Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cuma Namazina Neden Gitmezler

• Konbuyu başlatan eDeB_YaHuu
  • Başlangıç tarihi
E

eDeB_YaHuu

Guest
bu soruyu kimlere sorduğumu o kimseler iyi biliyor ve o kimselere bu soruyu sordum cevap alamadım eminim cevapları Türkiyede darul harp varda o yüzden cumaya gitmeyiz imamın arkasında namaz kılmayız cumayı ise kendi aramızda kılarız ASIL SİZ BİR DİN OLUŞTURMUŞSUNUZ kendi başınıza işiniz gücünüz tasavvufa ve onun gönül erlerine taş atmak ''Ariflere taş atan iman ile göçmez''

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
bu soruyu kimlere sorduğumu o kimseler iyi biliyor ve o kimselere bu soruyu sordum cevap alamadım eminim cevapları Türkiyede darul harp varda o yüzden cumaya gitmeyiz imamın arkasında namaz kılmayız cumayı ise kendi aramızda kılarız ASIL SİZ BİR DİN OLUŞTURMUŞSUNUZ kendi başınıza işiniz gücünüz tasavvufa ve onun gönül erlerine taş atmak ''Ariflere taş atan iman ile göçmez''

gerçekten edep yahuuu!
islam devletinde zalim yöneticileri protesto etmek için cumayı terkeden alimleri bi araştırın bakalım!ne için cumayı kılmamışlar?

Samet Gul

New member
Nur 37 Onlar, ne ticaret ne de alış-verişin kendilerini Allah'ı anmaktan, namaz kılmaktan ve zekat vermekten alıkoyamadığı insanlardır. Onlar, kalplerin ve gözlerin allak bullak olduğu bir günden korkarlar

C

cangenç

Guest
gerçekten edep yahuuu!
islam devletinde zalim yöneticileri protesto etmek için cumayı terkeden alimleri bi araştırın bakalım!ne için cumayı kılmamışlar?

Çünkü Cuma niye kılınır bilmiyorlar. Şeriat nedir bilmiyorlar. Gerçekten edep yahuu!

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
benim cuma kılıp-kılmamam beni ilgilendirir!
sizi niye ilgilendiriyorki?
cuma kılıp-kılmayışım sizin için imanın gereklerindenmi oluyor?

Aysegul

New member
benim cuma kılıp-kılmamam beni ilgilendirir!
sizi niye ilgilendiriyorki?
cuma kılıp-kılmayışım sizin için imanın gereklerindenmi oluyor?

Sen alim ve evliyaların cumaya gidip gitmediğini eleştiriyorsun da biz seni eleştiryoruzda mı kötü oluyo:cool:

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
Sen alim ve evliyaların cumaya gidip gitmediğini eleştiriyorsun da biz seni eleştiryoruzda mı kötü oluyo:cool:

ben o alimlerin tavırlarını eleştirmiyorum,tam tersine incelenmesini istiyorum!söylediklerimi nasıl anlıyorusunuz bilemiyorum!olur olmaz yerlere çekiyorsunuz!
aklı mürişde teslim etmekten kaynaklanan mantık örgüsündeki bir hatadan dolayı olsa gerek!!

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
Buda sizin suizancı bir insan olmanızdan dolayı verdiğiniz bir cevap olsa gerek!!!!

şimdi anlıyorum!söylediklerimi anlıyamıyorsunuz!bu basit anlatım şekli bile size ağır geliyor!
suizan etmiyorum!inançlarınız,amelleriniz TASAVVUFİ HAKİKATlere göre şekillenmiş!forumda aratın tasavvuf ile ilgili terimleri,bakın bakalım kim suizan ediyor?

Üst Alt