Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ders çalişmayi Ibadet Haline Nasil Getiririz?

tarik1987

New member
Selamun Aleykum.
Bu Sitedeki Arkadaşlarin Bir çoğu Bildiğim Kadariyla öğrenci. Yani Ders çalişmak Denen O Icraati Yerine Getiren Insanlar.
Peki Hiç Düşündünüz Mü "ders çalişmak Da Ibadet Haline Getirilebilirmi?
Getirilebilir!
Eğer Siz Gerçekten Ilim Talep Etme Arzusunda Iseniz Veya O Ders çalişmayi Gelecekte Iyi Bir Konuma Gelerek Bu Dine, Bü ülkeye Bu Insanliğa Hayirli Işler Yapmak Niyetindeyseniz çalişmaniz Ibadettir.
Veya şu Fikirde De Olabilirsiniz: Ben Bir Muslumanim. Eğitim Alarak (yani Okuyarak) ülkede Söz Sahibi Olabileceğim Bir Yere Gelmeliyim. çünkü O Konuma Ben Gelmezsem Yarin öbür Başka Biri Gelecek. Gelecek Olan Kişi De Allah(cc) Inancindan Yoksun Biri Ise.....
Ne Demek Istediğimi Anladiniz Galiba.
Haksizmiyim?
Sevgi Saygi Ve Muhabbetle...

Ç

ÇÝray

Guest
allah izin verirse bende calısmayı ibadet haline getirebilirim..çünkü ilerde inş ilahiyatdan mezun olunca bende insanlara dini anlamda yardımca olabilirim hayırlısıyla...

A

abdirabbih

Guest
gerek lisan-ı halle gerek kal ile Rabbim tabliğ vazifesini bi hakkın yerine getirebilmeyi nasip eylesin...
zaten bu forumda ki bi çok insan şu hadisin şuurundalar inş :
"ameller niyetlere göredir....."
yine de sağolun

HAZREC

New member
selamun aleykum allah razı olsun guzel değinmişsiniz.hak edenı alkışlamasınıda bılırım hanı derız ya yığitı öldur;ama hakkını yeme:eek: .muslımanlar 3 gunden fazla küs kalmazmış ben küs degılım kımseye şu fanı dunyada hakkını helal et üslubun benı bıraz kızdırdı bana farklı şeyler sezdırdı :confused: sankı .sadece görüş ne olursa olsun saygı duyulmalı vekesınlıkle yadırgama ,kötuleme olmamalı ınsanın fıkır hayatındada bır demokrası vardır.şimdikı zamanda herkesin egitim alması ve çalışması gerekir eğer bız yada bizden biri olmazsa bır yerlerde başkalarına yer vemiş oluruz bunlarda ALLAH (CC.) INANAN VE ONUN EMIR VE YASAKLARI çerçevesınde yaşamak isteyenler fırsat açtırmaz. neslın ıman sahıbı olmasını engelleyecek,islamıyetın yayılmasını engelleyecek zalımlere göz açtırmış olabılıriz rabbım inşallah yaptıklarımızın hepsının mükafatını vercektıır verıyodurda.hanı bır soz varya ameller niyetlere göredir. dua ıle selametle kalın.....

Üst Alt