Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cihadin Olumlu Cihedi

nicksizadam

New member
Kuran'dan cihad için yazılı ayetlerden örnekler:

Ali Imran/3/157. Allah yolunda oldurulur veya olurseniz, size Allah'tan onlarin topladiklarindan hayirli bir magfiret ve rahmet vardir.

Enfal/8/17. Onlari siz oldurmediniz fakat Allah oldurdu. Attigin zaman da sen atmamistin, fakat Allah atmisti. Allah bunu, inananlari guzel bir imtihana tabi tutmak icin yapmisti. Dogrusu O isitir ve bilir.

Hizbullah ve Ibda-C gibi yerli islamcı teroristler ile, dunyada eylem yapan uluslararası islami teroristler, Kuran'ın bu ayetlerine göre davranıyor olmalılar.. 11 Eylül 2001 tarihinde Amerika'da uçakla terör eylemi yaparak binlerce kişiyi öldürenler, Allah yolunda, cennete gideceklerine inanarak bu eylemleri yaptılar.

nicksizadam

New member
Herşeyi Allah'tan beklemek çok da makul değildir.İnsana düşen bazı görevler de vardır.Bunlardan en önemlisi de eyleme geçmektir.Lafla peynir gemisi yürümez.

Z

zeynep_hearty

Guest
islami terörist nedir???sizce doğru bir ifademidir??aslında 11 eylülün suçlularının iki grupta olmadığı malumdur anlatmak istediğiniz nedir açıkçası anlıyamadım ...velevki zikredilen iki gruptan biri yaptı vermiş olduğunuz ayetlerle çok fazla bir bağlantı kuramadım ...islami terörist demişsiniz ..teröristin islami olanı yada gayri islam olanı varmıdır ???selam ve dua ile...

nicksizadam

New member
Kavramlar arasında boğulamanın zamanı geçmiştir.Biz şu anda "İslami Terörist" mefhumu doğru mudur yanlış mıdırı tartışırken Fİlistin de onca masum insan hayatını kaybediyor.İkiz kulelere çarpan uçağın arkasında neticede Müslüman kardeşlerimiz vardı.Kavramlardan kurtulup eyleme dönmenin vakti gelmiştir.

Z

zeynep_hearty

Guest
mesele kavramlar değildir elbette sizde bunun bilincindesiniz lakin islami terörist ifadesinin hoş bir ifade en önemlisi doğru bir ifade olduğunu düşünmüyorum kaldıki bu ifadeyi müslim olan biri kullanıyorsa zaten kabul edilmiş kabul görülmüş demektir küçük bişey takılıp kalmayalım diyorsunuz lakin unutmayınızki küçük şeylerin birikiminden büyük şeyler olur ..sanıyorum 11 eylül ile ilgili asl gerçekleri seyfullah beyefendi bir topikte belgeleriyle ifade etmişti lakin bulamadım..şöyleki gerek 11 eylülde gerek sözkonusu diğer eylemlerde islami camianın yapmış olduğu ciddi anlamda bir zulum olduğunu düşünümüyorum..söylemek istediğim umarım anlaşılmıştır lakin polemik olsun istemiyorum sadece ifadede bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum hem 2. mesajınızla 1. mesajınız arasında tezat oluştuğunu görüyorum zira evleri yakınla mekanlarından edilen anneleri ,babaları, çocukları, kardeşleri,aileleri ataları vs..gözlerinin önünde binbirtürlü işeknceyle öldürülen insanlar çok tabi olarak kendilerine yapılan zulmun bişekilde hesabını sorucaklar..1. mesajınızda buna inanıyorlar bunun için yapıyorlar demişsiniz ve oaradaki kardeşlerimizi düşünelim bişeyler yapalım demişsiniz bu konuda elbette sonuna kadar haklısınız lakin binlerce kişiyi öldürenler diyorsunuz ardından 2.mesajınızda Allahtan beklemeyelim lafla peynir gemisi yürümez birşeyler yapılması gerekiyor demişsiniz madem yapılması gerekiyor bu insanların yaptıkları nedir ??yapmadıklarında Allahtan bekliyor olmayacaklarmı ..selam ve dua ile..

nicksizadam

New member
Ben hala 1.ve 2. mesajlar arasında bir tezatlık göremedim.Ancak lafla peynir gemisi yürümez derken de çeşitli yerlerden kopyalayıp yapıştırdıkları ayet ve hadislerle amaca kolay bir şekilde erişilemeyeceği düşüncesini savunmaktayım.Bu insanlar zaten yaptıklarını yapmışlar.Ben bu tarz eylemlerin kitlelere yayılması gerektiğini düşünüyorum.

nicksizadam

New member
Terörün dini yoktur.Eğer tek sorun buysa , düşüncelerim de bu yöndedir zaten.Siz de sağolunuz...

nicksizadam

New member
Adam öldürmenin dinimizce caiz görüldüğü durumları başka bir başlıkta açmıştım.Eğer orada yazılı olanlara bir göz atarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.11 Eylül de olanlar bir terör değil,haktı.

talha_

New member
Kuran'dan cihad için yazılı ayetlerden örnekler:

Ali Imran/3/157. Allah yolunda oldurulur veya olurseniz, size Allah'tan onlarin topladiklarindan hayirli bir magfiret ve rahmet vardir.

Enfal/8/17. Onlari siz oldurmediniz fakat Allah oldurdu. Attigin zaman da sen atmamistin, fakat Allah atmisti. Allah bunu, inananlari guzel bir imtihana tabi tutmak icin yapmisti. Dogrusu O isitir ve bilir.

Hizbullah ve Ibda-C gibi yerli islamcı teroristler ile, dunyada eylem yapan uluslararası islami teroristler, Kuran'ın bu ayetlerine göre davranıyor olmalılar.. 11 Eylül 2001 tarihinde Amerika'da uçakla terör eylemi yaparak binlerce kişiyi öldürenler, Allah yolunda, cennete gideceklerine inanarak bu eylemleri yaptılar.

s.a ersin kardes yukarda cihat ayeti vermissin....asağıda da islami teröristler,islamcı teroristler Kuranın bu ayetlerine gore davranıyorlar diyorsun..ayetlere gore davranmak ne zaman teroristlik oldu...bir musluman
(maide(32) ............ "Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür......)ayeti kerimesini goz önünde bulundurarak yapar eylemini...

kırmızı yazılı yerler hakkında senden duyarlılık bekliyorum kardesim...selametle

nicksizadam

New member
s.a ersin kardes yukarda cihat ayeti vermissin....asağıda da islami teröristler,islamcı teroristler Kuranın bu ayetlerine gore davranıyorlar diyorsun..ayetlere gore davranmak ne zaman teroristlik oldu...bir musluman
(maide(32) ............ "Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür......)ayeti kerimesini goz önünde bulundurarak yapar eylemini...

kırmızı yazılı yerler hakkında senden duyarlılık bekliyorum kardesim...selametle

Tekrar belirttiğim üzere kırmızı işaretli yerlerde yanlış bir ifade kullanılmıştır.Düzeltilir.

Üst Alt