Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Coca Cola Nin Son Oyunu...

Talha27

New member
Web sitesi
komando790.sitemynet.com
Dün gece eve dönerken su almak üzere markete ugradim. Görevliye söyle sordum : 1,5 lt su var mi? Ama Turkuaz disinda lütfen” Turkuaz çiktigindan beri bu sekilde su aliyordum artik. Para Verip kötü su içmeye hiç niyetim yok… Marketteki adamin dediklerini aynen aktariyorum: Abi ben o sudan satmiyorum. Inan ki gelen müsteriden onda Dokuzu senin söyledigin seyi söylüyor”
Peki neden halen Daha satiyorlar diye sordum. Abi turkuaz suyu, arketlere bedava veriliyor.
Satarsan kara geçiyorsun, satmazsan öylece duruyor. Ama ben satmiyorum, çünkü alan yok”. Ayrica C.Cola satanin Turkuaz da satma zorunlulugu var, hatta baska su sattirmamaya calisiyorlar.

Uzun söze gerek yok; hiçkimse almazsa, hiçkimseye satamazlar. Bir seye dikkatinizi çekmek istiyorum.Türkiye’de bazi siseli içme sulari dogal kaynak suyu degil. Dogal kaynak sularinda
Devlete para ödemeniz gerekiyor, arti bu tesislerin yatirim maliyeti çok yüksek. Dolayisiyla, mesela COCA COLA ne yapti?Uludag’dan kaynak suyu arastirmalarinda maliyetleri yüksek buldugu için BURSA/KESTEL’de ki C.Cola fabrikasinda, derin kuyu pompalariyla ovanin suyunu çekerek bunu da tersosmos’dan geçirip filtre ederek hem Coca Cola mesrubatini hem de TURKUAZ’i siselemeye basladi.TURKUAZ’in etiketinin üst ve altindaki Kahverengi seritlere dikkat edin.

Devlet, C.Cola’nin uyanikligini kanuna uydurmak ve uyanikliga yapilacak itirazlari bertaraf etmek için böyle bir kural çikardi… Binlerce dönümlük tarim arazisinin bulundugu ve Coca Cola hariç hiç bir isletmeye Derin Kuyu Pompasi çakma IZNI VERILMEYEN Kestel ovasinda, yeraltindan çekilen su, filtre edilip daha sonra içine bazi mineraller katildiktan sonra Türkiye’nin en ücra kasabalarinda bile satiliyor ve likir likir içiliyor. Bazi yazlik kasaba ve köylerde neredeyse TURKUAZ harici içme suyu bulamazsiniz. Çünkü dagitim agi çok güçlü…

Bayilere baski bile oldugu yolunda duyumlar aldim.Turkuaz İçmeye devam edecekseniz, unutmayin… Yapay bir Su Içiyorsunuz. Duyarli bir vatandas olarak konuya dikkatinizi çekerim. Her tarafi dogal kaynak sulariyla dolu memlekette, millete kuyu suyunu zorla ve de üstüne para alarak içiriyorlar.

İçmeyin arkadaslar!

(Y. Doc. Dr. Cemalettin CAMCI)
alıntı

Üst Alt