Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dekolte tartışması

hacý bayramý veli

New member
DEKOLTE TARTIŞMASI

DEKOLTE TARTIŞMASI
Değerli dostlar bildiğiniz üzere bu aralarda ülkemizde Selçuk Üniversitesi İlahiyat Bölüm Başkanı sayın Prof. Orhan Çeker “Eğer kadın tacize uğramışsa, kadın bu hususta dekolte giyindiği ve tahrik ettiği için bu başına geldiyse burada suçlu sadece erkek değil, suça kadın da ortaktır” demesiyle birlikte ortalık karıştı.tabii burada insanların tepki vermesi doğal ister olumlu ister olumsuz.ancak burada bazı kesimlerin bunu bir fırsat bilerek belli kesime savaş açması işte bu kabul edilemez.yani sayın hocamızın bu sözlerini dini kesime veya dindarlara karşı kullanmaları çirkin ve bir o kadar ahlaksızdır.asıl konuya dönecek olursak bu sözü söyleyen kişinin ne kadar isabetli olup olmadığıdır.burada peygamber efendimiz(a.s)’ın bir hadisi aklımıza gelir hadis şu: Müslüman Dilinden ve elinden diğer müslümanların emniyette olduğu kimsedir.şimdi bu hadisi şerif ışığında düşündüğümüzde bir Müslüman diğer Müslümanlara emniyet vermelidir.yani bir Müslüman bir başka müslümandan korkuyorsa,onun hakkında kendini güvende hissetmiyorsa,kendisine sıkıntı vereceğini düşünüyorsa,söz konusu Müslüman demek ki Müslümanlığı tam olarak temsil etmiyor.etmediği için de diğer Müslümanlar ondan emin olamıyor veya kendilerini rahat hissedemiyorlar.burada söz konusu müslümanın kendisini hesaba çekip ben ne yapıyorum niye insanlar bana güvenmiyor diye kendini sorguya çekmeli.ve bir silkemeden geçirmeli.hadisi şerifin konumuza bakan yönü ise şu:birisi dekolte giymiş veya başka şekilde giyinmiş,onun değişik giyinişi kesinlikle bize bakma hakkı doğurmuyor ve o hakkı vermez.be n müslümanım diyorsan insanlara saygı, sevgi ,hoşgörülü davranmak zorundayız.ve kimseye gözümüzle taciz etmeye hakkımız yoktur.tam tersine her kim olursa olsun müslümanın yanında kendini güvende hissetmesi lazım veya müslümanın bu güveni vermesi lazım.tabii bunu belirttikten sonra dekolte giyen veya daha faklı şekilde giyinen insanların öyle giyinmeleri bize bakmayı veya başka hakları vermiyor,böyle takılanlar diğer dünyada vebali kendilerinedir,ve böyle davrandıkları için sorumlu olacaktır.burada eğer herkes kalkıp bir şeyleri düzeltmeye kalksa,herkes birbirine karışsa o zaman kaos çıkar ve insanlar birbirleriyle hep çatışma içinde olacaklar.bunu önüne geçmek için herkesin Müslümanlığını max. Yaşamaya çalışması lazım ki ideal toplum ortaya çıksın yoksa insanlığın işi zor.islami ahlak egemenliği şart…

Bayram BÜKRİ
21 ŞUBAT 2011

pinhan

New member
Web sitesi
www.dostkelimeler.com
Değerli kardeşim. ben uzun yıllardır forumlarda editörlük ve adminlik yapmış biri olarak böyle kopyala yapıştır konuları sevmiyorum. hadi kopyala yapıştır yaptın. bari 2 kelimede kendin yazsaydın güzel olurdu.

bu arada ben de bugün üye oldum. selamlarımla...

hacý bayramý veli

New member
Pinhan'a cevap

Pinhan'a cevap

Alıntı diyen arkadaşım alıntılanmış kısımları belirtir misiniz? Eleştireceksen içeriğini eleştir karalamanın manası yok değerli dostum...(pinhan'a cevap)

pinhan

New member
Web sitesi
www.dostkelimeler.com
kardeş açtığın konuyu sen kendin şahsen mi yazdın yoksa bir yerden mi kopyalayıp bu foruma yapıştırdın?

hacý bayramý veli

New member
Asla ben başka bir yerden kopyala yapıştır yapmam.eğer öyle bir şey görüyorsan alınan yeri yazabilirsin insanlar görsün...

pinhan

New member
Web sitesi
www.dostkelimeler.com
Değerli kardeşim bayram,
öncelikle yazdığın yazı için tebrik ediyor, kopyala yapıştır dediğim için de özür diliyorum. hakkını helal et lütfen.

hacý bayramý veli

New member
yok esteğfirullah kardeş.özür dilemene gerek yok.eleştiri insnaın terakkiyatı sağlama adına önemli.ben teşekkür ederim.

Üst Alt