Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Chp-Akp Koalisyonu..!

mhmt

New member

Saadet Partisi Genel Sekreteri Pamukçu, CHP ile AKP'nin açık-gizli bir ittifak halinde olduğunu öne sürdü. Pamukçu'ya göre bu işbirliği çok açık, bazan da gizli bir şekilde yürütülüyor. Pamukçu'nun açıklamasını aynen yayınlıyoruz:

CHP-AKP (GİZLİ-AÇIK) İTTİFAKI BU SEÇİMDE BOZULACAKTIR

I.KİRLİ OYUN:

Türkiye 22 Temmuz’da oyunu bozmak için sandığa gidiyor.Çekirge üçüncüsünde sıçrayamayacak! 1999 seçimlerine giderken ABD-AB ittifakı ve bu ittifakın organizatörü ‘Siyonist Mihrak’ DSP azınlık hükümetine Apo’yu teslim ederek seçim sonucunu etkilemişlerdi. 2002 seçimlerinde AKP’ yi Milli Görüşçü aldatmacası ile iktidara taşıdı.Sn. Erdoğan da CHP’nin açık ittifakı ile Milletvekili ve Başbakan olabilmişti. 2007 seçimlerine giderken ‘Dış Mihrak’ ve İşbirlikçileri yeni ve kirli bir oyunu sahneye koyarak CHP-AKP ittifakını yeniden Meclise taşımaya çalışıyorlar. Lübnan’ı ve ardından Türkiye’yi işgal planlarını uygulamak için milleti laik-anti laik cephelere ayıracak kadar gözleri kararmıştır. Ancak bu kere oynanan oyunu Milletimiz sabırsızlıkla ve kararlılıkla beklediği 22 Temmuz’da bozacaktır.

II. CHP 5 YIL NE YAPTI?

1. Sn. Erdoğanı Meclise taşıdı;
2. AB’nin dayattığı Bağımsızlığımıza zarar verecek yasalarda AKP’ ye en yüksek seviyede destek verdi;
3. Ekonomik iflası görmezlikten geldi,ciddi bir muhalefet ortaya koyamadı:
• İşçinin,memurun,esnafın,işsizin ve emeklinin feryadını işitmedi,
• Özelleştirme adı altında milletin malının peşkeş çekilmesine ses yeterince ses çıkaramadı,
• Yolsuzlukların üzerine gidemedi,
4. İncirlikten Irak’a 4990 sorti yapılırken miting düzenlemedi;
5. Yedi liman ve altı havaalanının ABD uçaklarının kullanımına açılmasına dair Dışişleri Bakanlığının 1 Eylül 2004 tarihli Tebliğinin iptali için yargıya başvurmadı;

III. AKP 5 YIL NE YAPTI?

1. Milli Görüş gömleğini çıkardı ‘Dış Mihrakların’ arzularına esir oldu;
2. Irakta yaşanan katliama ve kadınların iffetlerinin kirletilmesine destek verdi;
3. Kıbrıs’ın Rum adası olmasına yol açacak adımların atılmasına yardımcı oldu;
4. İMF’ ye teslim oldu:
• İşçiyi ezdi,özelleştirmeler ve uygulanan ekonomi politikalar sonucu işsizler çoğaldı;
• Esnaf kepenk kapattı,
• Çiftçi anasını alıp şehirlere göçtü,
• Milleti enflasyon düştü masalı ile uyutmaya kalkıştı,
5. Devr-i iktidarlarında binlerce kilise açıldı, dinler bahçelerine milyarlar harcandı;
6. İHL ve mezunları ile Üniversite mağduru kız öğrencilerin sorunları ile ilgili hususları “uzlaşarak çözeceğiz” masalı ile geçiştirdi;
7. Anayasayı değiştirecek çoğunluğuna rağmen ömrünü lak lakla geçirdi. 5 yılın biteceğini hesaba katamadı, anayasada C.Başkanlığı seçimi, YÖK dahil önemli konularda gerekli değişiklikleri zamanında yapmadı.

IV. CHP-AKP KOALİSYONUNUN SON OYUNU:

Beş yıl sona ererken AKP beceriksizlik ve tecrübesizlik değilse CHP ile gizli ittifak gereği C.Başkanlığı seçimini fiyasko ile bitecek bir oyuna kurban etti. Bir AKP’ linin C.Başkanı seçilmesini Sn. Başbakanı C.Başkanı yapmak inadı ve uğruna adayını son anda ilan ederek önledi.CHP ile birlikte ülkeyi kaosa sürükledi.

CHP 5 yıl yapmayı unuttuğu muhalefeti şimdi seçime giderken yapmaya kalktı.AKP 5 yıl iktidar olamadı, sadece imf’nin, AB’nin, ABD’nin ve Siyonist Mihrakın (BOP Eş başkanlığı) isteklerini yerine getirdi;70 milyonun beklentilerini görmezden geldi, sefalete mahkum etti.Şimdi seçime giderken iktidar olmaya kalktı, o da kendi koltuğunu sürdürmek için.

Anayasayı değiştirebilecek çoğunluğu olan ve elan Hükümet eden bir siyasi ekibin mağdur rolünü oynaması ancak komedilerde sahnelenebilir. Aziz milletimiz 5 yıl sonunda kimin ve kimlerin mağdur edildiğini çok iyi anlamıştır.22 Temmuz seçimleri CHP-AKP koalisyonunun sonunu getirecektir. Milletimiz CHP-AKP sözde kavgasına ülkemizi teslim etmeyecektir.

Çiftçimiz, memurumuz, esnafımız, işsizimiz ve emeklimiz Saadet Partisi kadrolarını çok iyi tanıyorlar. Dış Güçlerin oyununu bozacakları ve yüzlerinin güleceği 23 Temmuz sabahını kararlılıkla, hasretle ve sabırsızlıkla bekliyorlar. 22 Temmuz seçimleri ile Aziz Milletimiz Milli Görüş kadrolarını Saadet Partisini iktidara getirecek ve daha önce kısa sürelerle yaşadığı saadete ebediyen kavuşmanın yolunu İnşallah açacaktır.

nurþeyma

New member
Sevgili mhmt..
Bu haber hem çok anlamlı ve hem çok önemli..
Ortada büyük bir kamplaşma var... havasının ardında..
Aslında organizeli bir vatandaşı oyalamak ve KUŞA BAK taktiğinin varlığını deşifre etmiş..
Olaya bir de bu pencereden bakmanın mühim olduğu kanaatindeyim..
Yazıyı iyi bir mizanpaj ile asmışsın, kutluyorum..

mhmt

New member
kesinlikle..
bunun okunmasını istiyorum. akp li kardeşlerim okusunlar istiyorum..
ben bi türlü anlamadım.
saadet partisini kimse eleştiremiyor. rakamlarla filan yani. delillerle..ama eleştiriler çok ileri gidiyor akp yi tek bırakıyor vs vs diyorlar..(bunlardan kardeşlerimden de var).
yukardaki yazıda bu çok açık..mantıksızlık varmı?
buyrun varsa?
:)
kimse kızmasın..lakin bunlar cidden böyle..

selametle...

rusen_alp

New member
Mhmt kardeş , bu cevabı sırf cevap vermek için değil, bilakis senin fikirlerine saygı duyduğumdan ve değer verdiğim için yazıyorum....
AKP 5 YIL NE YAPTI?

1. Milli Görüş gömleğini çıkardı ‘Dış Mihrakların’ arzularına esir oldu;

Milli görüş gömleğini çıkardım demekle bu gömlek çıkacaksa vay o gömleğin haline.... hizmette insanın aynı zamanda fedakar olması gerekir,eğer amaç millete hizmetse , bu amaç uğruna her şey yapılabilir, toplumun farklı görüşlerini bir araya getirmek için tıpkı Özal'ın yaptığı orta bir yol izlenebilir, Erdoğan'da bunu yapmıştır, farklı görüşlerin bileşkesinden yararlanarak demokratik bir anlayıştan yola çıkmıştır.

2. Irakta yaşanan katliama ve kadınların iffetlerinin kirletilmesine destek verdi;

Sorma kardeş , bundan utanç duymamız gerekir, amabu mesele de doğrudan ak partiyleilgili bir mevzu değil,hem baksana akan göz yaşına kim engel olmak istedi ki, en başta arap ülkeleri S.Arabistan, İran,Ürdün,Mısır'ın hiç sesi soluğu çıktı mı.... ama inşaallah güçlü bir Türkiye'nin bunlara gücü yetecektir.
3. Kıbrıs’ın Rum adası olmasına yol açacak adımların atılmasına yardımcı oldu;

Bu şovanits yaklaşımdan vazgeçelim, Ak parti bu politikaları nedeniyle KKTC nin uluslararası gücünü arttırmıştır, milli gelir artmıştır, her sey insaallah daha güzel olacak...
4. İMF’ ye teslim oldu:
• İşçiyi ezdi,özelleştirmeler ve uygulanan ekonomi politikalar sonucu işsizler çoğaldı;
• Esnaf kepenk kapattı,
• Çiftçi anasını alıp şehirlere göçtü,
• Milleti enflasyon düştü masalı ile uyutmaya kalkıştı,

5 yıl öncesine göre ekonomi çok daha iyidir,buna da şükretmek lazım, eğer insan şükürsüz olursa , Allah onun önündekini de alır da ,sonra bu da nerde dersin...
5. Devr-i iktidarlarında binlerce kilise açıldı, dinler bahçelerine milyarlar harcandı;

Türk Milleti tarihinin her döneminde her türlü inanca saygılı olmuştur, bence bundan gurur duymalıyız, ben şahsen gurur duyuyorum...
6. İHL ve mezunları ile Üniversite mağduru kız öğrencilerin sorunları ile ilgili hususları “uzlaşarak çözeceğiz” masalı ile geçiştirdi;

Yıllardır bu iki meseleyi ülkenin baş meselesi haline getirdik de , bir adım ileriye gidemedik, istersek vazgeçelim bu popülist yaklaşımdan, zamanla çözülür bu işler,....
7. Anayasayı değiştirecek çoğunluğuna rağmen ömrünü lak lakla geçirdi. 5 yılın biteceğini hesaba katamadı, anayasada C.Başkanlığı seçimi, YÖK dahil önemli konularda gerekli değişiklikleri zamanında yapmadı.

Halam erkek olsaydı amcam derdi gibi bir şey bu mhmt kardeş,yani sonuçta yapıldı, yapılması için bir zamanı mı vardı :)

hasan demir

New member
Kutan'ın sağ kolu AK Parti’den aday

AK Parti'de adaylık başvuruları sürerken, Saadet Partisi Genel Merkez İdare Amiri Ahmet Oğuz ve Basın Müşaviri Ahmet Karademir de ani bir kararla AK Parti’ye başvurdu.

HASAN ÖYMEZ'in haberi

Ahmet Oğuz, önceki gün SP yönetimine SP üyeliğinden ve Genel Merkez’deki görevinden istifasına ilişkin dilekçeyi sundu ve ‘AK Parti’den aday adayı olacağım’ dedi.

TORUNUNUN ADI TAYYİP

SP camiasında tanınan ve sevilen Ahmet Oğuz’un bu kararı şaşkınlıkla karşılanırken, Oğuz’un ‘Tayyip Bey, gençlik kollarından arkadaşım. Onu iyi tanıyorum ve başarılı olduğunu görüyorum’ dediği öğrenildi.

Oğuz, torununa Tayyip adını vermişti. Bu arada RP döneminden bu yana Milli Görüş içinde yer alan ve son olarak Saadet Partisi Genel Merkezi Basın Müşavirliği görevini yürüten Ahmet Karademir de AK Parti’den aday adayı oldu. Yaklaşık 4 ay önce SP’deki görevinden ayrılan Karademir, Afyon’dan aday olmak için AK Parti’ye başvurdu.

KAVAKÇI’NIN DAYISI

AYRICA kapatılan Fazilet Partisi’nin eski milletvekillerinde Zeki Ünal da AK Parti’ye aday adaylığı başvurusu yaptı. Ünal, Merve Kavakçı’nın dayısı. Öte yandan DYP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ın yeğeni Kemal Adan da milletvekili adaylığı için AK Parti’yi tercih eden isimler arasında yer aldı.

Star gazetesi

Bu haberden ibret alın..Uydurmalarla suyun yönünü en fazla CHP istikametine değiştirebilirsiniz.Bazıları kıskançlıklarından CHP iktidarını AKPARTİ iktidarına tercih ediyorlar..
www.milyongul.com

mhmt

New member

Milli görüş gömleğini çıkardım demekle bu gömlek çıkacaksa vay o gömleğin haline.... hizmette insanın aynı zamanda fedakar olması gerekir,eğer amaç millete hizmetse , bu amaç uğruna her şey yapılabilir, toplumun farklı görüşlerini bir araya getirmek için tıpkı Özal'ın yaptığı orta bir yol izlenebilir, Erdoğan'da bunu yapmıştır, farklı görüşlerin bileşkesinden yararlanarak demokratik bir anlayıştan yola çıkmıştır.

akp kurulma aşamasında iken ne dediler..biz o gömleği çıkardık..olay bitmiştir..o gömlek çıkarsa ABD çuvalı başa geçirilir..bana kızmayasın kardeşim..lakin durum bu..erdoğan farklı görüşleri birleştirmek amaçlı çıkmış olabilir.lakin maşallah bu ülkenin müslümanları dışında diğerli tek yürek oldular..
bu ferasetli bi iç politaki ister lakin, akp bunu yapamadı. bakını başörtüsü ve çankaya mitingleri..

Sorma kardeş , bundan utanç duymamız gerekir, amabu mesele de doğrudan ak partiyleilgili bir mevzu değil,hem baksana akan göz yaşına kim engel olmak istedi ki, en başta arap ülkeleri S.Arabistan, İran,Ürdün,Mısır'ın hiç sesi soluğu çıktı mı.... ama inşaallah güçlü bir Türkiye'nin bunlara gücü yetecektir.

inşaALLAH güçlü bi türkiyenin bunlar gücü haydi haydi yeterlidir kardeşim..ancak, AKP nın bundaki suçu?!?! nedir dersen derim ki, ABD himetine açılan havaalanları ve limanların sayısı..bu en bariz örektir..ayrıca türkiyenin şu arttığı söylenen ihracatı varya, en fazla IRAK a yapılıyor..ne den ki?
akp diyince birde bak sana bişi yazim..REFAH PARTİSİ iktidardayken, FİLİSTİNDE birtek müslüman kanı dökülmedi..neden? işte FERASETLİ DIŞ POLİTİKADIR.!!! anlaşılmıştır umarım kardeşim..akp de bu YOK.!!!

Bu şovanits yaklaşımdan vazgeçelim, Ak parti bu politikaları nedeniyle KKTC nin uluslararası gücünü arttırmıştır, milli gelir artmıştır, her sey insaallah daha güzel olacak...

KKTC konusu..şovanist mi? yapma yaw:) kktc nin uluslararası gücü arrtı deme..milli gelirde artmış değildir..bunun yerine RUMlara peşkeş çekilecek dereceye getirilen bi KKTC haline sokuldu..KIBRIS a bakalım..millet neden RUM tarafında iş için gider..eskiden bu böylemiydi?

5 yıl öncesine göre ekonomi çok daha iyidir,buna da şükretmek lazım, eğer insan şükürsüz olursa , Allah onun önündekini de alır da ,sonra bu da nerde dersin...

böyle bi yaklaşım olmaz..5 yıl öncesine göre ekonomi iyi değildir..diyeim ki iyi, o zaman 9 yıl öncesine göre berbattır diyebiliriz..ki zaten öyle.. o zamanda erbakan hoca hükümeti vardı..
şimdi ki duruma gelince ise, ekonomi iyi değil..yine kötü esnafta yine para dömüyor lakin bu medya ile öyle mükemmel sunuluyorki, millet ekonomi aleni bozulsa bile AKP değil başkaları bozdu diyor..yahu temeli AKP..sende biliyorsun..ben saadet dedim mide, fanatik oluyorum..:)
(burdaki sende tabirinde sen , sen değilsin ruşen kardeşim. genel;))

Türk Milleti tarihinin her döneminde her türlü inanca saygılı olmuştur, bence bundan gurur duymalıyız, ben şahsen gurur duyuyorum...

bunu hiç deme ALLAH aşkına..saygı böyle olmaz..saygı camiilere de olmalı..kaçtane cami var bakımsızlıktan çürüyen..
kaç tane caminin imamı yok..
kaç camide gerçekten islamın temel emirleri anlatılıyor..hutbelerde orman haftası anlatılacak zaman mı ALLAH aşkına..dünyanın bir ucunda bebekler anne karnında vurulurken..
kiliseler açılıyor..saygı duyalım..ancak sınırı kaçırmadan.
BU ÜLKEDE AZINLIKLARA VERİLEN HAKLAR BİDE MÜSLÜMANLARA VERİLSE SIKINTI FİLAN KALMAAYACK İNAN..

Yıllardır bu iki meseleyi ülkenin baş meselesi haline getirdik de , bir adım ileriye gidemedik, istersek vazgeçelim bu popülist yaklaşımdan, zamanla çözülür bu işler,....

YANLIŞŞ. neden?? bak AKP de çözeeği diye geldi..sayın GUL un seçi öncki konuşlarını bi izleyin isterseniz..ne bağırıyor koçum benim..şimdi bu konuda ne dediler, başörtüsü milletin%1.5 inin sorunudur..YAZIKLAR OLSUN SİZE..
imam hatiplere gelince........bu milleti anlamak cidden güç..
AKP geldiği ilk yıl ne dedi, buyıla yetişmedi bu katsayı düzünlemesi, gelecek yıla çözeceğiz dediler..ne oldu???? HALA aynı.!!!!
bunu neden milletimiz görmez ki.. garip...:confused:

Halam erkek olsaydı amcam derdi gibi bir şey bu mhmt kardeş,yani sonuçta yapıldı, yapılması için bir zamanı mı vardı :)

değil kardeşim.. yapıldı kısmına bi şerh düşelim. yapılamsı için bi zaman vardı..söz verilen zman.. 4-5 yıl kadar bi süre dur dur dur şimdi azcık bişi yap..
bak bu nedemek açıklayım.?
mart ayında AKP nin oyları %23 lerde,,şimdi AKP %50 yi aştı..nasıl bi parti 2 ayda bu kadar oyunu artırabilir.. AKP bu arada çok bi icraat mı yaptı..
hayır..
peki nasıl oldu..
AKP mzlum yapıldı..akp acınacak miilet için savaşan bi kahraman yapıldı..sonra AKP oldu %50 yi aşan bi ahlk kahramanı..

yukarda yazılanları kimse delillerle eleştiremiyor..cidden kiliseler o kadar arrttı.
bu ülkede 12 yaşından küçüklere KURAN öğretmek YASAK..haydi buyur burdan yak..fedakarlık demişin ya kardeşim.. bumu milleti için fedakarlık...sen düşün?

selametle..

hasan demir

New member
bizimcity.jpg

Sürecin bir de Hasan ÜNAL ayağı var.Beyefendi genelkurmaya akreditasyonu olmayan gazetenin genel kurmaydan çıkmayan yazarıdır.Hangi gazete mi?AKPARTİ'nin genel kurmaya haddini bildirmesinden rahatsız olan gazete!!

www.milyongul.com

mhmt

New member
Kutan'ın sağ kolu AK Parti’den aday

AK Parti'de adaylık başvuruları sürerken, Saadet Partisi Genel Merkez İdare Amiri Ahmet Oğuz ve Basın Müşaviri Ahmet Karademir de ani bir kararla AK Parti’ye başvurdu.

HASAN ÖYMEZ'in haberi

Ahmet Oğuz, önceki gün SP yönetimine SP üyeliğinden ve Genel Merkez’deki görevinden istifasına ilişkin dilekçeyi sundu ve ‘AK Parti’den aday adayı olacağım’ dedi.

TORUNUNUN ADI TAYYİP

SP camiasında tanınan ve sevilen Ahmet Oğuz’un bu kararı şaşkınlıkla karşılanırken, Oğuz’un ‘Tayyip Bey, gençlik kollarından arkadaşım. Onu iyi tanıyorum ve başarılı olduğunu görüyorum’ dediği öğrenildi.

Oğuz, torununa Tayyip adını vermişti. Bu arada RP döneminden bu yana Milli Görüş içinde yer alan ve son olarak Saadet Partisi Genel Merkezi Basın Müşavirliği görevini yürüten Ahmet Karademir de AK Parti’den aday adayı oldu. Yaklaşık 4 ay önce SP’deki görevinden ayrılan Karademir, Afyon’dan aday olmak için AK Parti’ye başvurdu.

KAVAKÇI’NIN DAYISI

AYRICA kapatılan Fazilet Partisi’nin eski milletvekillerinde Zeki Ünal da AK Parti’ye aday adaylığı başvurusu yaptı. Ünal, Merve Kavakçı’nın dayısı. Öte yandan DYP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ın yeğeni Kemal Adan da milletvekili adaylığı için AK Parti’yi tercih eden isimler arasında yer aldı.

Star gazetesi

Bu haberden ibret alın..Uydurmalarla suyun yönünü en fazla CHP istikametine değiştirebilirsiniz.Bazıları kıskançlıklarından CHP iktidarını AKPARTİ iktidarına tercih ediyorlar..
www.milyongul.com

hasan abi..
kıskançlık bu değildir sende bilirsin..
saadet partisi hep delillerle bunu söyledi..bunları kim çürütebildi ki..kimse.!
ama miillet kıskançlık dedi ve diyor.. değil.. kıskanmak değil.. bu eleştirmeler nedir?? ne anlam ifade ediyor.. anlatıyım abi..

bunlar eskiden milli görüştendiler..şimdi değiliz diyorlar..bunlar öyle ya da böyle katkıları olan insanlar, bunlar neden böyle oldu? farkındalar mı israile himet ettiklerinin? bu eleştiriler onları yere sermek amaçlı değil..
be eleştiriler onları sarsmak için.. bakın kendinize gelince demek içinn.. siz farkında değilsiniz ama İSRAİL karlı çıkyor..eziyor islam alemini demek için..!

selametle..

mhmt

New member
BİDE CHP gelse ne olur??
ya ben anlamadım...
chp gelse iyi olmaz yada olur u nasıl kesin söyleyebilir ki?
"nice şer bildiklerinizde hayr, nice hayr bildiklerinizde şer vardır"
bu sayede millet akıllanabilir belki..ama bak abi söylüyorum...bu elin gavuru daha akıllı..chp başa gelse, ismet gibi milleti ezmez..kesinlikle bunu yapmazlar..çünkü akıllılar..mileti gülerek ezeler..farkettirmezler..yavaş yavaş yaparlar bunu lakin camilere ilişmezler..
onlar ne şerefsizdir onlar..

hasan demir

New member
"Şer bildiklerinizde hayır vardır" mealindeki ayet insanları sorumluluktan kurtarmak için inmemiştir.Tam tersine insanlara sorumluluklarını hatırlatan bir ayettir.Ayetin siyak ve sibakına bakılırsa bu görülecektir.Çünkü ayet müslümanları cihada çağırmaktadır.
Şu anda yapılacak en güzel cihadlardan biri CHP denilen ezan,tesettür,mukaddesat,Kur'an düşmanı partiyi iktidardan uzak tutmaktır.Çünkü CHP'nin seçimleri kazanması demek Türk milletinin CHP'nin hayallerini kabul etmesi demektir.Askeri ve sivil bürokrasinin desteği ile kısa zamanda öyle şeyler yaparlar ki,ondan sonra üç dönem iktidar olsanız düzeltemezsiniz...Çünkü önünüze 367 şartı gibi ne numaralar çıkarırlar.
O yüzden fıkıh alimlerimiz çok güzel söylemişler:"Def-i şerr,celb-i hayra müraccahtır."Bu kaideye göre amel etmenin zamanıdır.Vesselam..

www.milyongul.com

mhmt

New member
abi peşinden gelip duruyorum gibi durum çıkıyor lakin öyle değil..sadece yanlış anlaşılmalar oluyor..bunlara açıklık getirmek lazım..
ben CHP yi istiyor filan değilim..
onun gibi aleni islam düşmanlığı yapanları isteyecek de değilim..lakin buna karşın AKP diyenlere diyorum ki? buyrun AKP ne yaptı islam için?? akp diyor ve yönetime islamı getirecek gibi yazılıyor..hadi 5 yılda ne yaptı??diyorum.!!
chp gelse, belki de iyi olur, derken...belki millet sıkıntı çekecek ancak aklıda başına gelecek diyorum..bizim önümüzü açacak değiller tabiki..
ancak şer odakları AKP ile de istediklerini fazlasıyla yapmadılar mı? yaptılar.! yapıyorlarda abi..
NE diyelim ALLAH HAYIRLISINI VERSİN..

SElametLE..

ÇAPANOÐLU

New member
Ben hep söylemişimdir tekrar ediyim,
Tüm partiler sistemin kurallarına uygun kurulur..
İnsanları sisteme AKP mi iyi peşkeş çekiyor CHP mi..
Ne farkeder..
Farkeden sadece tabelalar..
Mhmt e bir yerde katılıyorum,
Şu hacı, şeyh, tarikatçı, cemaatçi ne kadar diğer sistemler tarafından itilen kesim varsa, hepsine tek kucak açan parti Milli Görüşçüler oldu. Lakin, 28 şubatta Milli Görüş Hiroşima misali bombalanırken.. Kimseden Allah için bir çıt çıkmadı..
Hata nerede o zaman..
Demek ki, ne partiler ne de taraftarları henüz yeterli şuura erişememişler..
İllaki şuur, illaki akıl ve izan..

DUAA

New member
"Şer bildiklerinizde hayır vardır" mealindeki ayet insanları sorumluluktan kurtarmak için inmemiştir.Tam tersine insanlara sorumluluklarını hatırlatan bir ayettir.Ayetin siyak ve sibakına bakılırsa bu görülecektir.Çünkü ayet müslümanları cihada çağırmaktadır.
Şu anda yapılacak en güzel cihadlardan biri CHP denilen ezan,tesettür,mukaddesat,Kur'an düşmanı partiyi iktidardan uzak tutmaktır.Çünkü CHP'nin seçimleri kazanması demek Türk milletinin CHP'nin hayallerini kabul etmesi demektir.Askeri ve sivil bürokrasinin desteği ile kısa zamanda öyle şeyler yaparlar ki,ondan sonra üç dönem iktidar olsanız düzeltemezsiniz...Çünkü önünüze 367 şartı gibi ne numaralar çıkarırlar.
O yüzden fıkıh alimlerimiz çok güzel söylemişler:"Def-i şerr,celb-i hayra müraccahtır."Bu kaideye göre amel etmenin zamanıdır.Vesselam..

gercekleri Allah için görün. işte A.k.p.

http://www.youtube.com/watch?v=vjPZErcwvTM&eurl=http://www.etikhaber.com/content/view/32660/77/

http://www.akpgercegi.com/

Üst Alt