Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cinsel Fetiş Günah Mıdır?

LM317

New member
Arkadaşlar foruma yeni üye oldum.Sormak istediğim ancak başka bir kişiye yüz yüze soramadığımdan burada sormam gerken bir sorum var.
İslamda cinsel fetiş günah mıdır?
Evlilik öncesi kendini bu fetiş ile cinsel anlamda tatmin etmek günah mıdır?
Fetiş unsuru cisim, kadın çorabı, ayakkabısı vs olabilir.

Böyle bir soru sorabileceğim daha doğrusu yüzyüze sorabileceğim kimse olmadığından forum ortamında sormak zorundayım.Eğer sorduğum soru forum kurallarına aykırı ise öncelikle forum yönetiminden daha sonrada üyelerden özür dilerim.

Selim

New member
Bu sorduğunuz sorunun sonu El ile nikahlanmaya gidiyor.

Resulullah s.a.v. "Elini nikah edinen kıyamet günü eli hamile olarak gelir" buyurmuştur ve başka bir Hadisi Şerifte "Elini nikah edinen melundur" demiştir.

Bu tehditlerden kurtulmanın yolu vakit ve durum müsait ise evlenmektir. Eğer evlilik mukadder değil ise mukadder olana kadar belli vazifeleri yüklenmek gerekir.

Misal, Resullullah'ın buyurduğu üzere "evlenmeye gücü olmayan oruç tutsun", fazla yiyip içmemeli, harama kesinlikle bakılmamalı, yalnız kalmaktan kaçınmalı, Allah c.c. yolunda olan arkadaşlar edinilmeli ve Allah c.c.'den yardım istenilmelidir.

Fıkıh alimlerine göre kişi zina yapabilecek duruma gelirse, el ile istimna yapması daha efdaldir. Çünkü onu yapması zinayı önleyeceğinden büyük günahtan kurtulmuş olur.

Seyfullah.

New member
Selim kardeşim, kardeşimizle ilgilenip cevap yazdığın için Allah razı olsun. Ama mümkünse, hadisin kaynağını belirtirsen sevinirim.

Selim

New member
Selim kardeşim, kardeşimizle ilgilenip cevap yazdığın için Allah razı olsun. Ama mümkünse, hadisin kaynağını belirtirsen sevinirim.

Elini nikah edinen melundur.
(el-Ezdi,Duafa; er-Rafii,Kebir,Babu'n-Nikah)

Elini nikah edinen kıyamet günü eli hamile olarak gelir
(Beyhaki, Şuabu'l-İman 5233)

Alllah c.c. hepimizden Razı Olsun.

sýyah_

New member
bu konular daha çok gençlerin cevap bulamadığı ihtiyaçları ile sınırlandıralım, genç olmayıp bu çağları atlatmış olanlar ve diğer hususlar tamamen sapıklık içinde olmaktır. ALLAH'tan başka yola sapanlar sapıklık içindedir. Ayrıca cinsel konularda da sapıtanlar iki kere sapıtmış sayılırlar. ALLAH (c.c) işlediğimiz günahları bağışlasın inşallah bizi bizimle bırakmasın. Gençlerin bu konularda yönelimleri cevap bulamayan duyguları, islama uymayan ikili ilişkileri, flörtleri vb. bu konular içine girer. Doğruyu söylemek gerekirse en çok islamı yaşayan kardeşlerimizin bile çocuklarını flört ederken görüyoruz, kız erkek farketmiyor. Ne kadar iyi aile eğitimi alsada, ne kadar görsede bilsede gençler uygulamaya gelince hayata bu konuyu aksettirimiyorlar. Çok nadir, şimdi gençlere günah değilmi diyeceksiniz herkeze günah tabi ben burada gençleri biraz daha sapıklığın dışında bırakıyorum. Genç olmayıpta halen bu tür davranışlarına devam edenler varsa sapıklık içindedirler bunu belirtiyorum. Eğer evliyse normal bir şekilde sağlıklı bir cinsel yaşamı öneririm. Evli değilse acilen evlenmesini öneririm genç ise hiç yorum yapmıyorum.

Üst Alt