Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Coca-cola Tadında Vicdan

Dildade

New member
Web sitesi
www.dildade.net
Coca-cola Tadında Vicdan

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bitmeyen bir şarkı. Vicdanımız her sızlandığında bu şarkı ile dindiriyoruz acısını. O kadar güzel bir bestedir ki yıllardır hiç eskimedi. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
enfusi_coca.gif

Her eylemimizin baş tacı, her sözümüzün süsüdür o.
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Go home Amerika[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İçme sakın Coca-cola[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Nedir peki bu coladaki sır? Nedendir bu nefret? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Efendim, saygın kuruluş El-ezherdeki Rektör Yardımcısı Prof. Abduldaim Nasır'ın, malum ürün colada domuz eti ürünleri bulunduğunu dile getirecek kadar inceden araştırılmaya sokulmuş bu ürün, nemenem bir üründür ki içinde domuz etinden (belki kanından) alkole, kokainden tarım ilacına her türlü şey katılabiliniyor.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Daha garibi 1880'lerden 1990'lara kadar bu ürün son derece içilebilinir bir ürün iken, ne oluyorsa oluyor ve birden yasaklı, haram bir ürün haline geliyor. Ya bizimkiler 90'lara kadar kimya denen şeyden habersizdi, bu ürünü inceleyemediler. Ya da cola firması bu sırrını 90'lara kadar korudu ama sonrasında açık verdi.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Haramlık nedenlerine baktığımızda, öyle bir madde ile karşılaşıyoruz ki, öncesinden söylenenlerin birer bahane olduğunu gösteriyor bize.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"bu iki markanın sahibi İsrail’in en büyük destekçisi."[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İşte büyük sır. Ama bu madde sadece colayı haram kılıyor. Aynı maddeye sahip başka hiç bir ürün haram değil mesela. İsrailin en büyük destekcisi kim? ABD. O zaman her türlü ABD ile ticaret haram olmak zorunda değil mi bu maddeye göre bakarsak? Ama El-ezher profesörlerinden tutunda yoldaki vakur ve bilinçli müslüman kardeşime kadar hiç birinin ağzından "ABD ve İsrail'e petrol satmak haramdır" sözü çıkmıyor, fetvası verilmiyor. Yahu bu ABD - İsrail uçakları Arap ülkelerinden aldıkları petrol ile çalışmıyor mu? Olmaz ama dimi? E büyük bir gelir var ucunda. Vazgeçilemez. Ama cola içmeyi verirsin olur biter. Sözde tarafımız belli olsun, vicdanlar rahat uyusun.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sonracıma ben gene bu colayı yasaklayan ağızlardan ABD-İsrail ikilisinden silah alımınında haram olduğuna dair bir fetva duymadım. Bırakın fetvayı ima bile yok. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Suudi Arabistan 14.1 milyar dolarlık, Pakistan 7.6 milyar dolarlık, Türkiye 4.5 milyar dolarlık ABD-İsrail den silah alıyor ama hiç birisi "ödenen bu paralar müslümanlara kurşun oluyor" demiyor. Üstelik bu silah alımlarında para yüzde yüz ABD-İsraile kalıyor. Halbuki colanın karının sadece %30 luk kısmı gidiyor. Gerisi üretilen ülkede kalıyor.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Birileri bizimle feci kafa buluyor ya hadi hayırlısı.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Efendim bizler Yahudi sahibi arabalarımıza binip, kimimiz arabeks ilahiler kimimiz ABD mahsulu rock-pop müziğini dinleyerek ABD-İsrail destekli benzin istasyonlarından gönül rahatlığı ile benzin alalım. Yahudi sahibi şirketlerin şampuanları ve sabunları ile bedenimizi temizleyip, ABD ve destekcisi ülkelerin biralarını yudumlayarak, elimizde ABD yapımı gitarlar ve anfilerle Barışa Rocklar yapalım. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Silahımızı, benzinimizi, ilacımızı, teknolojimizi ve sıkışınca nakit borç paramızı bilmem ne kadarlık faizle ABD'den alalım. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ama vicdanım rahat uyu sen. Cola içmiyorum ben. Safım belli benim. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Aman beyler ilerler boş. Arkada saf tutmayalım.[/FONT]

Saifullah

New member
Salam aleykum ve Rehmatullah ...
Kardesim sana katiliyorum....
ama bir tarafinida dusunmek lazim..neden biz muselumanlar kendi malimizi uretmiyoz??
Neden muslumanlar hala uyuyor??? Neden her seyin Amerikanin yapmasini bekliyoruz?Muslumanlar salakmi yani?kendi urunlerini kendileri uretemiyorlarmi? bunun caresini bulmak lazim...muslumanlar olarak yardimlashmali ve kendi urunlerimizi yapmaliyiz ve amerikadan Israilden asililigimizi kaldirmaliyiz...

Enver Ýstek

metin mete
Coca-cola Tadında Vicdan

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bitmeyen bir şarkı. Vicdanımız her sızlandığında bu şarkı ile dindiriyoruz acısını. O kadar güzel bir bestedir ki yıllardır hiç eskimedi. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
enfusi_coca.gif

Her eylemimizin baş tacı, her sözümüzün süsüdür o.
[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Go home Amerika[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İçme sakın Coca-cola[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Nedir peki bu coladaki sır? Nedendir bu nefret? [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Efendim, saygın kuruluş El-ezherdeki Rektör Yardımcısı Prof. Abduldaim Nasır'ın, malum ürün colada domuz eti ürünleri bulunduğunu dile getirecek kadar inceden araştırılmaya sokulmuş bu ürün, nemenem bir üründür ki içinde domuz etinden (belki kanından) alkole, kokainden tarım ilacına her türlü şey katılabiliniyor.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Daha garibi 1880'lerden 1990'lara kadar bu ürün son derece içilebilinir bir ürün iken, ne oluyorsa oluyor ve birden yasaklı, haram bir ürün haline geliyor. Ya bizimkiler 90'lara kadar kimya denen şeyden habersizdi, bu ürünü inceleyemediler. Ya da cola firması bu sırrını 90'lara kadar korudu ama sonrasında açık verdi.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Haramlık nedenlerine baktığımızda, öyle bir madde ile karşılaşıyoruz ki, öncesinden söylenenlerin birer bahane olduğunu gösteriyor bize.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"bu iki markanın sahibi İsrail’in en büyük destekçisi."[/FONT]

Sevgi deger kardesim yazin bastan sona isabetli ve ben cok duygulandim ama su bas kismi biraz bana ters geldi tabiki senin söyledigin gibi senin kendi fikrin degil,Ama su domuz eti ürünleri dedikleri kisim bu mümkünmü acaba diye söyle bir Yahudilere baktim;

1-Israilde en cok kullanilarn mesrubat.
2-Tam olarak bir yahudi firmasi.

Iste bu noktada bu sayilan Domuz eti ürünleri kendiliginden cürüyor.Cünki israile girecek her mamül önce hahamlardan belge almak zorunda,ama derselerki bunlar hep kacak giriyor bilmiyorum...

alanyacan

New member
kardeş slm fikirlerine katılıyorum yanlış bir ayrıntı varki söylemeden geçemeyeceğim coca cola içeriğini açıkladı ve kaktüs üzerinde yaşayan böceklerin lavmalarını topluyor ve büyük silindirden geçirip kaynatıyor.kaynatarak bu tadı elde ediyor gördüğüm günden beri içmiyorum resimleri ile kanıtlayanak çevremdekilere de anlatıyorum allah emanet ol

Dildade

New member
Web sitesi
www.dildade.net
Salam aleykum ve Rehmatullah ...
Kardesim sana katiliyorum....
ama bir tarafinida dusunmek lazim..neden biz muselumanlar kendi malimizi uretmiyoz??
Neden muslumanlar hala uyuyor??? Neden her seyin Amerikanin yapmasini bekliyoruz?Muslumanlar salakmi yani?kendi urunlerini kendileri uretemiyorlarmi? bunun caresini bulmak lazim...muslumanlar olarak yardimlashmali ve kendi urunlerimizi yapmaliyiz ve amerikadan Israilden asililigimizi kaldirmaliyiz...

aleyküm selam.. tamamiyle haklısınız..
bu yüzden İslam ülkelerinden birkaçı üretmeye başladı..
örneğin bir-kaç sene önce İran "Zemzem Kola" çıkarttı.. Türkiye'ye geldi..
Çok defa içtim.. Tadı baya güzeldi.. Sonra hikmeti nedir bilinmez ithalat sona erdirildi..

ve yine Arabistan ve İran'da "İslam ülkelerinin kendi ürettikleri veya aldıkları malları kontrol etme ekibi kurma yönünde uluslararası çalışmalar başladı.. Helal olduğu açıklanan mallara HİLAL şeklinde bir işaret konacak.."
umarız buna tüm islam ülkeleri katılır..

Dildade

New member
Web sitesi
www.dildade.net
Can kardeşim haklısınız.. Yazıyı alıntılamamın nedeni en son kısım...
Yani Müslüman kardeşlerimize giden kurşunlar-bombalar sadece cola satın alışımızla değil..
Silah alım örneği var.. Aslında ben daha bir çarpıcı örnek verirdim.. Amerika ve İsrail; Irak'a, Filistin ve Lübnan'a nasıl bu bombaları atıyor?
Bizim ve Mısır gibi başka ülkelerin askeri hava üslerini kullanarak!! Bu daha haram olmaz mı? Değil mi..
Yani cola gibi meselelerden daha çok bunlar gündemde olmalı bence..
Kırdıysam üzgünüm kardeşlerim.. Selametle..

Enver Ýstek

metin mete
kardeş slm fikirlerine katılıyorum yanlış bir ayrıntı varki söylemeden geçemeyeceğim coca cola içeriğini açıkladı ve kaktüs üzerinde yaşayan böceklerin lavmalarını topluyor ve büyük silindirden geçirip kaynatıyor.kaynatarak bu tadı elde ediyor gördüğüm günden beri içmiyorum resimleri ile kanıtlayanak çevremdekilere de anlatıyorum allah emanet ol

Kesinlikle icilmesine karsiyim isterse zemzemden yapsinlar önemi hic yok sadece onun parasinin kursuna dönüsmesi sebebi yeterde artar bile benim belirttigim olmayan bir seyle dünyaya rezil olmayalimdi..

Enver Ýstek

metin mete
aleyküm selam.. tamamiyle haklısınız..
bu yüzden İslam ülkelerinden birkaçı üretmeye başladı..
örneğin bir-kaç sene önce İran "Zemzem Kola" çıkarttı.. Türkiye'ye geldi..
Çok defa içtim.. Tadı baya güzeldi.. Sonra hikmeti nedir bilinmez ithalat sona erdirildi..

ve yine Arabistan ve İran'da "İslam ülkelerinin kendi ürettikleri veya aldıkları malları kontrol etme ekibi kurma yönünde uluslararası çalışmalar başladı.. Helal olduğu açıklanan mallara HİLAL şeklinde bir işaret konacak.."
umarız buna tüm islam ülkeleri katılır..

Unutulmamalidirki Islami sermaye veya Yesil sermaye adi altinda üretilenlerde ise digerlerinden daha cok alkol icerdigi isbat edilmisti sanirim bu dahi samimiyetten uzak sadece Karun gibi bizleri sömüren Allah ile aldatandan baskasi olarak algilamiyorum...

Ebu Zerr

New member
adszzg6.jpg

Ya şehadet şerbeti yudumlamak
Ya da coca cola zıkkımlanmak

Ya bu yavrucak gibi kahraman olmak
Ya da bu yavrucağın katili olmak

Ya bu yavrucak gibi soğuk toprağın altında yatmak
Ya da çocuklarınızı kuş tüyü yataklarda yatırmak

Seçim sizin!

Çocuklarınızın eline tutuşturduğunuz her bir coca cola, her bir nestle çikolata, hem onun geleceğini karartmakta, hem de ümmetin bir çocuğunu katlettirmekte.

Zıkkımlandığınız her coca cola’nın rengine iyi bakın, filistinli çocukların kanları bir gün boğazınıza durmasın.

Ya kan emici vampirler gibi yaşayan bir ölü olmak
Ya da o güzel yavrunuza şehadet elbisesi giydirmek
Ya Rabbi ben, bu yavrumu sana adadım diyebilmek,
Şehadet elbisesini giydirip, Allah’a gönderebilmek

Yukarda resimdeki yavrucak mı tatlı, yoksa coca cola mı ?

Seçim sizin !

Belki bugün ‘kıl beşi kurtar başı diyebilirsiniz’
Kuş tüyü yataklarınızda rahat uyuyabilirsiniz
Çocuklarınızla parklarda zevkle oynarsınız
Eşlerinizle sıcacık evlerinizde oturabilirsiniz

Ama yarın,
Ölüm kapıya dayandığında
Diliniz tutulduğunda
Eliniz ayağınıza dolaştığında
Cesediniz kabre konulduğunda
Üzerinizi soğuk kumlar okşadığında
O filistinli yavrucağın hesabı sorulduğunda
Yavrucaklarınızı, hangi suçtan ötürü diri diri toprağa gömdüğünüz sorulduğunda
Elinizde coca cola ben suçsuzum diyebilecekmisiniz?
O zaman da bu günkü kadar rahat olabilecekmisiniz ?

Seçim sizin !

Üst Alt