Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

cumhurbaşkanının eşinin türbanlı olması sizce sorun teşkil edermi??

cumhurbaşkanının eşinin türbanlı olması sizce sorun teşkil edermi??

• evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • hayır

Kullanılan: 1 100.0%
  • farketmez

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

0707ugur

New member
bu konu daha önce açıldımı bilmiyorum ama sizin görüşlerinizi bekliyorum

Mücahid

New member
Müslüman bi insanın Allah'ın emirlerini yerine getirmesi ne sorun teşkil edecekki? Başka pencerelerden bakarak kendi gölgelerinden korkanlar için sorun teşkil edebilir.Başkası için değil.Vesselam

0707ugur

New member
Ama Başkalari öyle Düşünmüyor

Ama Başkalari öyle Düşünmüyor

AMA BAŞKALARI ÖYLE DİYOR BAKIN Bİ ABDULLAH GÜL ADAY OLDU NASIL SORUN OLDU ONUN İÇİN SİZİN GÖRÜŞLERİNİZİ ALİM DEDİM
400px-Sabanci_Merkez_Camii.jpg

Mücahid

New member
AMA BAŞKALARI ÖYLE DİYOR BAKIN Bİ ABDULLAH GÜL ADAY OLDU NASIL SORUN OLDU ONUN İÇİN SİZİN GÖRÜŞLERİNİZİ ALİM DEDİM
400px-Sabanci_Merkez_Camii.jpg

Kardeş bize sordun fikrimizi söyledik.Şimdide başkaları öyle düşünmüyor falan diyerek tartışmamı başlatmak niyetin.O zaman başkalarının fikirlerinide başkalarına sor.Vesselam

0707ugur

New member
YA BAK SÜMEYYE ARKADAŞ DİYORKİ NİYEN SORUN OLSUNKİ YANİ TÜRKİYE İÇİN SIRADAN BİR MESELE GİBİ İMİŞ ALGILIYOR
ONU BELİRTİM YANİ SİZ GÖRÜŞLERİNİZİ SÖYLEYİN BEN NİYE GERGİNLİK YARATMAYA ÇALIŞŞİMKİ
IstanbulCamii.jpg

..:naz:..

New member
galiba benim yazım yanlış anlaşılmış ben bu olayı nasıl sıradan bi meseleymiş gibi görebilirmki ben yaptığım yorumda yapacağım yorumu kısaca belirttim ki cumhurbaşkanın eşi türbanlı olursa bi türbanlı olarak en çok bu beni gururlandırır ve güven verir....
ben Allah'ın emrini yerine getirdiğim için yıllardır türbanlıyım ve bu davadan vazgeçmediğim için şu an üniversite kapılarından geri gönderiliyorum
sizde bana kalkmış neyden bahsediyosunuz....

0707ugur

New member
bende senin gibi düşünüyorum

bende senin gibi düşünüyorum

bende senin gibi düşünüyorum yani eşi kapalı olsa beni gurulandırır müslüman ülke olduğumuz için ama bunu kullanıp kargaşa ortamı yaratmak isteyen çok yok şeriat uylumaya başladı diyorlar yok demokrasi elden gitti diyorlar sonuçta müslüman ülkeyiz bunu yerine getirmesinin neresi suç değilmi

0707ugur

New member
ayrıca

ayrıca

ayrıca dediğin gibi benim anlamadığım türbanlılar niye üniversiteye giremiyor niye türbanlı bir öğretmen okula başını açmadıkça alınmıyor
anlamıyorlarmı biz müslüman bir ülkeyiz dinin kurallarını yerine getiriyor niye çok sorun ediyorlar onu bende anlamıyorum

beyhude

New member
allahın kurallarıyla yönetilemeyen bir sistemde tabiki allahın krallarının karşıtı her düşünce atını koşturacaktır.bu çok normaldir ..hatta şunu söylüyorum..malesef cumhurbaşkanının eşi kapalı olmamalıdır. eşi kapalı olan cumhurbaşkanı olmamalıdır.vesselam..

__BODOM

New member
eşinin türbanlı olması kendi seçimidir kimseyi ilgilendirmez ama bir ülkenin cumhurbaşkanı halkın saygı duyduğu biri olmalı şehit cenazesinde tepki almasının nedenini bence herkes kendine sormalı

Tarihci

New member
Web sitesi
www.saidnur.org
allahın kurallarıyla yönetilemeyen bir sistemde tabiki allahın krallarının karşıtı her düşünce atını koşturacaktır.bu çok normaldir ..hatta şunu söylüyorum..malesef cumhurbaşkanının eşi kapalı olmamalıdır. eşi kapalı olan cumhurbaşkanı olmamalıdır.vesselam..

bunu ne mantıkla söylediniz anlamadım.. anladığım şu : ülkemiz Şeriat ile yönetilmiyor o halde bizde düzeltmeye çalışmayalım, cumhurbaşkanımızın da eşinin başı açık olsun, yani biz sistemi İslamlaştırmayalım islamdan sistem için tavizler verelim.. dediğinizden bunu çıkıyor..

laiklik devletin dini esaslarla değil yasalarla yönetilmesi ve devletin tum dinlere eşit uzaklıkta olması demektir.. malum.. hristiyan toplum olan laik ülkelerde bir çok noktada laikliğe ters düşen şeyler var ama çatlak sesler çıkmıyor.. mesela abd de doların ustunde Biz Tanrıya inanırız yazmakta ve bu devletin resmi parası bunun yazılı olması laikliğe aykırı ama ordaki atesitler bile benim Tanrım yok bu ibare laikliğe aykırı bunu kaldırın demiyor.. avrupada nufusunun 3 te 2 si ateist olan devletlerin bile paralarının ustunde daha dune kadar hristiyan azizlerinin resmleri vardı ve bu laikliğe aykırı ama o ülkenin çoğunlukta olan atesitleri bile buna ses çıkarmıyor..

ama ülkemizde biz böle bişey yapsak darbe olur :) işte biz bu darbecileri cuntacıları mason paşaları sabetaist buyuk burokratları ve rektörleri temizlemeye çalışmalıyız bunları atayanda cumhurbaşkanıdır,, ve hal böle iken bu kardeşimiz eşi kapalı olan cumhurbaşkanı olmasın diyor ? neye dayanarak ne düşünerek diyor anlamış değilim..

.:Rumeysa:.

New member
Cumhurbaşkanlarının eşi açık olabiliyorsa Kapalıda olmalıdır..Hiçbir sorun teşkil etmez...Laikliğede ters düşmez.. Hem Laikliğe ters düşmesi önemli değil...Yıllardır islami kesimi sömüren Laiklik değil mi?Ülkedeski laiklik gerçek laiklik değildir...
gerçek laiklik
dinsizi dindara ezdirmemek
dindarıda dinsize ezdirmemektir

ama şuan dinsiz dindarı eziyor
ve bunun laiklik olması söz konusu olamaz...

the okuz

New member
cumhurbaşkanının eşinin türbanlı olmasına karşı çıkanların gösterdiği mazeret, türbanın güya siyasi bir sembol olmasıdır ve bu da onların uydurmasıdır. Yani kendileri çalıp kendileri oynasınlar, ama bir zahmet sokağa çıkıp özgürlük demokrasi naraları da atmasınlar!

.:Rumeysa:.

New member
Kardeşime Katılıyorum ....

cumhurbaşkanının eşinin türbanlı olmasına karşı çıkanların gösterdiği mazeret, türbanın güya siyasi bir sembol olmasıdır ve bu da onların uydurmasıdır. Yani kendileri çalıp kendileri oynasınlar, ama bir zahmet sokağa çıkıp özgürlük demokrasi naraları da atmasınlar!
zaten artık bu tartışma bitti ...
çünkü cumhurbaşkanı seçildi
ve eşide türbanlı
bişey oldu mu ?
hayır :)

M

muhik

Guest
Sanırım türban değilde başörtüsü diye yazıcaktınız,öncelikle bu ayrımı belirtmek isterim.Ayrıca Cumhurbaşkanının eşinin başörtülü olmasının sakıncası ne olabilir,böyle bir mantığı kabul etmiyorum.Çok şükür Rabbime bir cumhurbaşkanının eşinin başörtülü olduğu günleride bize gösterdi(Abdullah Gül'ün eşini zerre kadar sevmememe rağmen).

Üst Alt