.
Uyarıyı tehdit ilan etmişsin.
İlme cehalet ,Cehalete ilim
Tevazuya kibir, kibire tevazu adını vermişsin.

Evet sırat köprüsü artık senin için kıldan incedir. Ahiret hesabına senin için endişe ettim.

Allah sana izan versin.

Amin Duha, amin... Ben yine de seni evvelden farklı görmüyorum... Sen ne dersen de.
..

Enver Ýstek

metin mete
Bekir Abi, sen şahsi duygularını vazifene alet ediyorsun.

O yazımda nasıl bir tehdit algılandığını anlamış değilim.

Metin Mete Abi gaflet ile bir resim koydu. Ben resmi kast ederek foruma yeni üye olmuş ve -nedense(?)- ilk olarak bu başlığa yazmış birine latife yaptım. Çıplak resim koyan siteler mahkeme kararı ile elgellenirmiş ya ona atıfta bulundum.

Hem kin ve öfkeden gözü gaflete düşmüş metin mete abinin halini nazara verdim. Ki öyleki düşmanlığını kusmak için her yolu mübah görerek malum resmi koymuştur.

Bekir Abi,

Sen zülmün başına adalet külahını geçirmişsin. Adalete zulüm demişsin.
İftiraya fikir adını vermişsin. Fikire hakaret demişsin.
Uyarıyı tehdit ilan etmişsin.
İlme cehalet ,Cehalete ilim
Tevazuya kibir, kibire tevazu adını vermişsin.

Evet sırat köprüsü artık senin için kıldan incedir. Ahiret hesabına senin için endişe ettim.

Allah sana izan versin.

Bak Duha kardes,ben gaflet ile koymadim halada sözümün arkasindayim.Eger forum yönetimi izin verse yinede silmem kendim,Cünki;Ehli Kitabi dost edinenler onlari muhattap alip Islamida EHLI KITAPMIS gibi gösterenlere bir nebze kiminle asik attiklarini göstermekti murad.Hic bir mahkeme bu gibi sabit deliller icin bir kurulusu yasaklamaz bunuda iyi bil ama velakin Cemaatinizzin guruplarinin olusturdugu bazi Mahkeme görevlileri yaparmi bilemem kimseyide itham edemem.Bana yapilan tehtitlere bakarsan edemezler,cünki kurusikidan baska bir sey degildir söyledikleri.Biz son dönemde Gercek ismimize Rücu ederek kimseden korkmadigimizi ve sözümüzün arkasinda oldugumuz deklare ettik.Isteyene hemen simdi Acik adresimizide verebiliriz,Allahatan baska kimseden Hasyet duymuyoruz cünki;BIZ TÜRKOGLU TÜRKÜZ....Selam ile...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Abi mesele çıplak kadın resmi koymaktan ve benim ona yorum yapan bir üyeye cevabımdan kaynaklanmış ve bu konuda haksız bir uyarı almışımdır.

Hayır uyarılmak mesele değil. Adaletsizse sevap hanemize yazılır. Hak etti ise günahımıza kefaret olur.

Neyse, forumda Nur Talebelerine, Risale-i Nur'a Said Nursiye apaçık bir cephe almışsın.

Pekçok ithamda bulunuyorsun. Hiç birini ıspat edemiyorsun "Gerçekleri yazıyorum" demek ıspat ve delil değildir.

Eğer söylediklerin gerçekse delil koyarsın. Delil ise seni şahsi zanların ve yorumların değildir.

Beni tevil yapmakla suçluyorsun.

Oysa ben kaide koyuyorum.

Sen tevil yapıyorsun, adına delil diyorsun

Yine de iddialıyım. Münazara kaideleri içinde dilediğin konuyu seç. Dilediğin iddada bulun. Gel ilim platformda tarışalım. Üyeler şahit olsun.

Ama daldan dala sıçramak yok.

Mesela, dersin "Nurcular Hristiyanları cennete gönderdi" Çıkarsın bu konunun her yeri açığa çıkana kadar sebat edersin. Ordan ingilizlere, kürdistana kaymazsın.

Hadi söylediklerinden eminsen, delilin varsa ne duruyorsun. Aç bir başlık, bir iddada bulun. Kimse müdahale etmeden orda o konuyu tartışalım.

Bu konular üzerine o kadar mesaj yazildiki hatta cevapda verildi. Maksat gercegi aramak olsa gercek bu sekilde mi aranir?

Sen ilimle tartisalim gel gercegi berbaer bulalim diyorsunda karsinda gercegi arayan varmi diye bakiyormusun?

Bence gercegi aramak felan yok ya da ögrenme amacli hicbirsey yok. O yüzden bu konularda bu tartismalarin devami ve cevap vermek vakit kaybidir ve bu israfin bedeli bir sefkat tokadi dahi olur.

Ögrenmek isteyen ile dogru dürüst ilimkar konusan ile tartisilir yoksa bu sekilde tartisma ya da bilgi alisverisi olmaz.

Enver Ýstek

metin mete
Bak ben asla bir üyenin ceza almasini alkislayan biri degilim,Kaldiki ben ceza aldigimda kendimi bu sekilde savunmadim.Ki beni zaten bu sekilde cezalamadilar buna Alptaraum kendisi sahiddir beni foruma girdirmedilerde.Ama ne oldu?Bak ben hala burdayim sebebide asla hakaret ve iftira yazmam bu bir;Kimseyi tehtit etmem bu iki;Hic bir yöneticiye seninleyim birlikteyim demem kimseyide yanima almadim,isteyen destekler isteyen karsi cikar dedim buda üc,Varsa cevabiniz konu acilmistir/acarsiniz bizde fikrimizi söyleriz...Yoksa kendiniz disindakini ilim yoksunu gösterdiginiz sürece,sizinle nasil iletisim kurulabilir?en azindan yazilanlara karsi bir saygi ile yaklasiniz...Sizden rica ediyorum konulari ya torpillemeyin yada saygiyla gelin yoksa ne ben sizin nede siz benim yazilarima cevap Yazmayayim/yazmayin....

Enver Ýstek

metin mete
Çok özür dilerim Abi. Bizim boşnaklarda birine "yaln söylüyorsun" demek çok büyük suçtur. O yüzden takiye yapılır "doğru değil" denir.

Dediklerin doğru değil.

Hakaret ve iftira attın. Sadece bir kısmını gösterdim.

Ben ise asla hakaret ile mukabele etmedim. Sana İdialarını ıspat şansı tanımak gibi bir erdemli tavrı dahi gösterdim. İlimn varsa, demek hakaret değildir. İlmin varsa ispat et.

Ama hiç bir iddiana delil gösteremediğin gibi benim bir iddianı çürütmem karşında ya bir daha o konuya temas etmedin veya anında konuyu değiştirdin.

Ayrıca yazılan tüm yazılara bakılsa görülür ki müthiş bir karalama kampanyasına girmişsin.

Sana meydanı bırakacağımı düşündü isen aldanmışsın.

Zaten, bu tavrın, beni ilmi platformda ilzam edememekten gelen bir panik hali olduğunu herkez görüyor.

Bir kez daha diyorum. Al bir iddanı ayrı başlıkta dile getir ve o başlıkta müzakere edelim.

Iste Duha bagiriyorum ama siz okumuyorsunuz sadece hüsnü zan ile ayni seyleri söyleyip duruyorsunuz;

Varsa cevabiniz konu acilmistir/acarsiniz bizde fikrimizi söyleriz...

Biz diyecegimizi dedik gerisi size kalmistir...

Yoksa kendiniz disindakini ilim yoksunu gösterdiginiz sürece,sizinle nasil iletisim kurulabilir?en azindan yazilanlara karsi bir saygi ile yaklasiniz...Sizden rica ediyorum konulari ya torpillemeyin yada saygiyla gelin yoksa ne ben sizin nede siz benim yazilarima cevap Yazmayayim/yazmayin....

Üst Alt