Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Chat evliliği

• Konbuyu başlatan muhik
  • Başlangıç tarihi
M

muhik

Guest
chatteki evliliklere ne diyosunuz ya da arkadaşlıklara sizce güvenli mi
yada ne kadar islami hiç düşündünüz mü?:3_3_5v:

GEZGÝN

New member
böyle bir devirde bence normal yollar bile insan için tehlikeli iken( artık insanlar karşılarındakini tanıyamıyor maalesef) chat evliliği...
çok ama çook tehlikeli...
diyorum ben.

hikmetimm

New member
valla düşünmedim ama sağlıksız yaniiii tanımazsın etmezsin sanal alemde evlilik olmaz gerçi herşey nasip bakarsın oda olur gerçi bi ara okumuştun türk bayan sanatçılarımızdan mıydı neydi çhat yaparken tanıştığı bir yabancı erkekle evlenmişti işte bir örnek oluyooo demek
gelin ata binmiş ya nasip demiş
hadi arkadaşlık neyse de...

Z

zeynep_hearty

Guest
böyle bir devirde bence normal yollar bile insn için tehlikeli iken( artık insanlar karşılarındakini tanıyamıyor maalesef) chat evliliği...
çok ama çook tehlikeli...
diyorum ben.

kesinlikle sizinle hemfikirim aslında günümüzde evlilik tehlike kaldıki sanal alem içerisinde bu tarz bir girişim büyük risk...selam ve dua ile...

Mücahid

New member
Chatle filan olmaz bu işler kardeşlerim aman dikkat.Tanıma sorunu mutlaka olur,zira insanımız sanalda çok başka bir ruh hali taşıyor.Ne kadar islami derseniz bence hiç.Allah tüm bekar kardeşlerime hayırlı kısmetler versin.Ama chatten evliliğe hayır.

Azra

New member
arkadaşlara katılıyorum bu devirde kimseye güven olmaz...

gizemli

New member
bencede bu işler chat'le felan olmaz. Sonuçta sanal alem ne kadarı doğru olabirki.. Evlilik gibi ciddi bir meseleye chat ile yaklaşmak_?

M

muhik

Guest
sanaldakiler yollarda gördüklerimiz değiller başka dünyadanlar....

sanaldakiler yollarda gördüklerimiz değiller başka dünyadanlar....

:D :D :11_2_105: chat evliliği tehlikeli ama evlenen çok onlar neden evleniyolar?birde chatte herkes olduğundan başka oluyo herkes mükemmel herkes güzel yakışıklı herkes espirili herkes dindar herkes akıllı herkes başarılı öfffff yoruldum anlayın işte herkes dörtdörtlük...

Enver Ýstek

metin mete
:D :D :11_2_105: chat evliliği tehlikeli ama evlenen çok onlar neden evleniyolar?birde chatte herkes olduğundan başka oluyo herkes mükemmel herkes güzel yakışıklı herkes espirili herkes dindar herkes akıllı herkes başarılı öfffff yoruldum anlayın işte herkes dörtdörtlük...

Selam,yani bahsettigin ayni Hassan Sabbahin cenneti gibi her sey dört dörtlük ama unutmamak lazimki her zaman cennet olmuyor hemde % 90 hüsranla bitiyor,Allaha emanet ol.

M

muhik

Guest
zaten bende ti ye almıştım.bu sanalada kim benim şu kötü özelliğim var derki halbuki herkes şurda burda karşılaştığımız insanlar.

Z

zeynep_hearty

Guest
Zeynep Hanım, evlilik tehlike derken neyi kastettiniz tam olarak anlayamadım, biraz açarsanız sevinirim.

Şunun içindirki geçmişte yapılan evliliklere bakıldığında bir çok fedakarlıkla karşılşıyoruz gerek anenevi düşünceler gerek birileri ne der düşüncesi ile sabırla ayakta tutulmaya çalışılan aileler vardı ve neticede çiftler belli olgunluğa geldiklerinde kadir kıymet bilir hale geliyorlardı sıkıntıylada olsa aile ayakta kalıyor çocuklar sokaklara oraya buraya terk edilmiyordu velhasıl kadın sabrı biliyordu... fakat günümüze baktığımızda kadın ekonomik özgürlüğünü kazandığı içindirmi bilemiyorum evliliklerde ne denli artış varsa çok daha fazla boşanma gerçekleşiyor..yalan söyleyen insanlar, güven sorunu taşıyan çiftler, aldatılma endişesi, bişeylere mahkum!! olmama düşüncesiyle kadın ve erkek ilk önce güven sorununu aşamıyor bakıyorsunuzki erkek cinnet geçirmiş karısını kızını hatta baldızını hatta kayınpederini öldürüyor neredeyse aynı yastığa heyecanla başkoyduğu eşinin sülalesinde kim varsa öldürecek...diğer bir yandan eşini bırakıp başka biriyle kaçan bir bayan görüyoruz eskiden kadın çok daha fazla namusa önem verir namusu için hayatını verirdi şimdilerde ''neyapayım aşık oldum aşk bu''diyor ve bukadar büyük sorunun vebalin cevabını bu kadar basitçe aşk diye nitelendirebiliyor... bunları gören insanlar ailenin mukaddesiyatına artık inanmıyor..aslında bir çok şey yazılabilir bu konuda boşanma sonucunda esirgeme kurumlarına verilen veya sokakta kalan çocukların psikolojisi vs.. açıkçası ben evliliğin yuvanın mukaddesiyatına zarar verecek bir tutum içerine girmeden üzerinde çok düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum onun içindir ki günümüzdeki evliliğin büyük risk olduğunu düşünüyorum …selam ve dua ile…

M

muhik

Guest
zeynep kardeşim çoğu konuda sana katılıyorum ancak kadın ekonomik özgürlüğünü azandığı için çok daha rahata davranabilir ama madolyonun diğer yüzünde ise erkek kadının ekonomik gücü olmadığı içinde baya bi eziyo ve hırpalayabiliyo kadınlarında buna gıkı çıkamayabiliyo.

rusen_alp

New member
Evlilik kutsal bir kurum, malesef günümüzde evlilik artık bir kariyer haline geldiği için yani temeli bozuk atıldığından pek uzun sürmüyor, bir iki çocuk olduktan sonra yolları ayırma noktasına geliniyor, ancak kurumda bir sorun yok, sadece temeli yanlış atılıyor, insan farklı saiklerle hareket ediyor, evliliğin amacı bambaşka bir şey, bazı insanlarsa çok farklı amaçlarla evleniliyor.

Peygamber Efendimiz bir hadisinde buyuruyor ki , iki kişi yolculuğa çıkarsa bir kişi önder olsun, aslında durum bu kadar açık, evlilikte bir baş olmalı, evlilik içinde mutlaka istişare olacak ama her zaman son sözü söyleyen bir kişi olmalı ve bu da erkek olmalı, ancak şu anki tabir 7 kocalı hürmüz gibi , yani kadın kimi dinleyecek, televizyondaki kadın programlarını mı, komşularını mı, feministçileri mi yoksa kocasını mı dinleyecek , yani karışık bir durum.

Bunda ekonomk özgürlüğün de etkisi var mı, bence var, kadın diyor ki, arkadaş sen de aynısını kazanıyorsun, ben de aynısını kazanıyorum, sen kimsin ki ben senin sözünü dinleyeceğim, diyebiliyor, işte maddi açıdan bakıldığında durum bu kadar karışık olabiliyor.

Bir arkadaşım bana şunu demişti, " ayakkabı köselesi mi bu, eskiyince değiştirelim" yani insanlar tercihlerini iyi yapmalı,esaslı noktalarda hata yapılmaması gerekiyor.

Tüm bunlar müvacehesinde bakıldığında aslında evliliğin tehlikeli değil, evliliği oluşturan bireylerin hangi saikle evlendiğinde ,yani burada bir tehlike seziyoruz, işte asıl değiştirilmesi ve üzerinde durulması gereken nokta bu.

Z

zeynep_hearty

Guest
Evlilik kutsal bir kurum, malesef günümüzde evlilik artık bir kariyer haline geldiği için yani temeli bozuk atıldığından pek uzun sürmüyor, bir iki çocuk olduktan sonra yolları ayırma noktasına geliniyor, ancak kurumda bir sorun yok, sadece temeli yanlış atılıyor, insan farklı saiklerle hareket ediyor, evliliğin amacı bambaşka bir şey, bazı insanlarsa çok farklı amaçlarla evleniliyor.

Peygamber Efendimiz bir hadisinde buyuruyor ki , iki kişi yolculuğa çıkarsa bir kişi önder olsun, aslında durum bu kadar açık, evlilikte bir baş olmalı, evlilik içinde mutlaka istişare olacak ama her zaman son sözü söyleyen bir kişi olmalı ve bu da erkek olmalı, ancak şu anki tabir 7 kocalı hürmüz gibi , yani kadın kimi dinleyecek, televizyondaki kadın programlarını mı, komşularını mı, feministçileri mi yoksa kocasını mı dinleyecek , yani karışık bir durum.

Bunda ekonomk özgürlüğün de etkisi var mı, bence var, kadın diyor ki, arkadaş sen de aynısını kazanıyorsun, ben de aynısını kazanıyorum, sen kimsin ki ben senin sözünü dinleyeceğim, diyebiliyor, işte maddi açıdan bakıldığında durum bu kadar karışık olabiliyor.

Bir arkadaşım bana şunu demişti, " ayakkabı köselesi mi bu, eskiyince değiştirelim" yani insanlar tercihlerini iyi yapmalı,esaslı noktalarda hata yapılmaması gerekiyor.

Tüm bunlar müvacehesinde bakıldığında aslında evliliğin tehlikeli değil, evliliği oluşturan bireylerin hangi saikle evlendiğinde ,yani burada bir tehlike seziyoruz, işte asıl değiştirilmesi ve üzerinde durulması gereken nokta bu.

önceki yazımdada ifade ettiğim gibi ekonomik özgürlük demiştim bu noktalarda sizinle hem fikirim kaleme aldığınız son pragraf düşündüklerimi tüm netlikliğiyle açıklıyor..rabbim razı olsun ..selam ve dua ile...

abrec

New member
valla olur neden olmasın herşey olabilir dünyada flörtle görüçü usulü chat

fartetmiyo hepside oluyor.

ama bayanlar ekonomik özgürlüğü olunca evlenmekten yana bakmıyor artık

erkeklerde her yerde herşey bulunabildiğinden evlenip uğreşmak istemiyor.

malesef kutsal kurum yıkılmak üzere

..:naz:..

New member

bu konuda size katılıyorum safinaz gerçek alem bile yalan olmuşken sanal alem çookkkkk daha yalaaaaannnnnnnn :(

GEZGÝN

New member
ya bırakın evliliği msnde iki insan normal olarak oturup konuşamıyor bile...
saçmasapan hareketler vs....
insanların davranış bozukluğu taaa sanal alemde bile yansıyor ....
neyse...
ayrıntılardır insanın kişiliğini gösteren...
.
msn i kullanıyorum ama yavaş yavaş vazgeçiyorum...
bence uygun bir iletişim aracı değil....
vesselam..

Üst Alt