Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Değilseniz Ehilli çikar Meyilli

ruhlara

Mesajlari Onaylanacak
31-Al-i imran De ki: "Eğer Allahı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sev*sin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah, çok bağışlayan ve çok merhamet edendir.
Ey Muhammed de ki: Eğer sizler, gerçekten, Allahı sevdiğinizi iddia edi*yorsanız iddianızı ispatlamak için bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve geçmiş*teki günahlarınızı bağışlasın. Allah, günahları çokça bağışlayan ve kullarına karşı çok merhametli davranandır.
Şurası bir gerçektir ki Allahı tanıdığını ve sevdiğini iddia eden herkesin Allanın Peygamberi olan Hz. Muhammedi de tanıması ve sevmesi ve de onun yolundan ayrılmaması gerekir. Resulullahın yolundan ayrılan herkes, sapıklık içindedir. Bu hususta Resulullah (s.a.v.) efendimiz şöyle buyumaktadir:
"Kim, bizim, üzerinde bulunduğumuz yolun dışında başka bir amel işler*se o amel reddedilir. [85]

Şiir

Rasülüllahı seviyorum diye S.A.V göz yaşı dökerler

Sakal sünnetini her gün dibinden sökerler

Hocayız diye başımıza alim kesilirler

Şalvar cübbe dururken popoyu çıkaran dar pontolan giyerler

Zamanın alimiyiz diye başa düşüp bir cümle alemi cehenneme sürüklerler

Sanmayın kendi günahımızı yanlız çekeriz sürüklediğinizin günahlarıda eklenir

Dini hocalık doktorlukdan daha sorumluluktadır doktor cazasını burda çeker sen ebedi çeker

Üç kuruş menfat için imam olurlar

Bu ağır yük kaldırılırmı hiç düşünmezler

Bu yükü taşımaktansa dilenci olmak eftaldir

İnsanlar laf değil örnek ister

Yokki ekmeğini kendi kazanan sonra başa düşüp namaz kıldıran

Yok denecek kadar az söylediğini uygulayan sonra söyleyen

Yokki sütçü imamlar sütünü satıp sonra minbere çıkıp hakkı söyleyen

Hutbede bir imam dua edin futbol takımımıza diyecek kadar cahilleşiyor demiyor yamur duası edin

Depremleri verdi yıllarca anlamadık dünyaya şimdi kuraklık veriyor kavrulacaz cehenneme gitmeden

Hale diyorlar zehirli gazlar oldu sebeb demiyorlar başkalarının hakkını yiyipde popudan çıkan gazlar

Allah yolu futbol takımı yolu değildir masayi sonunda eğlence için kullanılan top değildir

Allah yolu beş vakitte muasebe yoludur ne yaptım iki vakit arası hasabını vermektir

Derseniz hani eğlence nefis ister bunu her gece
ruh gıdasını bir tatsanız bebek gibi ağzınızı kendiniz açarsınız

Allah bunu için yarattı insanları cumadan cumaya ramazandan ramazana değil

Hey dini hocalar değilseniz ehilli bırakın çıkar bir hakka meyilli

Üst Alt