Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çok merak ettiğim bir konu?

0nur17

New member
Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.. Aslına bakarsanız bundan kısa süre önce sapkınlıklar peşindeydim :eek::( bir çok dini veya felsefi görüşleri araştırdım bazıları kafama yattıda diyebilirim ancak şimdi anladımki çok yanlış yoldaymışım bir tanede Kur-an'ı Kerim edindim kendime türkçe mealini onu okuyorum. bazı okuduğum şeyler gerçekten benim için ürkütücü oluyor. yanlış yolda olduğumun farkına vardım ve Allahtan af diledim günlerce merak ettiğim şey şu ; Kur-an'ı Kerimi okurken bazı konularda zıtlaşıyorum içinde yazılanlarla. kötü kötü şeyler düşünüyorum istemim dışı bundan nasıl kurtulabilirim.. bundan önce araştırdığım bir çok şey aklıma geliyor mesela Hz Peygamberle ilgili yazılar bu okuduğum yazılar genelde sapkınlar tarafından paylaşılmış ve gün yüzüne çıkarılmış bu tür yazılar geliyor aklıma ve istem dışı bir şüphe oluşuyor içimde. her ne kadar istemesemde oluyor bu ve kurtulamıyorum bir türlü :( ne yapmam lazım :confused:

yavuzburak

New member
Allah yolunu açık etsın kardeş gerçek hakıkatleri görebilesin inşlh.. senın söylediklerin benım aklıma vesvesyı getirdi vesvese ile igili kitaplar okumanı tavsiye ederim. Benım okuyup begendıgım bir kıtap tavsiye edeyım Mehmet Paksunun Vesvese adlı bir kıtabı vardı faydalanırsın mutlaka Allah yolunu açık etsın.. Amın

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Değerli Kardeşim

Kitab olarak Kur'an'ı Azimüşşan ve gerek din olarak İslam, gerekse Rasül olarak Hz. Muhammed (sav) Efendimiz mütekamildir.

Geçmişte okuduğunuz gerçek dışı yayınların sizi etkilemesi ve kafanızda soru işaretleri bırakması doğaldır. Ancak, okuduğunuz ve araştırdığınız konuların gerçeklerini sağlıklı kaynaklardan incelerseniz hem doğruları anlar, hem de vesvese veren şeytani fikirleri alt edebilirsiniz.

Bu konuda İslam Forum arşivinden de istifade edebilirsiniz.

Allah (cc) yolunuzu açık etsin.

0nur17

New member
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim sizlere

Üst Alt