Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dinle Beni Yüreğim...!

• Konbuyu başlatan abdirabbih
  • Başlangıç tarihi
A

abdirabbih

Guest
Dinle beni yüreğim...Kimsesizce,sessizce ve gizlice dinle....Ve selamını sun yüreğim zerre miktarı olsun ALLAHA kul olmak isteyenlere...Ve sevdanı sun yüreğim zerre miktarı olun sevmeyi sevenlere....

Acılar içinde yoğrulmayan sevdanın kıymetini bilemezdi elbet...Bilemez onun ne denli büyük ve ne denli sınırsız olduğunu....

Sevdalı olmak,,,hemde sınırsızca ve sonsuzca...Yaşarken ölmek gibi,ateşken küle dönmek gibi,Gözyaşını sermayen bilmek gibi....Sevdalı olmak bedel isterdi yüreğim...Acılara kucak açmalıyız...Taşlar yağsada bedenimize gül saymalıyız....

Gel yüreğim senle sevdalı olanlardan konuşalım..Dertleriyle buluşalım....Ve işimizin kolay olmadığının farkına varalım....

Sevdalı olanlar,,,,
Sevdaları sarardı bedenlerini..Ondan başka birşey hisstetmezler,ondan başkasını istemezlerdi...Öyle ki kendileri yoktu bu dünyada sadece sevdaları vardı...Bir onun için yaşarlar,bir onun için savaşırlardı.....
Anlatırlardı...Bıkmadan,usanmadan ve yılmadan....Sevginin adını anmayanlar için sevdanın adını dokurlardı sözlere...Sevginin tadını duymayanlar için sevdanın tadını sunarlardı gönüllere...İtilirlerdi çoğu zaman umursamazlardı,hakarate uğrarlar duymazlardı,kanatılırlar,incitilirler ama susarlardı....
Sadece bir vakitte konuşurlardı...Sadece o vakitte dökerlerdi içindekileri...
Hangi vakit mi o yüreğim hangi vakit mi?
"GECE","GECE" evet "GECE"...
Gece onlar için vuslat zamanıydı..Sevgiliye halini arz zamanıydı...Suskun gönüllerinin dile gelme zamanıydı...Olmazdı o an kimse yanlarında....Bir o vardı,bir sevdası,bir de RABBİ var sadece....
Ve dile gelirler ama dilleriyle değil gönülleriyle....
Ve derler"YARABBİ,,, sevdan yaktı yüreğimi,sardı bedenimi...İstemem RABBİM senden başka birşey yeter ki sev beni...
YARABBİ,,,Anlatıyorum anlamıyorlar,elimi uzatıyorum tutmuyorlar...Biliyorum RABBİM...Hatanın tüm sahibi benim...Eğer sana layık bir kul olsaydım anlattığımı anlarlar,elime el uzatırlardı...Affet ALLAHIM ne olur afet beni...
YARABBİ,,,Dilim seni anlatmaya,yüreğim hasretine dayanmaya takat getiremiyor...YARABBİ,,Sen dilimi aç ki sözümü anlasınlar...Sen yüreğimi aç ki sevdamı tanısınlar....
YARABBİ,,,Bir ummanki senin diyarın acıları cennet gösterir...Bir ummmanki senin yanın taşları güle,ateşleri göle çevirir....İçimde yanan bu ateşi sen HAVZ-I KEVSER`E çevir ALLLAHIM...
YARABBİ,,Ben yokum sen varsın....Sen sevdin ve yarattın ben var oldum...Sen bizi sevipde yarattın..Ben nasıl esirgerims evgimi kullarından...Sen bizi bütün hatalarımızla kabul ettin...Ben nasıl yüz çeviririm kullarından...
YARABBİ,,,Sen hiçbir kulunuı ateşe sokma,hiçbir kulunu mahşer günü darda bırakma...Beni anlamayanlar,itenler.inicitenler ve kanatanlar...Sen onlarıda affet...Onlarıda cennetine al ALLAHIM...Ben yaşayamadım..Ben anlatamadım...Sen onları affet ALLAHIM...Bedel olarak ben varım ALLAHIM ben varım..."Der ve secdeye kapanırlar...Ve sözler bitmiştir artık...Sadece sevdaları konuşur...Yürekler sel olup akmıştır gözden...Ve aşk artık arşa yükselip çıkmıştır özden....
İşte yüreğim sevdalı olanların duaları böyle idi...Asla kendilerini düşünmezlerdi...Zaten onlar yoktu ki bu dünyada...Sadece sevdaları vardı...Onun için ağlar,onun için yaşarlardı...
Hani ben derim ya hep yüreğim..Sanma kolay değil sevdalı olmak diye..Sanma hiç kolay değil aşıklar diyarına varmak kolay değil diye...Şimdi beni daha iyi anlıyorsun dimi yüreğim...

Ve yüreğim örneğimizdir sevdalı olanlar....

Gel yüreğin anlatalım,haykıralım sevdamızı...Varsın itsinler,incitsinler,kanatsınlar bizi...Biz kanlarımızı göz yaşımızla silelim...Ne dersin yüreğim;belki RABBİM akan bir damla kanımızı kabul ederde affeder bizi...

Ve gel yüreğim seslenelim senle içimizdeki en ufak kıpırtıyı bile duyana...Gel yüreğim seslenelim bizi hakiki muhattap alana...Ve seslenelim yüreğim sevgiyi yaratana....
YARABBİ,,,Rahmetinle acıalara gülümsemeyi öğrendim..Sevginle karşılıksız sevmeyi öğrendim...Merhametinle affetmeyi öğrendim...Sen sevdin ya RABBİM bizi...Bizim için cenneti donattın ya ben sakladığın cenneti dertlerde bulmayı öğrendim....
VE RABBİM..Diz çöktük,boyun büktük huzurunda yüreğim ve ben...Tek şey istiyoruz RABBİM senden tek şey...Sev bizi ALLAHIM...Sev ve affet...Sev ve affet....

Ve yüreğim biz yine gözyaşlarımızla gecede kalalım...Kimse görmesin,kimse bilmesin ağladığımızı... Yıldızlar görsün ve bilsin sadece...Onlar iletirler sahibine...

Şimdi yine yola düşelim yüreğim...Nİce gözyaşları,Nice okşanmamış yetim başları,nice sevgiye aç yürekler,nice masum bir bakışla birilierini arayan gözler, bizi beklerler yüreğim bizi beklerler....

ve yüreğim yine gitme zamanı....

şimdi güneşi alıp arkamıza yola çıkalım yüreğim..sevda misali devemizide alarak...ve aşk ipine sımsıkı tutunarak...çıkalım yüreğim sabah olmadan...şehir uyanmadan...

alıntıdır

lotus

New member
Tek şey istiyoruz RABBİM senden tek şey...Sev bizi ALLAHIM...Sev ve affet...Sev ve affet....

Kardeşim gönlüne yüreğine sağlık. Sabah sabah içimizi yaktın.... yüreğimizi alıp götürdün...
Allah(cc) razı olsun

Üst Alt