Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Degerli bir kardeşimizin BAŞÖRTÜSÜ hakkındaki görü

Asya

New member
bu konuda fikir yürütmek erkekler için biraz daha kolay.çünkü tesettür onlara emredilmemiş ki.

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
Yani, mini etekli bir bayan davetkar olmayabilir, tesettürlü bir bayan davetkar olabilir.

Yani, bir tesettürlü bayanın davetker olma ihtimali ile suçlamak caizdir. Mini etekli bir kadının haline bakılır. Mini eteğini gizlemeye çalışıyorsa "ne terbiyeli kız" ,denir. Onu suçlayan terbiyesizdir. Ama kapaılı bir bayana "siz onun öyle durduğuna bakmayın belki kalbi kirlidir" ,denilebilir.
Sonra bunu adı akletme olur.
Mesela türbanlı bir kadının siyasi görüşü olması yasaktır mini etekli bir kadının siayasi görüşü olması serbest.

Evet olay niyette gizlidir. Örtünen kişi ap açık niyetini hali ile gösteriyor diyor ki "Ben Allah'tan korkarım, onun yasakladığı şeyleri yapmaktan kaçınırım"

Mini etekli der " Ben çevremden korkarım. Mini etekli dolaştığıma bakmayın. Aslında kalbim temiz(!)Omo ile çitiledim"

İkisinde niyeti giyimine yansımış. ;)

ALLAH C.C İyiliğini versin kardeşim inş. inan şu saatte ilaç gibi geldin :D

Asya

New member
hiç kimsenin kalbini bilemezsiniz.açıp ta baktınız mı?

A

aktifus

Guest
Ayet açık.
Allah kadınlardan (ve bence erkeklerden de) iffetli olmalarını istiyor.
Önemli olan budur.
Sevgiler

Z

zeynep_hearty

Guest
Ayet açık.
Allah kadınlardan (ve bence erkeklerden de) iffetli olmalarını istiyor.
Önemli olan budur.
Sevgiler

kesinlikle sözkonusu sadece kadınlar değildir fakat kadın beğenilmek için yaratıldığı için kadınlar için iffetli olmak iffetli kalmak başka bir imtehandır...iffetten ne anladığınıza bağlı ...kişilerin iffetten anladıkları şey kitabullaha uygun olmalı... önemlisi yaradanın iffetlerinizi muhafaza ederken belirlediği ölçülere bağlı..selam ve dua ile..

E

ebubeddavi

Guest
asya sana kısmen katılıyorum..ama tesettür bir emirdir bunuda kabul ediyoruz

E

ebubeddavi

Guest
aynen katılıyorum

aynen katılıyorum

kesinlikle sözkonusu sadece kadınlar değildir fakat kadın beğenilmek için yaratıldığı için kadınlar için iffetli olmak iffetli kalmak başka bir imtehandır...iffetten ne anladığınıza bağlı ...kişilerin iffetten anladıkları şey kitabullaha uygun olmalı... önemlisi yaradanın iffetlerinizi muhafaza ederken belirlediği ölçülere bağlı..selam ve dua ile..
işte meselenin özü kutlarım kardeş..bende derim ki AŞK,AŞK,AŞK ...selam hakka tabi olanların üzerine olsun..

Üst Alt