Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çok önemli arkadaşlar

ilahi_adalet

New member
Arkadaşlar bir kaçgündür deizm diye bir sitedeyim. Okuduklarım karşısında hayl kırıklığına uğradım. Dinler gerçekten yalan mı yoksa doğrumu şüphelenmeye başladım. Adamlar kuranda mucize yokturda, bütün dinlerin iç yüzünü anlatıyor. Ama öyle birşeyki bütün dinleri su gibi biliyorlar.

Ağzım açık kaldı savunmayada geçemedim, nedir bunlara nasıl bir cevap verebiliriz, pek tabiki içimden bir ses peygamberlerin doğru olduğunu söylüyor ama, yazılanlar karşısındada şaşmamak elde değil. örneğin burada kurandaki mucize iddialarının tümüne cevap verilmiş.

Bir başka bölümde islamiyet'in tüm yönleri ele alınıp detaylı birşekilde açıklanmış deizmciler.
Hadi bunlarıda geçtim adamlar acaba sadece islam düşmanımı diye düşünürken yahudilik ve hıristiyanlığıda çok detaylı olarak eleştirmişler. :confused:

Lütfen yarımcı olun şunlara adam akıllı cevap verelim.:$

Moderatör tarafında düzenlendi:

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
her mucize olmasaydı insanın yaradılısından ve diger alemim yaradılısından bahsediyor egerki yalan olsaydı simdiki tıp ve bilim kuranı incelemezdi

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Hep söyleriz, imanınız ve ilminiz,
karşınızdaki insanların küfründen ve bilgisinden aşağı ise ,
o meclisde oturmayın , selam alıp vereyin bile
farketmezsiniz bir bakmışsınız küfre dalmışsınız.
Nitekim halisane yaklaşıp , hatta islamı ıspatlama düşüncesi ile helak olan çok oldu.
İnananları anlamam , inancını okumadan reddiyeleri neden okur ki?
İlahi adalet kardeşim dilersen bizi eklersin msnine sana detaylı bilgi verir o çelişkiler gördüğün hayal kırıklıkları neymiş bakalım.

kadimzeko

New member
inceleyin derim özellikle kuranda mucize yoktu konusunu

benimde dikkatimi çekti

Moderatör tarafında düzenlendi:

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Arkadaşlar, forum da link adresi verilmesi yasaktır. Aktarmak istediğiniz bilgileri lütfen alıntılamak şekliyle de olsa link vermeden aktarınız.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
içimden bir ses, bu dikkat çekme çalışması olduğunu söylüyor,
Bu şekilde hyra değli şerre vesile olunur.
O incelediğiniz konuları evvelde inceleyip reddiye yazmıştık onun için
gerek yok o tür şeyleri incelemeye.
Bence evvela kişiler inandıkları şeyi doğrudan bilsin sonra herşeyi çökerticek ilme sahip olmuş oluyorlar.

hanif_bir_kul

New member
deizm

deizm

S.A
deizm süper site neden kıskandın bekirim

şakayı bırakında mütiş çalışma yapmaktalar 1 kaç gündür sitedeki yazıları okuyorum adamlar kidabımız kur'anı okuyup fitne çıkarmak için delil arıyorlar sende kalk biz kur!an!cılara uğraş neyse şaka bu Ramazan AY ı nız hayırlara vesile olsun Rabbim tüm müslümanım diyen insanların oruçlarını kabul buyursun..

parsment

New member
sa

sa

bence de siteye karşı bir rağbet oluşturma gayreti var...

siz neye cevap veremiyorsanız buyrun yazın gerekli cevaplar elbette vardır kardeşim

Son düzenleme:

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Değerli kardeşlerimiz

Ne ateizm, ne deizm ne de bir başka hak olmayan din/düşünceye karşı "cevap verememe" korkumuz inşaallah yok. Kimin bu konularda çelişkisi/tereddütü varsa İslamForum Allah'ın izni kuvveti ile cevaplamaya hazırdır.

Kıskanmaya gelince, evet -adı kıskanmak bile olsa- kıskanıyoruz. Ama bunun sebebi mensubiyet/reyting kaygısı değil, Müslümanlar adına duyulan kaygıdır, o kadar...

hanif_bir_kul

New member
Değerli kardeşlerimiz

Ne ateizm, ne deizm ne de bir başka hak olmayan din/düşünceye karşı "cevap verememe" korkumuz inşaallah yok. Kimin bu konularda çelişkisi/tereddütü varsa İslamForum Allah'ın izni kuvveti ile cevaplamaya hazırdır.

Kıskanmaya gelince, evet -adı kıskanmak bile olsa- kıskanıyoruz. Ama bunun sebebi mensubiyet/reyting kaygısı değil, Müslümanlar adına duyulan kaygıdır, o kadar...

S.A
bekir kardeşim sanada bu yakışırdı teşekkür ederim..

SAYGILARIMLA

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
bekir abimize bu konuda katılıyorum varsa sıkıntısı olan gelsin her şeyimizle açıklarız inşALLAH ve hiçbir sorudan kaçınmayız kitabımız bu tür insanlara her şeyi açık ve net cevap vermiştir

şunu hiç unutmayalım kuran başlı basına bir mucizedir bundan başka mucizmi var insanın nasıl bir meniden yaratıldıgı suların bir birine karışmaması ve daha niceleri bir mucize degilmidir bunu anlamamak için kör olmak gerekir

Son düzenleme:

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
İNKARCI KAFİRLERE CEVAP
Şeytanın kontrolu altına girmiş h.z. Allahı inkar eden bu insanlar eskiden
vardı günümüzde var ve kıyamete kadar da hak ve batıl mücadelesi devam
edecektir. Böyle imansız bir guruba katılan bir kişi ile karşılaşmıştım hiç
bir şeye inanmıyordu elimle tutmadığım gözümle görmediğim hiç bir varlığa
inanmam göster Allahı inanırım diyordu. Bende ona gözümle görmediğim varlığa inanmam diyorsun halbuki sen gözünle görmediğin birçok varlıkla
beraber yaşıyorsun dedim. h.z. Allah c.c. sad 72 Ayeti kerimesinde,
Ona kendi Ruhumdan üfledim buyurduğu nefesle yaşıyorsun ve öyle bir
kudretli enerji ki bir an içine almasan ölüme mahkumsun ve elinle tutamıyor
gözünle de göremiyorsun fakat varolduğuna inanıyorsun işte bu kuranın
mucizelerinden değilmidir dedim. ayrıca aklının var olduğunu biliyorsun
fakat el ile tutup göz ile görebiliyormusun diye sormuştum fakat duymak
istememişti. ve kısa süre sonra trafik kazası geçirdiğini yüzünün parçalandığını insanların arasına çıkamadığını duymuştum. böyle inançsızları
uyaralım bildiğimizi söyleyelim sonrada h.z. Allaha havale edelim ve biz
imanımızı korumaya bakalım h.z. Allah c.c. cümlemizi şeytanın ve şeytanlaşmış insanların şerrinden muhafaza etsin Amin...

Yecuc

New member
Kuran-ı kerimi abdest alıp saygı ve gönül ile okuyan bir müminin erişeceği kalp ve akıl yolları ayrıdır

Ama işte kafirler bir elde kola diğer elde roman tutar gibi yatarak bakarlar
ben buradan nasıl bir yanlış çıkartırım da inançsızlığımı ispatlarım diye uğraşır dururlar...

herşey açık net olsaydı inanmayan kimse kalmazdı o zaman bu dünyaya ne gerek kalırdı
sınav vasfı kaybolurdu dünyanın...
Bilim akıl tek başına neyi çözmüş neye açıklama getirmiş tam olarak?
Daha dün ne yediğini unutuyor insanoğlu

Ben eskiden kafirdim o yüzden bu deizm atezim vesaire zerre üzerinde durmam
onlarda gün gelir toslar duvara
O gün geldiğinde kütüphanene bakıyorsun dört elle sarıldığın o kitaplar çöp oluyor çöp
hepsini ıslatıp okunmayacak hale gelmesini sağlayıp hayrına kiloya veriyorsun
zira eniştem ve ben öyle yapmıştık

bu felsefe forumlarına da girmemek lazım
zira müslüman bir arkadaş fazla takıldı şimdi yamalı bohça gibi bir islam anlayışı oldu

cehenneme inanmıyor, Allah (c.c) ı salt sevgiden oluşmuş bir varlık olarak görüyor
böyle garip budizm le karışık islamiyet çıkarttı ortaya

mice

New member
Web sitesi
www.islamidusunce.com
bu tür sitelere itibar gösterip hitlerini artırmamak lazım. Ekmeklerine yağ sürmeyelim.

varsa ispatlama çalışmaları buyursunlar bu siteye. burdan cevap yazalım.

h-a-m-z-a

New member
Öncelikle deist ler bir yaratanın varlığına inanır ama dinlere inanmaz.Bu yüzden Ateistlere verdiğiniz cevapların bir kısmı deistler için cevap olamaz.İddiaları veya daha doğru bir ifadeyle İFTİRALARI nelerdir bilmiyorum zaman zaman internette gezerken bu tip deist ateist veya agnostiklerin İslam a karşı acizane saldırmaya çalıştıklarını görüyoruz.

Şüphesiz bu tip konulara denk gelip okurken şeytan ın bir yandan size vesvese verip kandırmaya çalışacağını aklınızdan çıkarmayın.Okuduğunuz ve kafanız karıştığı bir konuda İslam alimlerinin bu işte ilim sahibi olan kimselerin açıklamaları ve yorumları var ordan bu tip sorulara verilen cevapları bulabilirsiniz.

Şeytan hala vesvese vermeye devam ederse burdan paylaşın; forumların amacı zaten bilgilerin paylaşılıp tartışma ortamı sağlayıp fikirlerin nakline ve ufkun genişlemesine imkan sağlamaktır.İnanmayanlardan ya da inançsızların safsatalarından korkmayın ...

ALLAH inananlarla beraberdir.

Son düzenleme:
Üst Alt