Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

(d)uyuyormuyuz!

radikal

New member
1 Mart 1997 günü her zamanki gibi evinden çıkan Şevval, alel acele durağa geldi. Oh! çok şükür yetiştim diyerek otobüse binmeğe çalışan insanların arkasından, okula gideceği otobüse soluklarını düzenlemeye çalışarak bindi. Pasosunu şöfere göstererek arka taraflara doğru yürüdü. Tanıdık yüzlerle gözleri ile selamlaştı ve orta kapıdaki, her zamanki yerini aldı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya fakültesi önüne geldiğinde kalbi daha bir hızlı atmaya başlamıştı. Öyle ya! sömestir tatili bitmiş ve okul yeniden başlamıştı. Okul arkadaşları, hocaları ve sevdiği dersler bir an beyninden geçti, heyecanı bir kat daha arttı. Sıhhiye köprüsünün altından geçen otobüs fakültenin önünde durdu ama tuhaf bir kalabalığın içine bıraktı Şevval'i. Her zamanki kalabalık değildi bu! Ne olduğunu anlamaya çalıştı, anlayamadı başı örtülü olan kızlar, örtülü olmayanlar, hatta erkekler hep bir ağızdan bir şeyi protesto edercesine bir şeyler söylüyordu. Yine sağ sol içerikli olaylardan biri var galiba diyerek (her zamanki gibi politik eylemlerden sandığından dolayı) kapıya doğru yürüdü. Çünkü; amacı okumaktı ve onu bu yoldan hiç bir güç geri döndüremezdi. Sağ veya sol kavgaları ile uğraşıp başını belaya sokmak değil, amacı; okuyup bu vatanın bir evladı olarak yine bu ülkeye hizmet etmekti. Kapıda karşılaştığı bayan polis memuruna tebessüm ederek "günaydın" dedi. Karşılığını beklemeden geçip gitmek istedi. Bir an önce okul bahçesine girip, memleketlerinden dönen sınıf arkadaşları ile buluşup kısa bir hasret giderecek ve sonra doğruca sınıfına geçecekti. Oysa bayan polis, onu selamını almak bir yana, iki elini yana açtı ve dur geçemezsin! der gibi bir hal aldı kolları. Son anda yan tarafından üzerine doğru gelen siuleti farketti, bir kol havaya kalkmış ve başına doğru inmeye başlamıştı. Bir an yüzüne vurulacak sandı ve elini yüzüne siper etmeye çalışırken, havadaki el hoyratça ipek başörtüsünü başından sıyırmaya başladı. Aman Allahım! Yer yarılsın, gök insin aşağıya! ama n'olur; bu hareketle başım açıkda kalmasın diye dua etti Rabbi'ne. İçini, yüreğini kanırtırcasına çizen bir duygu ile başörtüsünün saçlarından sıyrıldığını nice sonra anladı. Ve ince, narin ellerinin parmakları ile diğer elindeki kitaplar ile başını kapamaya çalıştı. Diğer kızlar; çığlık çığlığa, feryad ediyor sanki bir şekilde bayraklara sarılı gelen bir şehide yakılan avazlar ile bu sahneye fon oluşturuyordu. Çırılçıplak kalmıştı sanki bir anda. Girdiği şok onu ruhunun en derinlerine bir yere attı. Ve bu olayın fotoğrafları ile başkahramanı olarak, ertesi gün gazetelerinin birinci sayfalarında, kendisi için "UTANÇ!", ama diğer insanlar için alelade bir haber olarak yer aldığında o zaman girdiği şoktan çıkıp sorabildi: "BEN OKUMAK İSTİYORDUM! BENİM GÜNAHIM NE ?"

Bilindiği gibi; Anayasal Hak ve Özgürlükler içerisinde yer alan "türban"; maalesef hala ülkemizin her yerinde kamu kurum ve kuruluşlarında yasak! Bu yasak herhangi bir kanunla değil; Kanun Hükmünde Kararnamelerle de değil, sadece bazı kurumların içtihad ve uygulamalarında, yani (sözde!) alınmış keyfi bir uygulama olmasından ibaret uygulamadır. Bu "keyfiliğe dur!" demek için 26 Şubat 2007 tarihinde İstanbul'da Çağlayan Meydanında yapılacak büyük mitinge kendini "İslam" şuuru içerisinde var olarak hisseden kadın ve erkek her müslümanı bekliyoruz.

Pankartınızı alarak bu ülke insanının UYUMADIĞINI, SADECE BEKLEDİĞİNİ lütfen; hep beraber aynı ağızdan haykıralım!

Alın gelin başörtülerinizi çağlayan meydanı dolsun;
Haklı davamızın sancakları, safları doldursun!
Sütçü imamlar ayağa kalkıp SİZLERE SELAM DURSUN;
Siz Müslüman evlatları; SESİNİZİ TÜM DÜNYA DUYSUN!

unzurna

New member
Başörtüsüz gelememiyiz yani. Eğer gelemezsin derseniz sizin özgür düşünceniz ne durumda????

radikal

New member
Başörtüsüz gelememiyiz yani. Eğer gelemezsin derseniz sizin özgür düşünceniz ne durumda????

Ne diyorsun sen kardeşim yaa.Ne alaka şimdi başörtüsüz gelemezmiyiz. Biz müslüman olan, kendine müslümanım diyen ve istanbulda oturan insanlara çağrı yapıyoruz sen ne diyorsun. Her şey tartışmakmıdır bu platformda. Size göre sizin istediğiniz şekildemidir yaşamak islamı ha! Benim özgürlük düşüncemin senin söylediğin bu sözle ne ilgisi var şimdi?. laf söyledi bal kabağı derler buna, başka bir şey değil.

mhmt

New member
az önce HOCALI da olanlara baktım..tv de..burdaki isyanlı-sükut kardeşimin abimin açtığı konuyada baktım..yoorum yazan bile az..demekki böyle zulümlere aslında alıştık..artık haa gene aynı ya.başörtüsüymüş diyip geçer olduk..yada genemi soykırım..amann yaptık diyelim bitsin dereesine gelidk..ne kadar safız biz ya..neden tekpkimiz koyamıyoruz adam gibi..başımıza bunca felaket gelemzmi böyle yaparsak..akıllanacağız ama..galiba burnumuz sürtüle sürtüle yerinde burun namına bişi kalmayınca...
selametle...

unzurna

New member
Vallahi ben radikalislam kardeşimin yazısındaki bir çağrının şekli için yazdım. Düşünce onun çağrı onun ama çağrışı tek yönlü. Daha adil bir şekilde çağrıyı yapsaydı sonuna kadar desteklerdim. Yanlış hiç bir şey yok bilesiniz. Yazıyı bir daha okursanız anlarsınız. Ben bana ve İslamımıza yaraşmayacak hiç bir şey yazmadım.
Allah'a emanet olun.

mhmt

New member
Vallahi ben radikalislam kardeşimin yazısındaki bir çağrının şekli için yazdım. Düşünce onun çağrı onun ama çağrışı tek yönlü. Daha adil bir şekilde çağrıyı yapsaydı sonuna kadar desteklerdim. Yanlış hiç bir şey yok bilesiniz. Yazıyı bir daha okursanız anlarsınız. Ben bana ve İslamımıza yaraşmayacak hiç bir şey yazmadım.
Allah'a emanet olun.

saygıdeğer kardeşim..bunu böyle değilde..uyarı şeklinde yazsaydın gerçekten bizde seni böyle anlmazdık..slametle..

radikal

New member
Sevgili unzurna kardeşim;
Biz orada dikkat edersen erkekleri de davet ettik. Erkekler bildiğin gibi başörtüsü kullanmıyor. Ama o'nlara dahi alın gelin elinizde bayrak misali olsun dedik. Sen hiç edebiyat okumadınmı acaba. İlla bir şey kelime kelime harf harf yazılıncamı oluyor herşey. Kinaye yokmudur. Neyse, olumlu veya olumsuz da olsa verdiğin tepki için zaten teşekkür etmiştim daha önce, yine teşekkür ederim. En azından uyumadığını görmüş olduk. Sağol, Allah işini rast getirsin.

mhmt;sanada teşekkürler kardeşim. Güzel anlayışından dolayı:)

Ve forum sakinleri;
Bu yazıya cevap yazmak zorunda değilsiniz elbette hatta yazmayın, hatta çağlayan meydanına da gelmek zorunda değilsiniz. İş yeriniz uzaktır belki, malum İstanbul ve trafiği! çok şey söylemeye gerek yok bu konuda. Ama nerede olursanız olun "bu saçma yasak mantığına" lütfen tepkinizi koyun. Modern çağda aşağılık bir düşünceyi kabullenmediğimizi anlasınlar artık!

H

hüma-gül

Guest
Keske bende orada olabilseydim.Allahim insallah bu zulüm ortadan kalkacak,utanmadan bas ötümüzü uzanan eller iste o zaman utanacak.
Allah razi olsun

radikal

New member
Allah razı olsun hüma-gül kardeşim.İnşallah hep beraber omuz omuza bunların üstesinden geleceğiz. Amel bizden gelsin, muvaffakiyet Yüce Rabbül Aleminden (cc) inşallah tecelli edecektir.

unzurna

New member
Edebiyat okuyup okumadığımı Allah daha iyi bilir. Bu konuda size cevap vermek zorunda görmüyorum. Allah herşeyi gören ve bilendir. Ne diyeyim Allah yardımcınız olsun.;)

gelincik tarlasý

New member
Arkadaşım ben türbanlı değilim ama ben de gelirim ama istanbul da değilim:) hatta örtülü arkadaslarıma üniversite zamanımda çok destek vermiştim.Allah razı olsun güzel yazın için...

reyyan

New member
ne oluyo zarten sinirler tepemde unzura unzuraaaaaaaa

radikal

New member
Gelende sağolsun, gelmek isteyipde imkanı olmayanda sağolsun!

Biz şimdi gideceğiz ve başörtümü aldım, yanımda. Ben bir erkeğim ve bu başörtüsü benim için çok önemli olduğu için, yukarıdaki gerçek hayattan bir kesiti sizlerle paylaştım.

Bu zülümün! bitmesi için en azından kısacık bir dua da yeter bize. Sonuçta Allah (cc) nurunu tamamlayacak, biz sadece elimizden gelen hak olanı yapmakla mükellefiz. Mükellefiyetimiz ile de sorguya tabiyiz. Emri başımız üstüne!

Şehitlerimin kanlı bayrağı ile bacımın başörtüsü benim için kutsaldır! İnşallah sizlerde aynı şuurla bakarsınız.

Bakmasanızda sorun değil benim açımdan. Bir elin parmakları kadar olsak da "Hasbun-Allahi nimel vekil! ni'mel mevla ve ni'mel nasir"

reyyan

New member
esselamünaleyküm… ALLAH ım bizleri nefislerine yenik düşenlerden eyleme!!! MEVLAM gönüllerimizi aşkın ile doldur!!! RABBİM herşey sana muhtaç, biz de öyle!!! YA RABBİM TEK ARZUM RIZANDIR!!! BEN RIZANI KAZANMAK İSTİYORUM SEN BUNA ENGEL OLANLARI ISLAH EYLE NE OLUR!!! EFENDİM DUYSAN BENİ !! BİLSEN SANA NE ÇOK AŞIĞIM !!! GÖRSEN AĞLARDIN DEĞİL Mİ EFENDİM BİZE BU ZULMÜ YAŞATANLARI!! DUALRIMA AMİN DİYECEKLER VAR EMİNİM BEN ALLAH RAZI OLSUN BENİMLE BİRLİKTE AMİN DİYENLERDEN!

mhmt

New member
esselamünaleyküm… ALLAH ım bizleri nefislerine yenik düşenlerden eyleme!!! MEVLAM gönüllerimizi aşkın ile doldur!!! RABBİM herşey sana muhtaç, biz de öyle!!! YA RABBİM TEK ARZUM RIZANDIR!!! BEN RIZANI KAZANMAK İSTİYORUM SEN BUNA ENGEL OLANLARI ISLAH EYLE NE OLUR!!! EFENDİM DUYSAN BENİ !! BİLSEN SANA NE ÇOK AŞIĞIM !!! GÖRSEN AĞLARDIN DEĞİL Mİ EFENDİM BİZE BU ZULMÜ YAŞATANLARI!! DUALRIMA AMİN DİYECEKLER VAR EMİNİM BEN ALLAH RAZI OLSUN BENİMLE BİRLİKTE AMİN DİYENLERDEN!

amin amin amin.
cümlemizden razı olsun..

selametle....

Üst Alt