Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çok önemliiii!

lordlordlordgvdfl

New member
19 yaşında bir üniversite öğrencisiyim.Soruyu buraya yazdım ama başka yazacak bölüm göremedim.
Benim bir kız arkadaşım var.Onunla çoğu zaman yakınlaşıyoruz.Ancak bir gün daha ileri gidip zina yapmaktan korkuyorum.Çok günah olduğunu biliyorum.Onun için imam nikahı kıyıp beraber olmak istiyorum yoksa zina yapmaktan korkuyorum.İmam nikahı kıydıktan sonra ne gibi sorumluluklar beni bekliyor ve daha sonra boşanabilirmiyim.Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

New member
Selamunaleykum kardes,

Bu yazina bakarsam sanki sadece iliskiye girebilmek icin imam nikahi kiymak istiyormussun gibi bir sey algiladim! yanlismiyim? Eger dogruysa zaten ozaman imam nikahinin ne faydasi kaldiki?
Senin niyetin baska ozaman... Daha nikah yapmadan bosanmayi sorman biraz garip geldi bana.
Islamda niyetin onemini biliyorsundur herhalde...

Sen en iyisi imam nikahi kiyipta yuva kuracagin kisiyi bekle!!! Sabir temiz istir...

Ayrica kiz arkadasi edinmek ve boyle bir muslumana yakismayacak islere girismek cok gunahtir kardes. Bu kiz arkadasi edinmek felan gibi yasam tarzi Islami yasam tarzi degildir!!! Bunlar dinzislerin bizlere asiladigi kotu aliskanliklardir. Bunlara uymayalim lutfen............

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Kizin ailesi nin duymasi sart ve senin ailenede ,cevrenede duyurman sart

Evlenmen icin az da olsa bir gelire sahip olman lazim

Evlendikden sonra evli oluyorsun

ama resmi nikah olmadan imam nikahi yaptirmak biraz illegal bir yola kacmayi
gösteriyor

Sirf günahdan kacmak icinde nikah kiyilmaz nikah gecersiz sayilir

Simdi akil vermis gibi olmayayim sen bu kisiyle ileride zaten evlenmeyi düsünüyorsan git belediye binasina yasiniz resit evlenecegini bildir ve bu sebeble cevrenede bildir ve evlenmis ol

yok ben ögrenciyim evlenemem diyorsanda Imam nikahi kiyipda zinadan korunacagini zannetme

Kizin ailesi bilmeyecek sen imam nikahini kiydik diye iliskiyede gireceksinizki gayet normal bunun sonrasi sen yok diyeceksin bosandim diyeceksin o kiz ne yapacak kime derdini nasil anlatacak

eger Kiz arkadasini seviyorsan ,cani yürekden asiksan,ben onsuz yapamam o benden daha önemli diyorsan,evlenene kadar hicbirsekilde elini sürme

Hayatta sevdigin o insana yapacagin en güzel iyilik bu olur bu iyiligin karsiligida seni bulur

cift tarafli kazanc

:)

silent scream

New member
Selamunaleykum kardes,

Bu yazina bakarsam sanki sadece iliskiye girebilmek icin imam nikahi kiymak istiyormussun gibi bir sey algiladim! yanlismiyim? Eger dogruysa zaten ozaman imam nikahinin ne faydasi kaldiki?
Senin niyetin baska ozaman... Daha nikah yapmadan bosanmayi sorman biraz garip geldi bana.
Islamda niyetin onemini biliyorsundur herhalde...

Sen en iyisi imam nikahi kiyipta yuva kuracagin kisiyi bekle!!! Sabir temiz istir...

Ayrica kiz arkadasi edinmek ve boyle bir muslumana yakismayacak islere girismek cok gunahtir kardes. Bu kiz arkadasi edinmek felan gibi yasam tarzi Islami yasam tarzi degildir!!! Bunlar dinzislerin bizlere asiladigi kotu aliskanliklardir. Bunlara uymayalim lutfen............

vala bu bey en güzelini sölemiş zaten...

Üst Alt