Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cok Huzursuzum Kardeslerim Yardim Edin Bana

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BeyazKelebek

New member
Ah Güzel Kardeslerim..
icim Öle Bir Daraliyorki Anlatamam..
Kuran Okuyorum, Namaz Kiliyorum Ve Dua Ediyorum
Ama Yinede icim Huzura Kavusamiyor...
Öle Bir Daraliyorumki icimdeki Sıkıntı Beni Aglatiyor Bile...
Cok Fazla Canim Acıyor...
Acaba Günahami Girdim Kardeslerim...
Herkese Yardim Ederm Allah Rızası icin Kimseyede Demem..
Küfürle Yaklasani Allaha Havale Ederimki Hic Küfür Edende Olmadi...
Sorun Nedir Bilmiyorum Güzel Kardeslerim..
icim Daraliyor Sıkılıyor Ne Yapsam Ne Etsem Faydasi Yok =(
Allahim Bana Yardim Et Diye Yalvarıyorum Günahim Varsa Tövbe Ediyorum..
Müslüman Kardeslerim Sizce Ne Yapmam Gerekiyor...
ALLAHA EMANETSINIZ Selametle insallah...

BeyazKelebek

New member
HAKLISIN CANIM KARDESIM..
Fiili Dualari Okumamisdim Müslüman Kardesim...
Ah Kardesim Ahh Allah Senden Bin Kere Razi Olsun...
Hemen Okuyum Cok Tsk Ederim Güzel Kardesim...
Allah Herseyi Gönlünce Versin...
ALLAH EMANETSIN SELAMETLE KARDESIM BENIM..
ALLAH RAZI OLSUN KARDESIM..

Enver Ýstek

metin mete
Ah Güzel Kardeslerim..
icim Öle Bir Daraliyorki Anlatamam..
Kuran Okuyorum, Namaz Kiliyorum Ve Dua Ediyorum
Ama Yinede icim Huzura Kavusamiyor...
Öle Bir Daraliyorumki icimdeki Sıkıntı Beni Aglatiyor Bile...
Cok Fazla Canim Acıyor...
Acaba Günahami Girdim Kardeslerim...
Herkese Yardim Ederm Allah Rızası icin Kimseyede Demem..
Küfürle Yaklasani Allaha Havale Ederimki Hic Küfür Edende Olmadi...
Sorun Nedir Bilmiyorum Güzel Kardeslerim..
icim Daraliyor Sıkılıyor Ne Yapsam Ne Etsem Faydasi Yok =(
Allahim Bana Yardim Et Diye Yalvarıyorum Günahim Varsa Tövbe Ediyorum..
Müslüman Kardeslerim Sizce Ne Yapmam Gerekiyor...
ALLAHA EMANETSINIZ Selametle insallah...

Aslinda bir dogumun sancisi sanirsam senin bu izdirabin;

Kuruntu şeytanın amellerindendir. Şeytan, insana vesvese verir, şüpheye düşürür, içini kemiren bir boşluğa sürükler. İç bünyesinde ruhî bir belisizlik oluşturur.Hz. İbrahim’in mutmain olmak için Allah’tan yaratma ve diriltmeyi görmek istemesi gibi. Bakara Sûresi’nin hemen baş tarafında, Fatihadan hemen sonra; “içinde şüphe olmayan” Kitap nitelemesi, bu sinsi şeytanın vesveselerine dikkat çekmek ve yayacağı şeytanî fısıltılara kulak asmamak içindir.

Doğru duruşla ve salih amelle istikamet üzere yürüyüşümüzü sürdürmekle mükellefiz. Mükellefiyetlerimizi 43/44 icraya Kurana davet ediyoruz.

-İyi bil ki halis din yalnız Allah’ındır. O’ndan başka veliler edinerek ‘Biz bunlara sırf bizi Allah’a yaklaştırmaları için tapıyoruz’ diyenler (e gelince) : şüphesiz ki Allah, onlar arasında, ayrılığa düştükleri konuda hükmünü verecektir. Allah yalancı nankör insanı doğru yola iletmez.

39 / 3

-Allah kuluna kafi değil mi? Seni O’ndan başkalarıyla korkutuyorlar. Allah kimi şaşırtırsa artık onu yola getiren olmaz. Allah kime de yol gösterirse; artık onu şaşırtan olmaz. Allah galip ve öç alan değil midir? Andolsun onlara: “Gökleri ve yeri kim yarattı?” diye sorsan elbette Allah derler. De ki : “O halde Allah’tan başka yalvardıklarınızı gördünüz mü, şimdi Allah bana bir zarar vermek istese, onlar O’nun vereceği zararı kaldırabilirler mi? Yahut (Allah ) bana bir rahmet (fayda) vermek dilese, onlar O’nun rahmetini durdurabilirler mi? De ki : “Allah bana yeter.Tevekkül edenler O’na dayanırlar”

39 / 36-38

Asla sizi Allahin disinda kimseye davet etmiyoruz;Ve sizin Allaha cagiran Muhammede uymaniz gerektigini yine Kurandan;

'' Ey milletimiz! Allah'a çağıran Muhammed'e uyun ve O' na inanın da Allah'da sizin günahlarınızı bağışlasın ve sizi can yakıcı azaptan korusun''

46/31

Allah'a çağıran, salih amelde bulunan ve: "Gerçekten ben Müslümanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kimdir?

(Fussilet Suresi, 33)

istanbluerdem

New member
ben her sıkıldığımda abdest alırım inan ki insana bir rahatlık bir ferahlık getiriyor sanada tavsiye ederim sıkıldığında soğuk suyla abdest al kardeşim

BeyazKelebek

New member
Cok Dogru Sölüyorsun Metin Abim...
Seytanin Parmagi Olmasa icim Neden Daralsin...
Vallahi Seni Cok Sevdim keske Senin Gibi Bir Babam Olsa :)
istanbluerdem Kardesim Favsiyen icin Cok Tsk ederim...
Bunu Denicem...
ikinizdende Allah Razi Olsun...
Selametle insallah...

Gül_i Rana

New member
değerli kardeşim sana ne desem bilmiyorum zaten abilerim san a gerekenleri söylemiş zatende... ben ne zaman sıkılsam dinlediğim bir şiir var fetullah gülen hocanın yazmış olduğu kısa bir şiir seslendirenin kim olduğunu bilmiyorum ama içimi okşuyor sanki dinleyince dinlemek istersen sana göndere bilirim
biliyorum bu bi çare değildir ama içimden geldi sadece
allah yardımcın olsun değerli kardeşim

Enver Ýstek

metin mete
Cok Dogru Sölüyorsun Metin Abim...
Seytanin Parmagi Olmasa icim Neden Daralsin...
Vallahi Seni Cok Sevdim keske Senin Gibi Bir Babam Olsa :)
istanbluerdem Kardesim Favsiyen icin Cok Tsk ederim...
Bunu Denicem...
ikinizdende Allah Razi Olsun...
Selametle insallah...

Sizin babanizda muhterem biridir sanirim cünki bakin sizin gibi muhtesem insanlari bizlere kazandiriyor hemde en cok ihtiyaci varken Islamin.Ben olsam olsam sana bir amca olayim benim bu forumda amcaligim coktur sagolsun kardeslerim tescillediler bile...Konuya dönelim benim tavsiyem degil buki;Bak Kuranda ne diyor Alemlerin Rabbi;

Allah, sözün en güzelini; âyetleri,birbirine benzeyen ve tekrarlanan bir kitap olarak indirmiştir. Rablerinden korkanların derileri ondan dolayı gerginleşir. Sonra derileri de kalpleri de Allah’ın zikrine karşı yumuşar. İşte bu Kur’an Allah’ın hidayet rehberidir. Onunla dilediğini doğru yola iletir. Allah, kimi saptırırsa artık onun için hiçbir yol gösterici yoktur.

(ZÜMER/23)

"Ayetlerimize ancak , onlar kendilerine hatırlatıldığında secdeye kapanıp hamd ile Rablerini tesbih edenler ve istikbarda bulunmayanlar iman eder. Yanları yataklarından uzaklaşır, havf ve tama' ile Rablerine dua ederler ve kendilerine rızık olarak verdiğimizden infak ederler."

(Secde / 15-16)

'İman edenler için kalplerinin Allah zikri ve haktan inen için huşu duyması vakti gelmedi mi?"

(Hadid / 16)

BeyazKelebek

New member
Sizin babanizda muhterem biridir sanirim cünki bakin sizin gibi muhtesem insanlari bizlere kazandiriyor hemde en cok ihtiyaci varken Islamin.Ben olsam olsam sana bir amca olayim benim bu forumda amcaligim coktur sagolsun kardeslerim tescillediler bile...Konuya dönelim benim tavsiyem degil buki;Bak Kuranda ne diyor Alemlerin Rabbi;

Allah, sözün en güzelini; âyetleri,birbirine benzeyen ve tekrarlanan bir kitap olarak indirmiştir. Rablerinden korkanların derileri ondan dolayı gerginleşir. Sonra derileri de kalpleri de Allah’ın zikrine karşı yumuşar. İşte bu Kur’an Allah’ın hidayet rehberidir. Onunla dilediğini doğru yola iletir. Allah, kimi saptırırsa artık onun için hiçbir yol gösterici yoktur.

(ZÜMER/23)

"Ayetlerimize ancak , onlar kendilerine hatırlatıldığında secdeye kapanıp hamd ile Rablerini tesbih edenler ve istikbarda bulunmayanlar iman eder. Yanları yataklarından uzaklaşır, havf ve tama' ile Rablerine dua ederler ve kendilerine rızık olarak verdiğimizden infak ederler."

(Secde / 15-16)

'İman edenler için kalplerinin Allah zikri ve haktan inen için huşu duyması vakti gelmedi mi?"

(Hadid / 16)

Haklisiniz Lakin Ben Yetimim Annem Tek Basina Büyütü Beni..
Allaha Sükür Bu Yüzden isindi icim Size...
Evt haklisiniz Amcam olabilirsiniz Buda Baba Yarisidir...
Cok Dogru ve Cok Güzel Konusuyorsunuz Gercekden Allaha Sükür..
insallah Herzaman Mutlu Olursunuz Tutugunuz Altin Olur..
Allah Razi Olsun...
Kuranani kerime Kurban Olayim...
Selametle insallah Amcam..

Enver Ýstek

metin mete
Haklisiniz Lakin Ben Yetimim Annem Tek Basina Büyütü Beni..
Allaha Sükür Bu Yüzden isindi icim Size...
Evt haklisiniz Amcam olabilirsiniz Buda Baba Yarisidir...
Cok Dogru ve Cok Güzel Konusuyorsunuz Gercekden Allaha Sükür..
insallah Herzaman Mutlu Olursunuz Tutugunuz Altin Olur..
Allah Razi Olsun...
Kuranani kerime Kurban Olayim...
Selametle insallah Amcam..

Eger seni üzdüysem kusuruma bakmayasin,Yinede muhterem bir babaniz(Allah Rahmetine gark eylesin Insallah) ve muhterem bir anneniz var.Allah sizi ona bagislasin.Ben amcaligi kabul ettim sizin amcanizim Insallah,Duaniz Cümlemize birlikte olsun...Kurana tabii olanlara yine kuranda bakin Allah ne diyor;

"De ki: "Ben, yalnız her şeyin sahibi olan ve bu kutlu kılınmış şehrin Rabbine kulluk etmekle emrolundum. Müslümanlardan olmakla ve Kur'an okumakla emrolundum.
" Kim doğru yolu bulmuşsa, yalnız kendisi için bulmuş olur, kim sapıtmışsa kendine etmiş olur. De ki: "Ben sadece, uyaranlardan biriyim."

(27 Neml/91-92)

“De ki: "Ey kendi aleyhlerine Haddi aşmış kullarım, Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah, bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir."

(Zümer 39/53)

"Sana vahyedilen Kitabı güzel güzel oku ve namazı kıl! Muhakkak sahih namaz Edepsizlikten ve uygunsuzluktan alıkoyar. Muhakkak Allah'ı anmak en büyük iştir ve Allah, her ne işlerseniz bilir.”

(Ankebut 29/45)

Eğer şeytandan bir kışkırtma seni dürterse, hemen Allah’a sığın.
Şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

(A'RÂF 7/200)

BeyazKelebek

New member
Eger seni üzdüysem kusuruma bakmayasin,Yinede muhterem bir babaniz(Allah Rahmetine gark eylesin Insallah) ve muhterem bir anneniz var.Allah sizi ona bagislasin.Ben amcaligi kabul ettim sizin amcanizim Insallah,Duaniz Cümlemize birlikte olsun...Kurana tabii olanlara yine kuranda bakin Allah ne diyor;

"De ki: "Ben, yalnız her şeyin sahibi olan ve bu kutlu kılınmış şehrin Rabbine kulluk etmekle emrolundum. Müslümanlardan olmakla ve Kur'an okumakla emrolundum." Kim doğru yolu bulmuşsa, yalnız kendisi için bulmuş olur, kim sapıtmışsa kendine etmiş olur. De ki: "Ben sadece, uyaranlardan biriyim."

(27 Neml/91-92)

“De ki: "Ey kendi aleyhlerine Haddi aşmış kullarım, Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah, bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir."

(Zümer 39/53)

"Sana vahyedilen Kitabı güzel güzel oku ve namazı kıl! Muhakkak sahih namaz Edepsizlikten ve uygunsuzluktan alıkoyar. Muhakkak Allah'ı anmak en büyük iştir ve Allah, her ne işlerseniz bilir.”

(Ankebut 29/45)

Eğer şeytandan bir kışkırtma seni dürterse, hemen Allah’a sığın. Şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

(A'RÂF 7/200)

Hayir Asla Üzülmedim Amcacim...
Vallahi Babam Rahmete Kavusurmu Bilemem Amcam..
Henüz Hayatta Ama Sanirim Benim icin Ölmüs Bile Ama Gelse Affederim...
Allah Razi Olsun Amcacim Senden...
iyiki Varsin iyiki Amcamsin...
Herzaman Allaha Siginiyorum Allaha Sükür..
Kuranimiz Olmasa Dogru Yolu Bulamazdik Bütün Din Hayatimiz Anlatiyor Allaha Sükür...
insallah Mutlu ve up Uzun Ömürler Dilegimle Selametle insallah Amcam..

Enver Ýstek

metin mete
Hayir Asla Üzülmedim Amcacim...
Vallahi Babam Rahmete Kavusurmu Bilemem Amcam..
Henüz Hayatta Ama Sanirim Benim icin Ölmüs Bile Ama Gelse Affederim...
Allah Razi Olsun Amcacim Senden...
iyiki Varsin iyiki Amcamsin...
Herzaman Allaha Siginiyorum Allaha Sükür..
Kuranimiz Olmasa Dogru Yolu Bulamazdik Bütün Din Hayatimiz Anlatiyor Allaha Sükür...
insallah Mutlu ve up Uzun Ömürler Dilegimle Selametle insallah Amcam..

Yine pot kirdik vesSelam,Yinede duamiz olsun Insallah dogruya klavuzlananlardan olur,Allah islah eyler.Duan cümlemize olsun Insallah,Insallah Kuranin o muazzam okyanusunda Alemlerin Rabbinin Razi oldum dedigi kullarindan olursun/oluruz.Kuran diyorki;

"EY İMAN EDENLER! ... İMAN EDİNİZ"

İman edenler! İman ettiniz mi?
İman edenler; kime, neye ve niçin iman ettiniz?
İman edenler! Yoksa Allah'ın sizlere değil de ötekilere seslendiğini mi sanıyorsunuz?
Hayır, hayır, bilakis Allah bizlere, iman edenlere sesleniyor.
Bizlerin, imanımızda ihlaslı, samimi, dürüst olmamız vs sadakat göstermemiz istenmektedir.
Diğer bir ifadeyle gevşekliği, kararsızlığı ve nifağı istememektedir.
Küfür ve nifak toplumlarından arınmayı, görev ve sorumluluklarımızın bilincinde yaşamayı bizlere hatırlamaktadır.
İhtirasların, kıskançlıklar ve menfaatlerin inanan insanları değiştirmemesi gerektiğini hatırlamaktadır.
Dik durmayı, kaypak davranmamayı, çıkarlar için eğilmemeyi vurgulamaktadır.
Kısaca Allah'a verilen sözün (imanın) arkasında durmayı ve bu sözü hiç bir bedel karşılığında değiştirmemeyi hatırlamaktadır.
"Ey iman edenler!... iman ediniz."

Emin misiniz? Gerçekten Allah'ın indirdiklerinin yerine getirilmesi halinde kurtuluş, huzur ve mutluluk olacağına inanıyor muyuz?
O halde niçin bu kurtuluşun gereklerini yerine getirmiyoruz?
Halbuki yüce Allah bize garanti (güven) veriyor: "Gerçekten müminler kutuluşa ermişlrdir." (Mü'minun,1)
Ama kimler, hangi mü'minler?
Namazlarında huşu içinde olanlar;
boş ve yararsız işlerden yüz çevirenler;
zekatı verenler (elindekini paylaşanlar);
iffetlerini koruyanlar;
emanetlerine ve ahitlerine riayet edenler;
namazlarına devam edenler ve benzer güzel davranışlarda bulunanlar...
İşte kurtulup Firdevs'e varis olacak bunlardır. (Mü'minun,1-11)
Şimdi tekrar soralım. Kime ve neye güveniyorsunuz?
Namazı huşu içinde ve devamlı kılma sizi kurtaracak mı?
Zekat vermek, yani paylaşmak ve yardımlaşmak huzur getirecek mi?
İffetli yaşamak, yani herkesin namusunu kendi namusu kabuletmek mutluluk getirecek mi?
Emanetlere ve ahitlere riayet etmek, Allah'ın ve insanların emanetine sahip çıkmak ve verilen sözleri tutmak seadet getirecek mi?
Bütün bu ve benzeri salih amelllerin ahiret gününde bir sigorta olacağından emin misiniz?
Emin iseniz, niçin kendinizi sigortalamıyorsunuz? Yoksa Allah, gücünüzün yetmediği vazifeler mi istiyor sizden?
Halbuki Allah, "hiç bir kişiye taşıyamayacağı yükü yüklemez"
Örneğin, Allah "inananların kardeş olduğunu" belirtiyor. Öyle ise kardeşlerin birbirlerini sevmeleri, sevinç ve üzüntülerini paylaşmaları, darda ve sıkıntıda bırakmamaları gerekir. Bu taşınmaz bir yük ve altından kalkılmayacak bir ödev değildir.

; "Ey iman edenler! Allah'a, Peygamberine, Peygamberine indirdiği Kitab'a ve daha önce indirdiği kitaba iman (da sebat) ediniz. Kim Allah'ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve kıyamet gününü inkar ederse tam manasıyla sapıtmıştır." (Nisa,136) ayetini tekrar okuyup düşünmek gerekmez mi?

"İman edip sonra inkar edenleri, sonra yine iman edip inkar edenleri, sonra da inkarlarını artıranları Allah ne bağışlayacak, ne de onları doğru yola iletecektir." (Nisa,137)

BeyazKelebek

New member
[ı][sıze=3]yine pot kirdik vesselam,yinede duamiz olsun ınsallah dogruya klavuzlananlardan olur,allah islah eyler.duan cümlemize olsun ınsallah,ınsallah kuranin o muazzam okyanusunda alemlerin rabbinin razi oldum dedigi kullarindan olursun/oluruz.kuran diyorki;[/sıze][/ı]

[ı][sıze=3]"ey iman edenler! ... Iman ediniz" [/sıze][/ı]

[ı][sıze=3]iman edenler! Iman ettiniz mi? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]iman edenler; kime, neye ve niçin iman ettiniz? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]iman edenler! Yoksa allah'ın sizlere değil de ötekilere seslendiğini mi sanıyorsunuz? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]hayır, hayır, bilakis allah bizlere, iman edenlere sesleniyor. [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]bizlerin, imanımızda ihlaslı, samimi, dürüst olmamız vs sadakat göstermemiz istenmektedir. [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]diğer bir ifadeyle gevşekliği, kararsızlığı ve nifağı istememektedir. [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]küfür ve nifak toplumlarından arınmayı, görev ve sorumluluklarımızın bilincinde yaşamayı bizlere hatırlamaktadır. [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]ihtirasların, kıskançlıklar ve menfaatlerin inanan insanları değiştirmemesi gerektiğini hatırlamaktadır. [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]dik durmayı, kaypak davranmamayı, çıkarlar için eğilmemeyi vurgulamaktadır. [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]kısaca allah'a verilen sözün (imanın) arkasında durmayı ve bu sözü hiç bir bedel karşılığında değiştirmemeyi hatırlamaktadır. [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]"ey iman edenler!... Iman ediniz." [/sıze][/ı]

[ı][sıze=3]emin misiniz? Gerçekten allah'ın indirdiklerinin yerine getirilmesi halinde kurtuluş, huzur ve mutluluk olacağına inanıyor muyuz? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]o halde niçin bu kurtuluşun gereklerini yerine getirmiyoruz? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]halbuki yüce allah bize garanti (güven) veriyor: "gerçekten müminler kutuluşa ermişlrdir." (mü'minun,1) [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]ama kimler, hangi mü'minler? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]namazlarında huşu içinde olanlar; [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]boş ve yararsız işlerden yüz çevirenler; [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]zekatı verenler (elindekini paylaşanlar); [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]iffetlerini koruyanlar; [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]emanetlerine ve ahitlerine riayet edenler; [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]namazlarına devam edenler ve benzer güzel davranışlarda bulunanlar... [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]işte kurtulup firdevs'e varis olacak bunlardır. (mü'minun,1-11) [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]şimdi tekrar soralım. Kime ve neye güveniyorsunuz? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]namazı huşu içinde ve devamlı kılma sizi kurtaracak mı? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]zekat vermek, yani paylaşmak ve yardımlaşmak huzur getirecek mi? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]iffetli yaşamak, yani herkesin namusunu kendi namusu kabuletmek mutluluk getirecek mi? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]emanetlere ve ahitlere riayet etmek, allah'ın ve insanların emanetine sahip çıkmak ve verilen sözleri tutmak seadet getirecek mi? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]bütün bu ve benzeri salih amelllerin ahiret gününde bir sigorta olacağından emin misiniz? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]emin iseniz, niçin kendinizi sigortalamıyorsunuz? Yoksa allah, gücünüzün yetmediği vazifeler mi istiyor sizden? [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]halbuki allah, "hiç bir kişiye taşıyamayacağı yükü yüklemez" [/sıze][/ı]
[ı][sıze=3]örneğin, allah "inananların kardeş olduğunu" belirtiyor. öyle ise kardeşlerin birbirlerini sevmeleri, sevinç ve üzüntülerini paylaşmaları, darda ve sıkıntıda bırakmamaları gerekir. Bu taşınmaz bir yük ve altından kalkılmayacak bir ödev değildir. [/sıze][/ı]

[ı][sıze=3]; "ey iman edenler! Allah'a, peygamberine, peygamberine indirdiği kitab'a ve daha önce indirdiği kitaba iman (da sebat) ediniz. Kim allah'ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve kıyamet gününü inkar ederse tam manasıyla sapıtmıştır." (nisa,136) ayetini tekrar okuyup düşünmek gerekmez mi? [/sıze][/ı]

[ı][sıze=3]"iman edip sonra inkar edenleri, sonra yine iman edip inkar edenleri, sonra da inkarlarını artıranları allah ne bağışlayacak, ne de onları doğru yola iletecektir." (nisa,137) [/sıze][/ı]

[sıze=3]allah razı olsun amcam...[/sıze]

BeyazKelebek

New member
Cümlemizden Insallah,Tüm Islam olanlardan Insallah...

Amin insallah Amcacim...

Resulullah (sav) "Allah'tan hakkıyla haya edin!" buyurdular. Biz: "Ey Allah'ın Resulü, elhamdülillah, biz Allah'tan haya ediyoruz" dedik. Ancak O, şu açıklamayı yaptı: "Söylemek istediğim bu (sizin anladığınız haya) değil. Allah'tan hakkıyla haya etmek, başı ve onun taşıdıklarını, batni ve onun ihtiva ettiklerini muhafaza etmen, ölümü ve toprakta çürümeyi hatırlamandır. Kim ahireti dilerse dünya hayatının zinetini terketmeli, ahireti bu hayata tercih etmelidir. Kim bu söylenenleri yerine getirirse, Allah'tan hakkıyla haya etmiş olur."

Ey Ebu Hureyre, vera sahibi ol (harama götürme şüphesi olan şeylerden de kaçın) ki insanların Allah'a en iyi kulluk edeni olasın! Kanaatkarlığı esas al ki insanların Allah'a en iyi şükredeni olasın. Nefsin için sevdiğini insanlar için de sev ki (kamil) mü'min olasın. Sana komşu olanlara iyi komşuluk et ki (kamil bir) müslüman olasın. Gülmeyi az yap, zira çok gülmek kalbi öldürür.

Gül_i Rana

New member
müzik kdeğil bi şiir var fetulleh güzelinn kaleminden bi başkasıda bunu sesli olarak okuyo dinlendirici bişey

BeyazKelebek

New member
müzik kdeğil bi şiir var fetulleh güzelinn kaleminden bi başkasıda bunu sesli olarak okuyo dinlendirici bişey

O Genelde MP3 Boyutu Olur...
Yada WMA...
Bunu youtubede Koyup Dinlete Bilirsin Bize Güzel Kardesim..
Yada Burdan TIKLA Bedava Üye Olup Yükledikden Sonra Linkini Buraya Koyabilirsin..
Bizde Dinleye Biliriz Ölece Güzel kardesim...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Forum kurallarını lütfen ihlal etmeyiniz. Bu tür sohbetleri özel mesaj yolu ile yapınız. Bu konunun başlangıcı ile sonunda gelinen noktaya bir bakarmısınız!?. Nereden, nereye!...
Bu konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt