Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dinler Arası Diyalog Toplantısı sonrası Hristiyanlardan İslama büyük adım

cumaruzgari

New member
2009 Dinlerarası Diyalog Toplantısı sonrası Samsung Elektronics Tarafından "İslama Saygı" sloganı ile bir cep telefonu satışa sunuldu.Namaz saatlerini ve Kıble yönünü hatasız gösteren bu telefon satıldığı islam ülkelerinde büyük beğeni topladı.125 Ytl lik fiyatı ile de çok beğenilen telefon satışa sunuldu.

Samsung E1310 (Namaz vakitlerini ve Kıble Yönünü gösteriyor)

Moderatör tarafında düzenlendi:

exelans

New member
dinler arası diyalog ne demektir onu açmalısın biraz herkezin anlayacağı şekilde..hangi dinler arası diyalog..mesela isevilerle diyalog bizim kendi dinimizden ödün vermemizi gerektirmeyecek olsa bile (ki istenilen tam olarak bu) hz. isayı onların algıladığı şekilde (haşa ALLAH cc ın oğlu) kabul etmeyi gerektirirmi..yoksa sadece -sizin dininiz size bizim dinimiz bize-ışığında karşılıklı saygı sevgimi..eğer öyleyse benim karnım bu palavralara tok çünkü avrupa eline geçen her fırsatta peygamberimize söverken bize ve inancımıza ne kadar saygı duyduğunu gösterdi zaten..örneğin danimarka başbakanının türkiyeye geldiğinde yaptığı gibi,özür dilememeyip üstüne bide dön baba dönelim siyasetiyle durumun bizim sandığımız gibi olmadığı izlenimini oluşturmaya çalışması çok komik..
dinler arası diyalog senin dinin sana benim dinim bana deyil -taviz- demektir..

Üst Alt