Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

cübbeli ahmet hocanın regaib gecesi ve üç aylar hakkında vaazı (rapidsiz)

numan

New member
Web sitesi
www.islamforum.net
Link aktif olmadığından konu kaldırılmıştır!

cübbeli ahmet hocanın regaib gecesi ve üç aylar hakkında vaazı (rapidsiz)

ülkemizin değerli alimlerinden cübbeli ahmet hocanın bu konu hakkındaki vaazını siz kardeşlerime hediye ediyorum allah dinleyip amel etmeyi nasip etsin

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

mehmet_16

New member
cübbeli ahmet hocaysa direk vazgeçin derim.

isimsiz

New member
o zaman sizin vaazlarınızı dinleyelim herhalde siz ahmet hoca efendiden daha alimsiniz...

mehmet_16

New member
o zaman sizin vaazlarınızı dinleyelim herhalde siz ahmet hoca efendiden daha alimsiniz...

Ben daha alim değilim.Çünkü onun kadar tutarsız değilim en azından.
Eğer bir İslam aliminin vaazını dinleyecekseniz bu kesinlikle Cübbeli Ahmet hoca olmasın.Başka kim olursa olsun.Ama başında "cübbe" lakabı da olmasın.

isimsiz

New member
alim değilseniz tamam...tutarsızlık deyipte kimseyi karalama yapmanıza gerek yok...çünkü bilmediğiniz şey hakkında kafa karıştırıpta kul hakkına girmenize gerek yok...
ayrıca kendisine cübbeli lakabınıda kendisi vermiş değildir...sadece cübbe giyende tek o değildir....

mehmet_16

New member
Büyük beyinler fikirlerle uğraşır. Orta beyinler olaylarla uğraşır. Küçük beyinler kişilerle uğraşır.

Fikri olmayan, fikre galip gelemeyen insanların yapabileceği tek şey kişilere saldırmaktır. Bu o kadar kolay bir iştir ki dili olan herkez yapar.
Ayetin dediği gibi "zayıf olmanız haksız olduğunuzu göstermez"

Ben bu sözleri etmekle Cübbeli Ahmet Hoca gibilerinin buyruğundan gitmeyi uygun bulmuyorum diyorum sadece.Tamam belki medya sanki cinayet işlemiş,cinsel münasebetsizlik yapmış gibi abartarak gösterebilir yaptıklarını.Ama Cübbeli Ahmet Hoca gibilerinin bir yanlışlığı var ortada.O yanlışlık da verdiği vaazların yaşadıklarıyla uymayışı.
Şimdi bu adamın vaazını internetten vermek tutarsızlığın tutarsızlığı olur.
Ben de tanrıya (Allah'a) inanıyorum.Ben de Hz. Muhammed'e inanıyorum.Ama Cübbeli Ahmet Hocaya ve onun gibi insanlara inanmıyorum.

mehmet_16

New member
Ben Cübbeli Ahmet Hocan'ın vaazlarını dinledim. Bazı noktalarda söz sahibi olabilir. Nihayetinde mesleği benden farklı. O tasavvufçu ben değilim.
Sana kişisel değil fikri pekçok hatasını söyleyebilirim. Hatta tasavvuf alimi bile olmadığına inanıyorum. Ama yoo! o tv'de gösterilenlerin hepsi foto montaj olduğu ıspatlandı. Tabiki sen sonucu tvden beklediğin için tvlerde bu montajın açığa çıkmasını vermediği için öğrenemedin.
Evet Cübbeli Ahmet Hoca inandığı gibi yaşıyor. Bize düşen talebeleri ile fikirlerini tartışmaktır. Şahsını değil.

Bak testislerini röntgen çekmek istemeyen dindar kadın doktora nasıl saldırdılar, nasıl iftira attılar. Açığa çıktı ki haber yalanmış. Hangi medya olayın yalan çıktığını yazdı.

Medya ile din öğrenmeye paydos.

O Medyadakilerin çoğunun müslüman olduğunu unutuyorsun.Sadece senin istediğin kadar dindar olmadığı,her sözlerinde İslami bir kelime kullanmadığı için olumsuz yargılıyorsun.
Mesele Uğur Dündar'ı bilirsin.Ben onun gibi bir insanın Allah'a inandığına ve müslüman olduğunu net bir şekilde bilirim.Tabiki de kalpteki inancı yalnızca Allah bilir ama Uğur Dündar'ın yaptığı işinden bile ortaya çıkıyor nasıl bir insan olduğu bence.Ama Cübbeli Ahmet hoca gibi insanlar olunca da gerçeği söylemek zorunda.
Sorun medya çalışanlarında değil.Medya patronlarında.Site sahiplerinde.
Mesela Ekşisözlük (www.eksisozluk.com )neden Charles Darwin'i,Turan Dursun'u,Aydın Doğan'ı çok sever? ve neden Allah ve Hz. Muhammed hakkında (HAŞA) abuk subuk yazılar yazarlar?
Sanki Dünya'nın tüm ateistleri gelmiş ekşisözlük'te yazı yazıyor.
Ama hayır onları seçen sitenin modları ve o modları seçen de sitenin patronu.
Aynı şey özellikle kartel medyası için de geçerli.
Allah onların belasını versin demek geçiyor içimden.Ama böyle desek onlar daha da dalga geçiyorlar.

Üst Alt