Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Din yozlaşması ve dini siyasete alet etmek

Rockkolic

New member
Arkadaşlar dini yozlaşmasına lütfen izin vermeyin ve siyasete alet edenlere dinle siyaset yapanlara , milletin inancıyla oynuyanlara , Atatürkün ilke ve inklaplarını dinsizlik olarak gören dar görüşlü zavallılara izin vermeyin din gruplaşmalarına din tarikatçıların ve dini hristiyan veya başka birşey diye ayrım yapanlara LÜTFEN İZİN VERMEYİN

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Arkadaşlar dini yozlaşmasına lütfen izin vermeyin ve siyasete alet edenlere dinle siyaset yapanlara , milletin inancıyla oynuyanlara , Atatürkün ilke ve inklaplarını dinsizlik olarak gören dar görüşlü zavallılara izin vermeyin din gruplaşmalarına din tarikatçıların ve dini hristiyan veya başka birşey diye ayrım yapanlara LÜTFEN İZİN VERMEYİN

Bunu nasıl yapacağımızı da anlatabilirmisiniz?..

Rockkolic

New member
Bekir abi benim burdaki amacım kötü değil sende bunu anlamışsındır uzaylıar ile ilgili konunun altında ANTİ TÜRBAN yazmıştım ben burda bütün türbanlılara demiyorum kendi isteyiyle kapanıp namazında niyazındadır ama bunu dışa vurmaz bu kişiler zaten istiyorlardır özellikle kara çarşaflılara ve sırf birilerine yaranmak için kapananlara karşıyım ben

mhmt

New member
Kardeşim Dini Siyasete alet etmek nedir?
Bu hangi açıdan baktığımıza göre değişir. Siyaseti dine göre yapmak ile, seçim zamanın da dini argümanları öne çıkarıp, sonra dönmek arasında fark vardır. İlki değil, dini siyasete alet eden ikinci kısımdır..

Ayrıca;
Mesela bir öğrencinin başörtüsü ile okula girmesi, bir devlet memurunun başörtüsü ile çalışmak istemesi, doktor ya da hakim ya da avukat ya da başka bir meslek... Devletin herhangi bir merciinde olursa mı karşısın?

ANTİTÜRBAN yazmışsın. Hangisine anti?

selametle..

Rockkolic

New member
Kara çarşaflı olrsa o halde balkona çıksa bile karşıyım ama tabikiide türbanla bir yere girilmez ona zaten karşıyım kendilindn kapanmışlara karşı deilm ama birilerine yaranmak için türbana girenlere karşıyım... Dini siyasete alet etmek ise milletin dinsel duygularını suistimal ederek başa geçeblin veya belirli bir kitleyi arkasına alan kişiler ya adam cuma namazına bile kameralarla gidio sırf gösteriş olsn dindar olan kişileri etkilesin die ben bna dini siyasete alet etmek diyorum

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bekir abi benim burdaki amacım kötü değil sende bunu anlamışsındır uzaylıar ile ilgili konunun altında ANTİ TÜRBAN yazmıştım ben burda bütün türbanlılara demiyorum kendi isteyiyle kapanıp namazında niyazındadır ama bunu dışa vurmaz bu kişiler zaten istiyorlardır özellikle kara çarşaflılara ve sırf birilerine yaranmak için kapananlara karşıyım ben

Meseleyi daha açık ve net misallerle tanzim ederseniz, istismarları ortaya koyarsanız muhakkak bir çok taraftarınız olabilir... Ama izahat olmayınca her tarafa çekmek mümkün...

Rockkolic

New member
Abi ben yeterince açık söyledim ama yine çok genel bi yazım olmuş olabilir bundan sonra dikkat ederim

sinang

New member
Dini siyasete alet etmek kanaati acizanemizce uygun değildir.Çünkü din doğruluk ve samimiyeti temsil etmekte iken günümüz siyaseti yalan ve eğriliği temsil ediyor.Evet dini siyasete alet etmeyelim lakin dahası dinsizliği niçin siyasete alet ediyoruz.Buda yalnış değil midir?Çünkü yalan ve dolana hizmet eden siyaset ve siyasetçinin ülke ve insanlığa yararı yoktur.

Rockkolic

New member
Dini siyasete alet etmek kanaati acizanemizce uygun değildir.Çünkü din doğruluk ve samimiyeti temsil etmekte iken günümüz siyaseti yalan ve eğriliği temsil ediyor.Evet dini siyasete alet etmeyelim lakin dahası dinsizliği niçin siyasete alet ediyoruz.Buda yalnış değil midir?Çünkü yalan ve dolana hizmet eden siyaset ve siyasetçinin ülke ve insanlığa yararı yoktur.

Evet haklısın malesef ki günümüz siyaseti yalan ve eğriliği temsil ediyor ama hem dindar görünüp hem bunları yapmak dahada kötü...

Rockkolic

New member
Evvele böyle bir başlık kabul edilemez. Red ediyoruz. Din yozlaşmaz, belki dindarlar yozlaşır. Hakikatler insanlardan gizlenir. Din haktır ve kıyamete kadar kaimdir. Kur'an'ı gönderen Allah'tır ve Onu koruyacak odur.

Başlığı biraz geniş anlamlı yazmış olabilirim din 100yıllık bir ağaç gibidir kökü daima sağlamdır çok görüp geçirmiş çok darbe yemiştir ama ayakta durur biz onu sularız büyür ama çok su verirsek kökü çürür hiç su vermezsek kurur.

mhmt

New member
Siyaset düzen demektir. İşleyişin temelidir. Bu temeli İslam'a göre dizayn etmek istemek, siyasete dini alet etmek değildir. Bu ayrım önemlidir..

Hep genel cümlelerle olmaz. "Dini, siyasete alet etmek." Bu cümleyi, bu haliyle heryere kullanabiliriz. Yeri gelir, namaz kılan bir memura, yeri gelir selam veren bir askere ya da Cuma namazına giden bir Başbakana... Böyle yuvarlak cümleler ile olmaz.

Bizim için ölçü, yapılanlardır, sözler değil. Sözler eksiktir, tek başına yetmez. O zaman yapılanları temel alırız. Sonra bir karar veririz.
...

Baki olan ve kıyamete kadar Allah tarafından korunacak olan Din (İslam) ise, ne çürür ne değişime uğrar. Din bir kaidedir. Bu kaideyi temel almak insanı korur, kaideden uzaklaşmak ise çürütür. Burada değişime uğrayan, Din değil, onu yaşayan insandır. Bu ayrım önemlidir.

selametle..

radikal

New member
Kara çarşaflı olrsa o halde balkona çıksa bile karşıyım ama tabikiide türbanla bir yere girilmez ona zaten karşıyım kendilindn kapanmışlara karşı deilm ama birilerine yaranmak için türbana girenlere karşıyım... Dini siyasete alet etmek ise milletin dinsel duygularını suistimal ederek başa geçeblin veya belirli bir kitleyi arkasına alan kişiler ya adam cuma namazına bile kameralarla gidio sırf gösteriş olsn dindar olan kişileri etkilesin die ben bna dini siyasete alet etmek diyorum

Sen kimsin ki karşısın insanların çarşafına ? Çarşafı giyen kişi, senin mahremiyet haklarına herhangi bir tecavüzkar hallere mi giriyor ? Türban kullanan bir bayan kişi, istediği yere girip girmemekte senin rızanı mı arıyor ? Ya da türban kullanan bayan kişinin her hangi birine yaranma çabasında olup olmadığını sen mi sorguluyorsun ? Belki Yaradanı'na (celle celaluhu) yaranmak istiyor ! Namaza giden bir kişi yanında bulunan arkadaşları ile gidiyorsa, sen karşıdan bakınca bunu kendisine bir paye çıkarıyor gibi mi algılıyorsun ? Namazın riyası yok ki! İster tek başına kıl, istersen 100.000 kişilik stadyumda herkesin gözü önünde tek başına kıl mükellef olma hali her halukarda değişmiyor. Zaten namaz kılan haddi zatında Allah'a (azze ve celle) herhangi bir iyilikte bulunmuyor ki ! sadece kendisini ateşten bir parça daha uzak tutmaya çalışıyor, hepsi bu!

Bunların seni bu kadar rahatsız etmiş olmasını anlamak da benim açımdan çok zor da değil. İnandığın kadarını yaşa, yaşamadıklarını sana inandırırlar. Ya bu alemde, yada diğer alemde.

Rahat ol, bu kadar kasma kendini.

Üst Alt