Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Devlet Hibe ve Teşvikleri

euadvisor

New member
Sayın admin kardeşim

Ben hibe uzmanıyım. AB - Kosgeb - Tubitak - Kalkınma Ajansları konusunda danışmanlık hizmeti veriyorum. Bir çok forumda yazmaya başladım. Ancak dikkat ettim; islami sitelerde hibe ve teşvikler ile ilgili bir bölüm yok.
Esnaf ve sanatkaar kardeşlerimiz var, yeni iş kurmak isteyen kardeşlerimiz var. Bu kardeşlerimiz de hibe ve teşviklerden faydalanmalı. Nasıl başvurulacağını bilmeli. Bu konuda başvuru yapacağı yerler zaten internetde kısıtlı. Hele hele islami sitelerde hiç yok. Evet diyeceksiniz ki biz islami bir forumuz. Tamam ALLAH(CC) razı olsun. Madem islami forum o zaman bilgi teknolojileri ne alaka. Elbetteki siz admin kardeşim böyle demiyorsunuz ama ben yinede yazdım. Yani diyeceğim o ki forum siteniz de hibe ve teşvikler ile ilgili bir kanal açarsanız veya bir bölüm söylerseniz ben orda yazmaya başlayayım. milyonlarca müsliman kardeşimiz de en azından faydalanan kardeşlerimiz olur.
ALLAH(CC) yar ve yardımcınız olsun

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Değerli Kardeşim
İslamForum bu konuya aracılık yapabilme misyonu içinde değil maalesef.
Ayrıca konunun caiz olup olmadığı da müteala konusudur. Belki bu başlık altın da müteala da edilebilir.

Normalde mesaj, avatar ve nicklerde link ve reklam içeriği de kabul edilmemesine rağmen, iyi niyetinize istinaden eklediğinizle sınırlı kalmak üzere mesajınızı değiştirmiyoruz.

Allah (cc) size de yardım etsin...

euadvisor

New member
İyi niyetiniz ve kardeşlerime bu fırsatı tanıyıp Devlet Hibe ve Teşvikleri açtığınız için ALLAH(CC) sizden ve tüm yönetimden razı olsun. Hemen ilk bilgilendirmeyi kardeşlerime yapıyorum.

ALLAH(CC) yar ve yardımcınız olsun

euadvisor

New member
Hibe ve Teşvikler ile ilgili ssorularınız

Hibe ve Teşvikler ile ilgili ssorularınız

Sevgili Kardeşlerim

Bu forum yönetimden tekrar ALLAH(CC) razı olsun ki sizlere ricam ile Devlet Hibe ve Teşvikleri açtı.
Düşündüm ki, ticaret yapan kardeşlerimiz var veya ticarete atılmak isteyen kardeşlerimiz var bu kardeşlerimize ulaşıp onları KOSGEB destekleri konusunda aydınlatayım istedim. Neden biliyor musunuz. Bir araştırma başlattım. Bu araştırmada elde edilen sonuçlara göre KOBİLERİN %87 si KOSGEB destekleri başta olmak üzere maalesef bilgi sahibi değil. Bu neden ile sizleri hibe ve teşvikler konusunda bilgilendirme gereği duydum.

Bana Hibe ve Teşvikler ile ilgili her türlü sorunuzu sora bilirsiniz. Ayrıca KOSGEB Destekleri konulu yazımı okuyunuz.

ALLAH(CC) emanet olunuz. Hayır dualarınızı eksik etmeyiniz.

euadvisor

New member
KOSGEB Kayıt işlemi

KOSGEB Kayıt işlemi

Selamün aleyküm

KOSGEB destekleri nedir.? Kosgeb KOBİLERE Sanayi ve Ticaret Bakanlığı vasıtası ile hibe ve teşvik veren kamu kuruluşudur. Bugün tüm illerde bir veya birden fazla kosgeb kuruluşu vardır. Kosgeb desteklerinden faydalanmak için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Ya bir işletme olacaksınız veya da Yeni girişimci desteklerinden faydalanacaksınız.
İşletmeler için kosgeb desteklerinden faydalanma
1. öncelikle kosgebin web sitesinden girip kayıt ettirmeniz gerekmektedir.
2. Kayıt işlemini tamamladığınızda sistem size 2 adet belge vermektedir. Bu belgeleri printerdan yazdırarak aşağıdaki belgeler ile birlikte kosgebe müracaat etmeniz gerekmektedir.
a. vergi levhası (muhasebeci onaylı)
b. Oda kaydı
c. İmza sirküsü
d. Bağkur dökümü
e. gelir gider tablosu (muhasebeci onaylı)
f. SGK sicil no
g. işyeriniz için en son tahhakkuk eden veya ödenen sgk makbuzları
ı. imza sirküsü

Yukarıdaki belgeleri kosgeb e teslim ederek kaydınızı gerçekleştiriyorsunuz. web sitesinden kayıt işlemini tamamladık tan sonra sistem size kullanıcı adı ve şifresi tanımlıyor bunları kayıt altına alınız.

Kosgebe evraklarınızı götürdüğünüz de size bir uzman atanıyor. Bu uzmanınızın telefon numarasını, dahil numarasını ve mail adresini almayı unutmayın çünkü sizin ile sadece bu uzman ilgilenecektir.

Yukarıda kosgebe kayıt işlemlerini anlattım. Bu konuya gelecek soru ve ilgiye göre Kosgebin diğer desteklerinden ve diğer tüm hibe ve teşvik sağlayan fon kuruluşların uygulamalarını anlatacağım..

Selamet ile kalın. ALLAH(CC) yar ve yardımcınız olsun

Üst Alt