Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çok merak ediyorum ateistleri ....!

rusen_alp

New member
Canım sıkıldı bir an için ve ateistleri düşünmeye başladım, bu ateistler için dünya nasıl acaba çok merak ediyorum, şu kainatın sahipsiz olduğunu düşünmek, her şeye bir mal gibi bakabilmek , o Yaratıcı’nın insana verdiği sonsuz nimetleri inkar edip , bu nimetleri kullanmayarak dünyaya bir hayvan gibi bakmak nasıl bir halet-i ruhiye acaba ?

İnsanların güzel günleri de var, kötü günleri de var, güzel günler kendini kötü günlere bırakıyor , tıpkı gece ve gündüz gibi, gündüz de bir zaman sonra kendini karanlığa bırakıyor, güneş de gündüz diyarını terk ediyor.Evet bu ateistler başlarına kötü bir olay gelince acaba kendilerine tutunacak bir dal nasıl buluyorlar ?

Yoksa bu ateistler münafıklar gibi mi yoksa firavun gibi geceleri kimsenin olmadığı bir anda veya kötü bir zamanda ellerini Allah’a doğru kaldırıyorlar da, bu tehlike geçince o berbat hallerine mi dönüyorlar, çok merak ediyorum şu ateistleri, acaba nasıl bir insanlık haleti ?

Daha geçenlerde Çetin Altan “eski çocukluk günlerimi özlüyorum “dedi, “Ramazandı , oruçluyduk, iftarı sabırsızlıkla bekler, o huşuyu huzuru içimde anlatılması mümkün olmayan duygularla beklerdim, fakat sonra aklı seçtim ve ateist oldum, ama yine de özlüyorum “ diyordu Çetin Altan.

Ben Çetin Altan’ı bu dürüstlüğünden ötürü tebrik ediyorum, fakat şu akıl noktasında katılmıyorum, çünkü benim aklım iman etmemi emrediyor, O’nun aklı ise sebeblerde takılıp kalmış, o ilahlığı zerrelere, görünenlere vermiş, fakat ben de tüm müminler gibi bu durumu reddederek her şeyi Allah’ın yaptığına işaret etmişim.

İşte ateistlik böyle şey, hayatı sonsuz zannetmek, her günü tıpkı geçen bir önceki gün gibi geçeceğini sanmak, hayatın dertlerini, kötü yönlerini sürekli olarak bir şekilde gerek uyuşturucu kullanmakla, gerek alkol kullanmakla unutmaya çalışmak , işte ateistlik böyle bir şey….

Ya ölüme nasıl bakıyorlar, her gün binlerce kişi bu diyardan göç ediyor, onlar için yokluk olan bu ölüm onlara ne kadar acı veriyor , bunun boyutunu düşünemiyorum bile çünkü aciz kalıyorum, dün dedem vardı bugün yok, dün nenem vardı bugün yok, bugün ben de varım fakat yarın olacak mıyım bilemiyorum, peki ya nereye gidiyoruz, yokluk alemine mi gidiyoruz,işte ateistler için durum bu kadar vahim ,bu yüzden ateistlere gerçekten acımak gerekiyor, onlara ben acıyorum, onların ruhunda bu açılan yaraların bir merhemi var mı ki ???

İşin tuhaf tarafı da şu, hem kendileri bu kadar acıyla yaşıyorlar, depresif bir ruh haletine giriyorlar sonra da mümin insanlarla dalgasını geçiyorlar, çok basit konuları gündeme getirerek Müslümanları gericilikle suçluyorlar, işin gerçeği anlatılınca mutlaka kıvıracak bir yer buluyorlar, anlamıyorum şu ateistleri, bu nasıl bir ruh haleti… acıyorum ateistlere….acıyorum uyuşmuş beyinlere….

Ya sizler neler düşünüyorsunuz bu ateistler hakkında, sizce aklını kullanan biz miyiz, yoksa bu zavallılar mı???

gokhann

New member
Biraz ağır ithamlarda bulunmuşsun herne olursa olsun iman edebiliriz kendimizi doğru yolda günahsız hissedebiliriz ama hiç kimseye mal yada hayvan deme lüksünü vermez. İslam hoşgörü dinidir. Kuranı kerimde Rabbimiz bile kötüye kötü demiyor iyi değil diyor. İşte bu noltada bizlerin durup düşünmesi gerek rabbimiz bize kuranı kerimde kişilere nasıl davranmamız gerektiğini gösteriyor. Biraz daha sakin olmakta fayda var.

Gelelim merak ettiklerine rabbimiz zaten söylüyor ben onların kalplerine mühür vurdum diye. yani artık bu saatten sonra onların ruh hallerini fazlacada düşünmeye gerek yok.

rusen_alp

New member
Biraz ağır ithamlarda bulunmuşsun herne olursa olsun iman edebiliriz kendimizi doğru yolda günahsız hissedebiliriz ama hiç kimseye mal yada hayvan deme lüksünü vermez. İslam hoşgörü dinidir. Kuranı kerimde Rabbimiz bile kötüye kötü demiyor iyi değil diyor. İşte bu noltada bizlerin durup düşünmesi gerek rabbimiz bize kuranı kerimde kişilere nasıl davranmamız gerektiğini gösteriyor. Biraz daha sakin olmakta fayda var.

Gelelim merak ettiklerine rabbimiz zaten söylüyor ben onların kalplerine mühür vurdum diye. yani artık bu saatten sonra onların ruh hallerini fazlacada düşünmeye gerek yok.

Ya orada hayvan kelimesini kullanırken hakaret kastı yoktur, sadece kendisini insan yapacak olan duyguları harekete geçirmeyen insanın durumunu belirtmek istedim.

"İman insanı , insan eder, belki de sultan eder "

Ayrıca bu ateistler kendilerini hayvan olarak görüyor, atalarının maymun olduğunu söylüyorlar, benim babam maymundur diyene insan diyemem değil mi Gökhan kardeşim.

Tüm ateistler kendilerine " ben düşünen bir hayvanım " demişlerdir, madem öyle , herkese ismiyle hitap edelim.

Ýkbal

New member
Bence ateistler "bir gün imana kavuşma ihtimali için" yaşarlar.Başka türlü tahammül edemezler diye düşünüyorum.

rusen_alp

New member
Bence ateistler "bir gün imana kavuşma ihtimali için" yaşarlar.Başka türlü tahammül edemezler diye düşünüyorum.

Bence haklı olduklarını anlamak için bir an önce ölmek istiyorlardır, bazen de kendilerine şu soruyu sormadan edemiyorlardır galiba " Ya şu müslümanların cehennem dedikleri gerçekse ne yapacağız ? "

lotus

New member
Dua edelim arkadaşlar. Rabbim hidayete erdirsin diye bol bol dua edelim...
Bugün Seyfullah kardeşin açtığı bir konuda Efendimizin(sav) tebliğde bulunurken gösterdiği sabır, anlayış ve bilgiyle anlatmaya çalışaım
Bir kişinin kurtulmasına bile vesile olursak ne mutlu bizlere
.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Biraz ağır ithamlarda bulunmuşsun herne olursa olsun iman edebiliriz kendimizi doğru yolda günahsız hissedebiliriz ama hiç kimseye mal yada hayvan deme lüksünü vermez.

bu ateistlerin kendi sözüdür ,
Aristonun dediği gibi;insan düşünen bir hayvandır..
sözünü benimsemişlerdir onun için bu sözü benimseyen ateiste hayvansın ama düşünen hayvansın demek kırıcı bir söz değildir,
lakin tabiki dediğiniz gibi bu bizim uslubumuza yakışmaz her ne kadar kendini hayvan gibide görse bizler onları hayvanlarla aynı seviyede görmüyoruz.
Böyle bir yanlışı yapmamalıyız .
sonuçta hayvan sorgudan sualden uzaktır günahtan yoksundur...

Gerçekten biz insanoğlunu şerefli bir mahluk olarak yarattık, yerde de gökte de onu bineklerle taşıttık, onlara en güzel rızıkları ihsan ettik ve insanları yarattığımız bir çok yaratıklara üstün kıldık.» [İsra, 70]

Tin suresi üçüncü ve dördüncü ayeti kerimeleri
" Lakad halaknel insane fi ahseni takvim "
'andolsun biz insanı en güzel bir şekilde yarattık'
" sümme radednahü esfela safilin"
' sonra onu aşağıların en aşağısına reddettik. '

rusen_alp

New member
doğru diyorsun Seyfullah kardeşim

Erzurumlu İbrahim Hakkı'nın Marifetullah isimli kitabında aşağıdaki bölüm aynen geçer.

Hayvanlar, insanlar yeniden haşrolduktan sonra Allah , hayvanlara yok ol diyor ve hayvanlar yok oluyor, bunu gören kafirler de hayvanları kıskanıyorlar, ve şöyle derler " Keşke biz de hayvanlar gibi yok olsaydık " .

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
muhatabina cevap ile:

Ateist olsun veya her hangi bir kimse olsun bunlara İslamiyeti anlatırken dikkat edilmesi gereken iki ana husus vardır:

Birinci tip muhatap: Bunları hakikatperest olup hakkı bulmak için soru sorar ve tartışırlar.

İkinci tip muhatap: Bunların amacı hakikatı bulmak değil insanların aklını karıştırmaktır.

Birinci kısım hakikatperest hakkı bulmak için konuşan insanlara İslamiyeti anlatmak bunlara zaman ayırmak güzeldir. Ne kadar da anlatılsa israf olmaz.

İkinci kısım olanlar ise bunları amacı hakkı bulmak olmadığından bunlarla konuşmak zaman kaybıdır. Bu tip olanlar sordukları sorunun cevabını almadan başka bir soru sorarlar dinleme zahmetinde bulunmazlar. Bunlara dinlemeleri şartıyla İslamın hakikatları anlatılabilir. Ancak batılı hak kabul edenlere karşı hak dava etmek hakka karşı bir nevi hürmetsizlik olacağından bunlarla zaman kaybetmemek en iyisidir.

gokhann

New member
Kardeşler ben unutmuştum bunların kendilerini hayvan olarak gördüklerini çok doğru soylarının maymundan geldiğini düşünüyorlar ama atalarını kafeslerde yşatacak kadarda cahiller

mhmt

New member
zaten yaratılmış olmaya inanmayınca, ölüm kısmıda yok olma anlamını taşıyor onlar için.. bi ateste öldükten sonra ne olacak sorusuna "bitecek, ışık sönecek, sonsuz karanlık başlaycak" demişti.. bu kadar.. inanç boş belki ama inanç olmuş.. farkındadırlar değildirler başka.. ama durum böyle.. düşünce baştan bozuk zaten..

Aklını kullanma durumuna gelince, yine aklını kullanma değil, dogmalar peşine gitme var.. çünkü akıl, seninde dediğin gibi, imanı gerektiriyor zaten.. daha dün mücahid abinin açtığı bi konuyu gördüm.. kalbin nasıl çalıştığıyla ilgili..buna bakıpta bi yaratıcının olduğunu düşünememek hidayetin kararması demektir.. Allah korusun.. başka bi açıklaması yoktur..eğer aklı, sadece aklı kullanmış olsalar bile, kendi çelişkilierini görürler ve ateizm düşüncesinin yanlış olduğunu anlarlar.. darrwin derler ama darwin yahudidir.. dinsizliği aşılamıştır..

ateistler için etik, sadece kendi aralarında vardır.. birbirlerine saygı, ilgi vardır.. sözü dinlenir.. ama başka konuşalnar(mesela müslümanlar) için sadece kelime arasında ne çıkarırda lafı sokarım düşüncesi vardır..(istisnaları olabilir-bunlarda Allah'ın hidayetini karartmadığı kimselerdir)..en büyük düşmanları islamdır.. ama biz bütün dinlere karşıyız derler..neden islam denirsede, sordukları bütün sorulara tam ve doyurucu cevabı veren tek din İSLam DIR.. verecekleri cevap kalmayınca olayı tii ye alırlar ve dalga geçerler..akıl hocaları vardır..yönlendirilirler.. ama aynı zamanda bizim hocalarıma küfür edecek kadr basirtleştikleri zaman olur..

vs vs vs...

Bütün bunlar onlar için şunu gösterir ki, akıl vardır ama hidayet yoktur. lotus ablamın dediği gibi, dua etmemiz gerekir.. kimin hidayeti karamış, kimin kalbi mühürlenmiştir kişi bazında bilemeyiz.. bu yüzden dua eder, islamı anlatırız..

selametle..

rusen_alp

New member
Şimdi Mehmet kardeşim sen güzel bir konuya değinmişsin, ateistlerin hepsi Evrim Teorisine inanırlar, fakat Darvin ateist değildir, kendisi bir Yahudidir.
Yahudilerin amentülerinden bir tanesi de kendilerinin Allah'tan geldiğini ,diğer milletlerin ise maymundan geldikleri ifade etmeleridir, buşekildeki bir teoriyle planlarını ne kadar g üzel yürütüyorlar değil mi ?Zaten dünyada ne kadar bela fikir varsa hepsi Yahudilerden türemiştir, mesala

1- Evrim teorisi (DARWIN) Yahudi.

2- Cinsel dürtüler (FREUD) Yahudi

3- Sosyalizm (MARKS) Yahudi, Komünizm Lenin Yahudi

4- Kapitalizm (ADAM SMiT) Yahudi

5- Faşizm (HİTLER) Yahudi

Boşuna lanetli millet değiller, Allah'ın ve Rasülünün lanetlediği bir millet , bugün ateizmin fikir babası olmuş, dünyayı daha hazin bir sona doğru yaklaştırmak istiyorlar.
Hem Cenab-ı Allah buyurur ki
Nisâ 46: "Yahudilerden bir kısmı kelimeleri yerlerinden değiştiriyorlar… Bu inkârlarıyla Allah onları lânetledi…"

Acaba nasıl değiştirdiklerini biliyor muyuz, aşağıda bir kaç tane örnek vermek istiyorum :

1– İsrail sittinde oturdu. Kavim, Moab kızlarıyla zina etmeğe başladı. Sayılar:b–25,c–1

2– Yakub'un ilk oğlu Ruben, Yakub'un bir karısı ile zinâ etti. O da oğulluktan reddetti.5. Tekvin:b–49, c–4

3– Nuh'un torunu–Kenan, dedesine uykudayken tecavüz etti.6. Tekvin: b–9,c–20,25

4– Lut'un kızları, babalarını sarhoş edip, zinâ ettiler.. Tekvin: b–19, c–30

5– Kral Davud, komutanının karısıyla zinâ etti. İlk çocuğunu Yahudi öldürdü… Sonra o kadından Salamon (Yani Hazreti Süleyman) doğdu.(Mülûk–i sâni–samul: b–12,c–11

6–Yahova ona kızınca, Davud kaçıp Kudûs'te saklandı. Oğlu Apşalom, Davudun on karısıyla zina etti: ()

6–Salamon da Yahova'yı dinlememiş: 700 karısı, 300 câriyesi varmıştı. Karılarının dinine girer,() onların putlarına secde eder.Krallar: 1. b–11

7–Yahova'nın evi (Süleyman mabedi)miş.Krallar: 1. b–11

8–Yabancıya faizle para verebilirsin,(13) ama biraderine faizle para verme.8. Mülûk–i sâni–samul: b–12,c–11

9–Sept (7. gün) haftalık bayram 7. yıl toprağın istirat etsin. 7x7=49 yıl jübile, ellinci yıl. Leviler : b–25

10–Mısırdan çıkarken, halktan en kıymetli eşyalarını alıp geriye vermeyeceksin–Mısırlıları soyacaksınız.16. Huraç : b–3, c–21,22

11–Milletlerin sütünü, kralların memesini emeceksin.17. İşaya : b–60, c–16

12–Leş yemeyeceksin. Ama yabancıya satabilirsin.(Tekvin : b–14,c–21

13–Rabbin gadabı bütün milletlere, hiddeti onların askerleri üzerindedir: Onlara lânet etti. Onları katle verdi.(İşaya :b–40,c–2
14–Masum yavruları gözleri önünde yere çarpılacak evleri yağma edilecek, karıları kirletilecek.(İşaya : b–13, c–14,17

15–O gün Mısırlılar kadın gibi olacak… Yahudi diyarı Mısırlılar için bir dehşet olacak.(İşaya : b–19, c–16,17

16–Rabbin sana teslim ettiği kavimleri bitirecek, acımayacak şehirlerinde canlı bırakmayacaksın.(Tesniye : b–7,11,20, c–16,

17–Çünkü senin kocan Halik'ındır. O'nun adı orduların tanrısıdır.(24) Senin velin İsrail'dir. Ona bütün dünyanın tanrısı denecek.(İsaya : b–54, c–5

18–Yusuf, Mısır topraklarını ve halkını Firavuna mülk ve köle etti: Meşhur yedi bolluk senede Firavun Yusuf'a sordu:
–Ne yapayım?
–Halkın zahiresini parayla al ve depola dedi. Öyle yaptı yedi kıtlık yıl gelince;
–Şimdi ne yapalım dedi. Yusuf:
–Zahireyi halka para karşılığı sat diye tavsiye etti…
Firavun ona yaptı, paralar bitince Yusuf sırayla:
–Hayvanları karşılığı da zahire ver…
–Tarla ve bahçeleri karşılığı ver… dedi ve hepsi bitince Firavun:
–Şimdi ne karşılığı? Deyince
–Şimdi, nefisleri karşılığı… dedi. Böylece Mısırlılar; arazisi, malı ve canıyla Firavun'un malı oldu kölesi oldu…(Tekvin: b–41.43.47
19–Zinâyı ilk icad eden Yakub'dur: Ana karnında ikiz kız kardeşinin topuğunu tuttu…(Tekvin: b–49, c–4

Blues

New member
rusen_alp merak ettigin ve de degindigin her konuda cok haklisin. Ben de onlari gercekten anlamiyorum ve anlamadigim her saniyem icin Allah'ima sukrediyorum. Iyiki anlamiyorum onlari. Iyiki benim aklim, gozum kör olmamis, kulaklarim sagir olmamis onlarinki gibi. Ne mutlu ki onlarin ki gibi algi yollarim kapali degil.

Ama yine de onlar icin gunaha girme. Yuce Allah'imin yarattigi her varlik degerlidir. Allah yarattigi icin, insan oldugu icin, can tasidigi ruh tasidigi icin degerlidirler. Allah'in yuce adaleti var. Bize agir sekilde elestirmekten ziyade yapici olup onlari nasil Hak yoluna getirebiliriz seklinde hareket etmemiz lazim.

rusen_alp

New member
rusen_alp merak ettigin ve de degindigin her konuda cok haklisin. Ben de onlari gercekten anlamiyorum ve anlamadigim her saniyem icin Allah'ima sukrediyorum. Iyiki anlamiyorum onlari. Iyiki benim aklim, gozum kör olmamis, kulaklarim sagir olmamis onlarinki gibi. Ne mutlu ki onlarin ki gibi algi yollarim kapali degil.

Ama yine de onlar icin gunaha girme. Yuce Allah'imin yarattigi her varlik degerlidir. Allah yarattigi icin, insan oldugu icin, can tasidigi ruh tasidigi icin degerlidirler. Allah'in yuce adaleti var. Bize agir sekilde elestirmekten ziyade yapici olup onlari nasil Hak yoluna getirebiliriz seklinde hareket etmemiz lazim.
Sevgili Blues :

Prensip olarak hakaret etmek adedim değildir ve hakareti de sevmem. Geçmişte yazdığım bu yazımda da hakaret yoktur. Bir kere hakaret olabilmesi için kasıt gerekiyor. Böyle bir kasıt da yok. Sadece onların dünyasınA BODASLAMA girmek istedik . hepsi o kadar....

Üst Alt