Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Daha 15 yaşındayım

sertan

New member
Ben namaz kılmak istiyorum ama namazda uyumaya çalışırken vs heryerde aklıma kötü şeyler geliyor 3 harfliler değil yani onun gibi şeyler değil ama bunu söylmek ayıp olur benim ağladığım günler de oladu allaha yalvardım bu şeyler aklıma gelmesin diye ama bi türlü olmuyor o kadar dua ettim yani sürekli dua ediyorum ama yapamıyorum ve bir gün namazdayken bunu yapamıcağımı düşündüm böyle sevap kazancağıma günah kazandığımı düşünüyorum sizce ne yapmam gerek :(

Mücahid

New member
Hoş geldin öncelikle güzel insan...Önce sana şunu söylemeliyim.Senin namaz kılmandan birisi aşırı derecede rahatsız ve korku içinde,sürekli senin aklına bu türden vesveseler sokarak seni kıldığın namazdan utanır hale getirmek ve vaz geçirmek gayesi.Sen diyor hem namaz kılıyorsun hemde bu tür şeyler geliyor aklına ve daha fazla günahkar oluyorsun oysa kılmasan bu namazı en azından sadece namaz kılmama günahına girersin oysa şimdi hem namazın olmuyor hemde üstüne başka günahlara giriyorsun....!!!! Güzel kardeşim şeytan kiminle uğraşır ve daha ilk etapta onu yoldan çıkarmaya uğraşır bi düşün...Amelleri yani yaptığı yada yapmaya çalıştığı güzel işleri Allah'ın c.c hoşuna giden insanlarla uğraşır değilmi.O halde bunların şeytan tarafından aklına sokulduğunu düşün ve hiç itibar etme sıklıkla felak ve nas surelerini oku..Sen dikkate almaz isen bir müddet sonra bu durumun Allahın izni ile yok olduğunu fark edeceksin..Önemli bir uyarı daha kesinlikle arkadaşlarının arasında yada bir şeylere kızınca küfretmeyeceksin..Küfretmeyi unuttuğun zaman bu dururm dahada çabuk yok olacaktır güzel insan.Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim.Dua ile

sertan

New member
sağol abi ama kazanmam değilmi günah çünkü ben istemden gelior ne yapsamda geliyor ama benim alduırış etmem mi gerek eğer günah değilse etmem .

Mücahid

New member
sağol abi ama kazanmam değilmi günah çünkü ben istemden gelior ne yapsamda geliyor ama benim alduırış etmem mi gerek eğer günah değilse etmem .

Sen namazına devam et sertancım..Aklına bu tür şeyler gelirsede estağfirullahel azıym de bol bol tamam kardeşim.Allaha c.c emanetsin.

betül

New member
aynı şey namaza ilk başladığım zamanlar benim de , arkadaşlarımın da başına geliyordu gerçi hala bazen bu tür şeyleri yaşıyoruz. namazda aklına gelen kötü bir düşünce yüzünden günahkar olduğunu düşünüp hüngür hüngür ağlayan birini tanıyorum. bütün bunlar şeytanın vesveselerinden başka birşey değil. bu tür düşüncelere ne kadar kafayı takarsan o kadar zarar verir. şeytanın da istediği bu zaten. aklına getirmemeye çalış suçluluk hissetme namazdayken surelerin anlamını düşünmeye çalış bir süre sonra bu tür düşünceler kendiliğinden kaybolacaktır. bu korkular normaldir hatta imandan gelir. vesvese insanı ne kadar rahatsız ederse etsin, ibadete devam ettikten sonra kaybolur ve namazı bozan şeyler arasında vesvese yoktur.

betül

New member
bu arada aklımıza gelen kötü düşüncelerden dolayı günah işlemiş olmayız. fiilen işlediğimiz şeylerden sorumluyuzdur. hayal ve düşünce dünyamızdaki kötü ve pis düşünceler fiile dönüşmedikçe bir günahı yoktur.

muhacir_b

New member
türkçe meal kuran oku ve bolca dua et.inş bizde sna dua edenlerden olacaz.gücün yettiği kadar örneğin günde 2 yahut 3 sayfa türkçe meal oku az sesli kulağın duyacağı kadar.

Üst Alt