Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Demokratik açılımın getirecekleri

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
Dafosta: Sayın başbakan tayyip erdoğanın göğsümüzü kabartmasından sonra Ailece kendisine
karşı muhabbet duymuştuk. Hakikaten gelmiş geçmiş en üstün meziyetllere sahip bir başbakan.
Her şey çok güzel şekilde devam ederken, kimin tezgahladığı belli olmayan bir demokratik
açılım diye bir çalışma başlatıldı. zahiren baktığımızda çok iyi niyetle hazırlandığını görüyoruz,
Fakat ilerisi düşünüldüğü zaman içime korku düşüyor ve sanki vahim hadiseler olacak gibi!
Elimde olmadan içimde huzursuzluk peyda oluyor. Geçen gün bu gelişmeler hakkında konuşurken
çok sevdiğim birisi bir rüya gördüğünü anlatmak istedi buyur anlat dedim. Rüyamda sayın tayyip
erdoğanı yüksek bir yerde halka konuşurken gördüm. Birdenbire durdu kendi başına kulağının
olduğu kısıma öyle şiddetli bir şekilde vurdu ki, kafa tası çatladı. ve ben rüyanın verdiği korkuyla
uyandım dedi ve bana manasını sordu. Ben yorum yapmadım rüyalarla amel edilmez fakat ben
yine de siz muhterem kardeşlerimden yorum bekliyorum. yazarsanız sevinirim..Selametle kalın..

mhmt

New member
Allah kafirin oyununu başına yıksın.
Allah iyi niyetlilere, niyetinin yanında feraset ve dirayet versin.
Allah iyi niyetlilerin hidayetini karartmasın.
Allah ırk üzerinden değişimler değil, dengesizlikler üzerinden değişimler yapmanın yolunu göstersin.
Allah bize yardım etsin.
-Amin-

İyi niyet, tek başına yetmiyor hocam.

selametle..

mhmt

New member
Duamızı ettik. Güzel ama bir sorun var...

Bizim gibilerin duası şuna benziyor: Allah'ım, sen bana kulluk et diyorsun. Ben sana tam olarak kulluk etmiyorum/edemiyorum ama sen beni dualarımı kabul edeceksin.

Allah affetsin.

İşte, duamız bile tövbeye muhtaç sözü çok doğru. Bu söz Mustafa İslamoğlu'na mı aitti ne... Doğru söylemiş.

selametle..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bekası umud edilen devletlerin bir takım hususiyetleri vardır ve bunlardan en önemlisi de adalettir.
Bu aynı zamanda orada yaşayan halkın zulüm görmemesinin de devamıdır.
Adalet olmayan yerde, hiç bir sosyal kavram iş göremez.
Demokrasi kavramının ise bu gün artık içi boşaltılmış bir bardan olduğunu bilenler biliyor. Demokrasi kavramı sadece dayatılma aracıdır artık.
Kişisel haklar ile milli kavramlar silinemez.
Vatan, halkların yaşadığı yerdir, cem'i ülkedir, belli bir milli politikası ile de devlet.
Demokratik açılımı bu bilgiler ışığında açıklamak gerekir.
Türkiye de demokratik açılım ihtiyacı varsa, tüm halk için olmalıdır. Eğer belli bir zümreye ithaf edilecekse bunun adı imtiyazdır. İmtiyazlar ise, imtiyaz verilenlerin baskısı/etkisi/erki ile olur ki, bu da imtiyaz göreceklerin devlete/ülkeye galebe çalmasıdır, ciddi bir bağamsızlık sendromudur.
Eğer verilenin adı imtiyaz değil de kısıtlılığın kaldırılmasıysa, bu da bu güne kadar yapılmış zulmün belgesidir.
Bu saydıklarım bu yüzyılda bir ülkede varsa, kabahat maalesef o ülkede yaşayan kör, sağır, dilsiz ve en önemlisi izansız, iktidarsız halkların meselesidir.

İzah gereken kısımlar inşallah izaha kavuşturulacak...

mice

New member
Web sitesi
www.islamidusunce.com
Davosta göğsümüzü kabartması çok kısa sürdü zaten. Hemen ardından İsraille ilişkilerimizin daha iyileşecği yorumu yapıldı.

Oradaki hareketin İsrail Başkanına değil sunucuya olduğuda pekiştirildi.

Yani o kabarma olayı uzun sürmedi.

One minute the end.

Rüyanızda kafasını bir yerlere vurma olayı gerçek hayattada olabilir.

Müslümanlardan oy alıp, hiçbirşey yapmadıkları sürece.

Üst Alt