Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ceza nedeni: Serhan Eğeryılmaz: Başka üyeye hakaret / tatsız ikili sohbet

MekSeLina

New member
User: Serhan Eğeryılmaz
Infraction: Başka üyeye hakaret / tatsız ikili sohbet

Administrative Note:
Message to User:
Ben senin hürriyetine saldırmıyorum yalancı insan , bende o insanları seviyorum ama onları sizin gibi dinin kaynağı göstermiyorum.Ben onları değil sizi eleştiriyorum.Yalan konuşma .

Radikal İslam sende oradan dalkavukluk ve yalakalık yapıyorsun , ben gerçek Müslümanlardanım , bunu ister anlayın ister anlamayın.
Original Post:
Duha , İslam'da ''loca'' koltuğu veya ''VİP'' koltuğu yoktur İslam yolu üzerinde prosedür ve yalan yoktur , her insan hakkı söyleyebilir Muhammed Mustafa buyurdu :''Ümmetim yağmur gibidir,öncesi mi hayırlı ahirimi daha hayırlı bilinmez.''
Ben kendi fikirimi de söylerim yaşadığım zaman çerçevesi içinde senin işine gelmedi mi bu halim ?
Şimdi ben sana İman'ım %90'lar da veya %62 falan mı diyeyim senin aklın yerinde mi ? Mertebe falan tanımam bu dinin peygamberi Muhammed Mustafa'dır ondan sonra ki herkes Muhammed Mustafa'nın ümmetinde ki Müslümanlardan bir tanesidir.Ben 4 imamı mezhebi terk et demedim onlardan da fikir al ama onları dinin ana kaynağı gibi göstermeyin dedim.
Ben üst sıralarda falan değilim kimin kimden takvaca üstün olduğunu Allah bilir.
Ben senin hürriyetine saldırmıyorum yalancı insan , bende o insanları seviyorum ama onları sizin gibi dinin kaynağı göstermiyorum.Ben onları değil sizi eleştiriyorum.Yalan konuşma .
Uyman gereken Kuran-ı Kerim vardır ve Muhammed Mustafa'nın hadis-i şerifleri vardır ,
Mezhepleri red ederek farklı namaz kılma şekilleri söyleyenler var diyorsun o tipler ve senin gibi tipler zaten İslam'a zarar veriyorlar.
İstediğin soruyu sor
Doğruyu görmek isteyen Kuran-ı Kerim'i dosdoğru anlar , Kuran-ı Kerim'i okuyan her insan dürüst olarak okuyorsa aynı anlama varırlar . Allah Kuran-ı Kerim'de buyurdu :''Gerçeğin dışında sadece sapıklık vardır.'' Herkesin anladığı gibi namaz kılması olursa herkes aynı halde namaz kılar bu hal Kuran-ı Kerim'i doğru olarak anlamak ve gerçeği öğrenmek isteyen insanların benzerliğidir ve bir elmanın iki yarısı gibidir.
Herkes dürüstlüğü ile Kuran-ı Kerim'i okursa o zaman İslam yoluna varılır , herkes aynı bilgiyi uygular.Ben mezhebe tabi değilim ben Kuran-ı Kerim'e ve Muhammed Mustafa'nın hadis-i şeriflerine tabiyim. Evet fırkalara ayrılmayın tehditi size söyleniyor.
Ya sen hastamısın sende akıl varmı ? Gördüğüm kadarı ile yok.
Herkes kendi mezhebini kuruyorsa herkes yalancıdır o zaman Kuran-ı Kerim'de ve ondan sonra Hadis-i Şeriflerde gerçekler var. Dinimizde cami de vardır mescitte vardır.
Ben açıklıyorum dediğim sözü
Tevazu olsun diye söylenen sözünde şu var , o insan hevesinin yolundan gitmiş ben bundan kurtulmak için Kuran-ı Kerim'e uymalıyım diyor , eğer bunu da uygulamaz isem kalbi katı olan bir kimse olarak medya'nın her dediğine inanırım , diyor ya büyük imamlardan birine tabi olacağım diye bu adam ne kadar kötü bir hal üzeredir
Kuran-ı Kerim ile yola gelmeyen adam mezhep imamları sayesinde mi yola gelecek ? Bu yanlış bir denklem Allah'ın kitabında her güzel ve doğru bilgi yazar . Allah Kuran-ı Kerim'de buyurdu : ''Kuran'a ancak temizlenmiş olanlar gelir.''
Radikal İslam sende oradan dalkavukluk ve yalakalık yapıyorsun , ben gerçek Müslümanlardanım , bunu ister anlayın ister anlamayın.

Üst Alt