Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cinn Alemi

furkan_tozan

New member
merhabalr.ALLAH(C.C.)'ın selamı üzerinize olsun.Ben Cinn konusunda çokça kafa patlatan biriyim.ve açıkçası bunda bir sakınca da görmüyorum.bazı insanlr çok korkarlar veya çevresinden öyle gördüğü için aslında sebebi de yoktur kaçınırlar.veya önemsemezler.halbuki onlar bizimle aynı yeri,aynı zamanı paylaşıyorlar ve bazıları aynı Dini.ve benim sölediğim için deli atfedildiğim lafım şusur;İnsan davranış ve kişiliğini,insan varlığını araştıran ilimler olduğu gibi komşu alem Cinnleri araştırmaya tabi tutan bir ilmin de kendimce kurucusyum.Bu ilmi açıkadığım işlk yer burası.ben açıkçası Cinn konusunda bilgilenmek isteyenleri veya bilgi paylaşmak isteyenleri çağırıyorum.ayrıca kendi bilgilerimi aktarabilrim.

Enver Ýstek

metin mete
furkan_tozan' Alıntı:
merhabalr.ALLAH(C.C.)'ın selamı üzerinize olsun.Ben Cinn konusunda çokça kafa patlatan biriyim.ve açıkçası bunda bir sakınca da görmüyorum.bazı insanlr çok korkarlar veya çevresinden öyle gördüğü için aslında sebebi de yoktur kaçınırlar.veya önemsemezler.halbuki onlar bizimle aynı yeri,aynı zamanı paylaşıyorlar ve bazıları aynı Dini.ve benim sölediğim için deli atfedildiğim lafım şusur;İnsan davranış ve kişiliğini,insan varlığını araştıran ilimler olduğu gibi komşu alem Cinnleri araştırmaya tabi tutan bir ilmin de kendimce kurucusyum.Bu ilmi açıkadığım işlk yer burası.ben açıkçası Cinn konusunda bilgilenmek isteyenleri veya bilgi paylaşmak isteyenleri çağırıyorum.ayrıca kendi bilgilerimi aktarabilrim.

Bende cok ilgilendim zamaninda ama bir sonuca varamadim,nedenide elimizde yeterli bilginin olmamasi gibi geldi eger gercekten böyle bir ilim varsa(siz var diyorsunuz)bana bir tutamda olsa bilgi verirseniz sevinirim,cünki bu siralar cokca cin vakali mehtiler mehti resuller türedi saka degil gercek Insallahu teala istedigim bilgilere ulasirim yardimlariniz icin simdiden tesekkür ederim.Adresim; [email protected]

furkan_tozan

New member
şöle söliim.belki şu an için bildiklerim çok fazla değil ama...bu ilmi ben kurdum.Allah'ın adıyla icraarime başladım.şu an araştırma yaptığım mesle Hurafe'dir.Hz. Aişe'den rivayet olunan Peygamberimizin hanımlarıyla sohbetleri ile ilgili hadisde Peygamberimiz şunları söylüyor daha doğrusu ben mevzuyu anlatıım:

HZ. Aişe duyduğu bir şey için ''Hurafedir canım.''demiş.Sonra Peygamberimiz:Hurafenin ne olduğunu bilir misin??demiş.Hurafe bir adamdı.Cinn kavmine mensub bazı cinnler onu kaçırıp bir süre kendi alemlerine götürdüler.Bu şahsın orda görüp anlattığı acayipliklere hurafe diyoruz Aişe''demiş.şimdi ben bu Hurafelerin ne olduklarını araştırıorum ama orijinalleriini.bir şeye ulaşırsam zaten ilk burda açıklayacağım.

Ben bunları yazıyorum yani edindiğim bilgileri,duyduklarımı gördüklerimi.Gerçekleşme ihtimaline göre değerlendiriorum.En son tüm elimdekilerle İlme bir suret vereceğim.şu an için çooooooooooooooook erken.ve bu daha çok taze!

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
furkan_tozan' Alıntı:
cinler hakkında neyi merak ediyosunuz?

erbatan

New member
insanları anlayamıyoruz haydaaaaaaaaaa!şimdide cinlermi çıktı başımıza!!!

SouthAmerica

New member
pek uğraşmak istemiyorum açıkcası, hele ki ''Büyü'' Filminden sonra asla :) O Filmdeki konu, gerçekten alıntıymış. Ben de kafayı baya bir bozdum bu konuyla ilgili, fazla uğraşmamak gerekir, musallat olmasınlar diye çok dikkat ediyorum. Çünkü bir şeyi paylaşmak istiyorum aslında, bundan yaklaşık 6 ay önce, belki 1 sene şuan tam hatırlayamıyorum. Her Hafta, her 2-3 günde bir uyurken çok tuhaf bir rüya görüyorum sanıyordum, en son kez hatırlıyorum o rüyadan uyanmaya çalıştım ve hatta başardım. Olay şöyle gerçekleşiyor, kollarımı ve vücudumu kaldırmak istiyorum ama olmuyor, bütün gücümle uyku sersemi yarı rüya gibi uyanmaya çalışıyorum ama olmuyordu, çok tuhaf bişey oluyordu ve bir anda soğuk kesiyordu, en son kez işte birisi boğazıma sanki bastırıyordu, daha çok bastır dedim, bu kez daha çok bastırdı, daha çok dedim, sonra Allahtan vücudumun kilidi çözüldü ve az buçuk gözlerimi açabildim. Bu olayı yakınımdaki kişilere anlattım, Anneme felan. Çoğu Karabasan dedi, dalga geçende oldu, o günden bu güne her uyuduğumda abdestli ve dua okuyarak uyuyorum ve Kuran-ı Kerim baş ucumda Allahtan böyle birşeyle karşılaşmadım bir kere daha, Allah Korusun, Karşılaşmakda istemiyorum. Bunun ne olduğunu biri bana açıklayabilirmi? Üç harfliler olduğunu tahmin ediyorum, ama fazla uğraşmak istemiyorum benden uzak olsunlar.. :)

Hatta geceleri Modemin kablosunu bile çekiyorum, fazla derine daldım herhalde..

Baya sıkıntı yaşadım bu konu hakkında, Üç harfliler hakkında bilgi verirseniz bende çok mutlu olurum, pek bilgiye sahip değilim çünkü ne kadar da araştırsam pek bahsedilmiyor kendilerinden?

Saygılarımla.

Enes S.

New member
Benim uzun zamandır merak ettiğim birkaç soru var, yardımcı olacak arkadaşlara yöneltiyorum.

Cinler nerede yaşarlar? Dünya mı?

Eğer dünyada yaşıyorlarsa bulundukları coğrafyaya göre mi dinleri değişiyor? örneğin, Vatikan'da yaşayan bir cin Hristiyan, Suudi Arabistan'da yaşayan Müslüman, gibi mi?

Aysegul

New member
:eek: ...Ya o birde en çok tuvalet temizliğine dikkat etmemekten filanda olabilir...Bir kaç kez benimde başıma geldi gecelri sanki yanıma biri gelip yatmış gibi bir hisse kapılıyordum cidden yatıldığını hissediyordum sonra yatağın sallanması gibi bir hisse kapılmıştım filan...Bu dediğim şubat ayında filan...O hislere kapılınca hemen içimden besemele filan çekiyordum...Ya birazda bilinç altı sanırım...Çok düşünmemek gerekiyor öyle şeyleri...Cinler tabiki var...Ama onların insanları korkutma gibi bir yetkisi olduğuna inanmıyorum ya da başka görünmeyen varlıklarında

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Bu konu kitabi olarak anlatılabiliniyor olsa idi. Şimdiye kadar çok defalar yazılmış idi.

İslam fıtratı üzere yaşayan hiç kimse yoktur ki musallat olunan olsun!

İllede azmeden ve yazacağım diyen arkadaşımı Allah c.c. muaffak etsin inşallah.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Enes S.' Alıntı:
Benim uzun zamandır merak ettiğim birkaç soru var, yardımcı olacak arkadaşlara yöneltiyorum.

Cinler nerede yaşarlar? Dünya mı?

Eğer dünyada yaşıyorlarsa bulundukları coğrafyaya göre mi dinleri değişiyor? örneğin, Vatikan'da yaşayan bir cin Hristiyan, Suudi Arabistan'da yaşayan Müslüman, gibi mi?
cinlerde bu dünyada yaşarlar, Efendimizn doğşuyla atmosferi geçmeleri onlara yasak kılındı, böylelikle bilgi hırsızlığıda yapamaz hale geldiler. hayır yaşadıkları coğrafya ile alakası yok onlar hızlı hareket ettikleir için coğrafyadan coğrafyaya hızlı hareket edebiliyor, türkiyede yaşayan ehli delalet olanları var. yani coğrafya ile bir bağı yok..

furkan_tozan

New member
açıkçası benim başımdan AĞIR bir musallat-tasallut olayı geçti ki uzun bir süre unutmaya çalıştım.ne var ki onları yaşamıştım,sonuçta benim kaderimdi,Allah'ın takdir ettiğiydi.ben de daha çok üstüne gittim.dürüst olmak gerekirse bahsettiğim musallat olayını 3 yıl önce yaşadım ve o zamanlar tam bir cahildim,gerçeklerden habersiz,aynı Amerika gençliğinin bir parçası gibiydim.Bu musallat bana bir uyarıydı ve beni kendime getirdi.tam 180 derece döndüm ve hakikati buldum.aramama gerek yoktu öncesinde olduğumun farkında bile olmadığım,yanı başımdaki Müslümanlığımdı,İslamdı.kendimi oldukça gliştirdim.onların içime doğurdukları karşı konulmaz hisler ki o hisleri bir insan ömründe doğal olarak asla yaşayamaz(iddia ediyorum),beni çok kez intihara sürükledi..yaptıklarım da zaten çoğu kez yapmak zorunda olduğum şeyler gibiydi..aksi mümkün değildi..bir rüya görürsünüz ve istemesenizde birşeyler yaparsınız ya,aynı öyle..şu bir gerçek,onların alemi öylesineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee karmaşık,tuhaf,akıl erdirmesi zor..ben 2 ay boyunca ne hocalra gittim,hiçbir işe yaramadı..zaten asıl keramet okunan ayet dualarda değil kimin ne niyetle okuduğunda..halbuki ne ehil olmayan insanlar okuyup yazmış o duaları hata etmişiz..sonra..tabiri caizse ''bana geldiklerinde'' ne yapabileceğimi düşündüm..ve ne kadar salakmışım ki Allah'a sığınmak o zamana dek aklıma bile gelmemiş..ve bir anda dank etti..ondan sonra bir Müslüman olarak hayatım başladı..bir insan olarak da yaşanabilecek,yaşanması gerekn hayatım başladı..onların daha çok üzerine gittim,bana geldiklerinde(bu gelme tabiri çok uygun)dişimi sıktım ve en azından denemiş olmak için sırtımı Allah'a verip karşı koymayı denedim..dilimle O'nu övüp bildirdiği hakikatleri haykırırken,kalbimle imanımı haykırdım..ve yalnızca karar verme meselesiydi,sadece inanarak düşündüm ve göründükleri suretlerile bir çeşit nötrleştiler..artık ne hareket eder,ne de beni BERBAT hislerle dolduramaz hale geldiler.zaten bir süre sonra aniden kayboldular..ve bir daha hiç zarar veremediler..Allah'a ve O'nun hakikatlerine ne kadar yakın olursan,kendini O'nun hakikatlerinden ne kadar haberdar eder ve tevekkül edersen,onların zulümlerinden o kadar uzaklaşırsın ve artık hiçbir şekilde onlar tarafından zarar görmezsin..yaşadıklarım ASLA tarif edilemez..nasıl ömründe hiç şekerli bir şey yememiş birine şekerin tadını tarif edemezsin aynen öyle..nese bu Cinn bahsini burada kapatıyorum..zaten ilk reply'ımdan bu yana elde ettiklerim insanların inanıp inanmamasına kalmış..ve bu süre zarfında bir kitap okudum bildiklerimi bana tekrar ettirdi ve bazı şeyler kattı..bazı yönleriyle yazara katılmak zor olsa da benim için okunması gerekn bir kitap..Doğan Mirzaoğlu'nun bir kitabı herkese tavsiye ederim..adı da metafizik alem ve Cinler veya onun gibi birşeydi zaten çok ucuzdu,o paraya bir gofret alıcaktım aslında ama öyle tozlu tozlu görünce almaya karar verdim..bayaaaaa bir ucuzza aldım ben siz o fiyata bulamazsınız..nese Allah'tan herkese selamet dilerim..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Allah razı olsun kardeşim , yaşadıklarınızın zorluklarını tahmin edbeiliyorum sizin yaşadıklarınızın bi rkısmı ve daha farklı boyutlarda yaşan arkadaşlarımızla tanışmıştım onların anlattıkları garipti ama şunu gördüm akıllı bir müslüman bu tür sıkıntılardan Allah ın izniyle kurtuluyor. Allah bu tür dertleri oaln kardeşlerimize yardım etsin.

ibrahimonur

New member
benim bir arkadaşımın akrabasının başına gelmiş bir cuma günü imiş ve arkadaşımın akrabası banyonun lavabosuna kaynar bir su dökmüş lavabodada bir tane cin cumaya gitmek için abdest alıyormuş su onun üzerine gelmiş ondan sonra bu cinin akrabaları ona musallat olmuş sonra hocaya gitmişlerde öyle kurtulmuşlar

Üst Alt