Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ceza nedeni: selinay25: Dayatmacılık, bir konuya genellendirme yapmak

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
User: selinay25
Infraction: Dayatmacılık, bir konuya genellendirme yapmak

Administrative Note:
Message to User:Original Post:
ehli sunnet kurana krşı değildir....
Sizin gibi sahih olmayan insanlar kuranı yorumlayamaz....
ehli sunnet kuranı anlamış peygamber fendimizinsunnetlerine uymuş insanlar demektir...
Ailimler veliler bunlardır....kuran azimul şah her zaman kendini her devirde yep yeni tutan ve geleceği gosteren bir kitaptır...

bunu ancak o zamana dair gelmiş olan veliler insanlara aktara bilir onun içinde o buyuk imamlara tabi olunur...cunku kur ana sizin gibi sahih olmayan insaların yorumlarıyla bakılırsa dalalete dusuşur....

kurnı anlama kabiliyeti normal kitabi okuyup anlamak gibi değildir..ondaki saklınimeleri sadece alimler rabbim nuruyla sebelendirdiği insanlar gorur ve insalıga anlatır...

bunları anlamak size bu kadar zor geliyorsa gerisini size anlatıp kendimize sizin inkarlarınız yuzunden gunaha sokmamıza gerek yoktur..

cunku inkar edenler sayasinde bızim imanımız dahada kuvvetlenmektedir...

bu ralar yoeum yapmadan kendi beyninizdekileri anlatmadan önce araştırma yapıp kendinizi gercek islam hakkında bilgilendirmenizi...ve size ögretilen idotları bir kenara kaldırmanızı ve şeffaf bir tarz takınmanızı tavsiye ederim

EHLİSÜNNET=ŞİRK DEMEKTİR .NEDENMİ KURAN YETERLİ BİR KİTAPKEN YETERLİ BULMAYIP BİR SÜRÜ EKLENTİ YAPAN KURAN EHLİ DEĞİLDİR

Yeryüzünde hiç bir canlı ve iki kanadıyla uçan hiç bir kuş yoktur ki, sizin gibi ümmetler olmasın. Biz Kitap'ta HİÇ BİR ŞEYİ NOKSAN BIRAKMADIK, sonra onlar Rablerine toplanacaklardır.Enam (38)

Enver Ýstek

metin mete

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
kim se size kafir demedi ve mecburda degilsiniz hadislere inanmaya ister inanın ister inanmayın o sizin kendi inancınızdır

Enver Ýstek

metin mete
kim se size kafir demedi ve mecburda degilsiniz hadislere inanmaya ister inanın ister inanmayın o sizin kendi inancınızdır

Daha cok degil bir iki gün icerisinde ayet inkarciligiyla suclayan bizzat sen degilmiydin Casus efendi?Insan böyle bir cevap yazmasi icin ya unutkanlik hastaligina yakalanmis olmasi lazim yada sadece isime bakarak tersini yazma gibi bir aliskanligin olmasi lazim ücüncü ihtimali düsünmek bile istemiyorum...Hadisleri inanip inanmamak kendi nefsime verilmis bir secenek degildir.Yani secme hakkina sahip degilim,Cünki emiri veren Alemlerin Rabbi olan Allahtir.

Not;Khan kardesime gelince neden böyle mesnetsiz bir yaziya tesekkür yazdigini inan cözemedim....

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
kişi seçme hakkıda özgürdür çünkü rabbimiz insanlara dogru ve yanlış yol göstermiştir sizde bunlarda birini seçmissiniz evet emri veren ALLAH yani peygamberde sizin için güzel örnekler vardiyor peygambere itaat ALLAH a itaat diyor yani eger ki peygamberin söylemiş oldugu sözleri inkar eder iseniz ozaman tamamen küfre girmiş olursunuz yazımı yazdıgım zaman sizin diger yazınızı farketmedim ondan sonrada silmedim ve bu yazınızda size yine kafir demedim ayetleri inkar etmiyormusunuz ifadesini kullandım

Enver Ýstek

metin mete
kişi seçme hakkıda özgürdür çünkü rabbimiz insanlara dogru ve yanlış yol göstermiştir sizde bunlarda birini seçmissiniz evet emri veren ALLAH yani peygamberde sizin için güzel örnekler vardiyor peygambere itaat ALLAH a itaat diyor yani eger ki peygamberin söylemiş oldugu sözleri inkar eder iseniz ozaman tamamen küfre girmiş olursunuz yazımı yazdıgım zaman sizin diger yazınızı farketmedim ondan sonrada silmedim ve bu yazınızda size yine kafir demedim ayetleri inkar etmiyormusunuz ifadesini kullandım

Tekrar okuyun yazinizi,Cünki resmen inkarcilikla sucluyordunuz.Ikincisi Benim secme hakkim yok,eger Allahin sünnetine uymaya karar vermis isemki öyle,Kitabullahtaki Resul/Resullerdeki örnekleri aynen yapmaya calisiyorumki size tabiki izahat vermek zorunda degilim ama yinede vereyim ve yine Alemlerin Rabbi olan Allahin Resulüne/Resullerine itaat icerisinde olmaya oldukca özen gösteriyorum.Simdi bana söylermisin hangi ayeti inkar ediyorum.Itaatse itaat örnekse örnek ama bir farkla Ben korunmus celiskisiz kaynaktan sen ise ........... her neyse ben sizin vereceginiz cevabi bekliyorum.Hangi ayet?

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
metin abi kul ALLAHın dilemesiyle şefaat eder kıyamette siz diyorsunuz etmez peygamber helal ve haram koyma yetkisine sahiptir diyoruz siz yok haram ve helal loyma yetkisine sahip degil diyorsunuz kabir azabı vardır diyoruz siz yok diyorsunuz halbuki bu ayetlerle sabit degilmi metin abi işte siz bunlarını inkar ediyorsunuz

Enver Ýstek

metin mete
metin abi kul ALLAHın dilemesiyle şefaat eder kıyamette siz diyorsunuz etmez peygamber helal ve haram koyma yetkisine sahiptir diyoruz siz yok haram ve helal loyma yetkisine sahip degil diyorsunuz kabir azabı vardır diyoruz siz yok diyorsunuz halbuki bu ayetlerle sabit degilmi metin abi işte siz bunlarını inkar ediyorsunuz

Casus iste ayrildigimiz nokta,Siz diyorsunuz Alemlerin Rabbi demiyor diyorum siz ayetleri büküyorsunuz.

Simdi bende size kafirmi demem lazim,Yoksa ayetleri inkar ediyor dememmi lazim.Senin dedigin konuyu daha öncede tartistik ama istersen her ortamda tartisirim.Sunu bilki senin beni ayet inkarciligiyla suclaman sadece seni bagliyor cünki Huzuru Mahserde cevapi sen vereceksin.simdi senin dedigin sekilde iman etmedigim icin beni sucladigin konularda ya benim görüsüm dogru ise,sana yazik degilmi neden bir acik kapi birakmiyorsun?Hemen(temsilde günah yok derler)Firavun veya Nemrut veya Ebu Cehil gibi inatla sadece hevanla beni sucluyorsun?Evet senin dedigine inanmiyorum.Eger bunun icin ben ayet inkarcisi isem tamam kabulümdür.Cünki Benim okudugum Furkanin bana söyledigi tam tersi olanlardir.Simdi aramizda tam bir zitlik var.Iste aramizdaki bu konularin Hükmü Alemlerin Rabbine aid,ben sana ne inkarci nede kafir diyorum.Senin bana söylediklerinide Allaha havale ettim hemde pulsuz bir gönül mektubu ile.

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
ben size ayeti inkar ediyorsunuz dedim ve kafir sözünü kullanmadım fakat ayeti inkar eden zaten kafir olmaz mı?bu ifadeyide kullandım artık gerisini siz düsünün bu hususta peygamberin dahi haram kılma yetkisini yine ayet belirtiyor kıyamette ALLAHın diledigi kullarında şefaat etmesini kuran söylüyor ve kabir azabınıda kuran yine söylüyor eger ki bunları kuran söylüyorsa inkar edilemez diyorum bunları ayet olarak defalarca sizlere ve bu konuda tartıştıgımız arkadaslarda söyledik

Enver Ýstek

metin mete
ben size ayeti inkar ediyorsunuz dedim ve kafir sözünü kullanmadım fakat ayeti inkar eden zaten kafir olmaz mı?bu ifadeyide kullandım artık gerisini siz düsünün bu hususta peygamberin dahi haram kılma yetkisini yine ayet belirtiyor kıyamette ALLAHın diledigi kullarında şefaat etmesini kuran söylüyor ve kabir azabınıda kuran yine söylüyor eger ki bunları kuran söylüyorsa inkar edilemez diyorum bunları ayet olarak defalarca sizlere ve bu konuda tartıştıgımız arkadaslarda söyledik

Iste nefs ile istigalin derinligi.Ben size yinede demiyorum senin inadigin Kitabullah disindaki tüm akideleri red ettim ve ediyorum Kitabullahin disinda hic bir sey kabulüm degildir.Senin kafir demenle olacaksam onada kabulüm,Zaten Ibrahim babamada demisler Zindik,Kafir diye Muhammed Resulede demisler ne fark ederki onlarin yoluna bas koymus metinede siz demissiniz ne cikar,Iste o nedenle ben yineliyorum,Yönüm Hanif olan IBRAHIMIN milletine dönüktür sizden beridir...Sizin birakmadiginiz acik kapiyi birakmaya calisiyorum ama siz xxxxxxxx her neyse....

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
metin abi tamam abi ben bir şey demiyorum ne dersem yine bildigini söyliyeceksiniz bizim yönümüz ALLAHIN dini ve bütün peygamberlerin inanmış oldugu dindir aramız da yine bir fark yok senin le benim aramda ki fark bu üç konu hakkında ayrılıga düsüyor onun için bir birimizi kıracamıza bu konuyu kapatalım rabbim bizleri sizleri ve ümmeti muhammede rahmet etsin ve rahmetini esirgemesin ogünün azabında bizleri korusun ve rahmetini de ogün eksik etmesin ümmeti muhammedini kevserde buluştur selametle

rusen_alp

New member

Şimdi kardeşim, bir insanı ayeti kabul etmiyorsun demek kafir demektir, hüküm açıktır, ayette ne yazıyorsa müslümanım diyen kişinin kayıtsız şartsız kabul etmesi gerekiyor.
Bu Hanif kardeşlerimizden gerçekten çok samimi olanlar var, bu kardeşlerimiz doğrunun bu şekilde olduğunu düşünüyor, zaten aksini düşünseler , hadisleri de kabul ederlerdi.
Her neyse biz de hadisi kesin bir kaynak kabul ediyoruz ve hadis inkarcılarını eleştiriyoruz, eskiden Şer'i mahkemeler varmış, eğer şer'i mahkemeler olsaydı, hadisi kabul etmeyenlerin hepsi mürtedlikten idam edilirlerdi, zira hüküm verirken aslolan zahirdir, görünendir, mahkemeler görünen tarafa göre hüküm verirler.Aynı şekilde insanın vicdanın , kafir olduğuna hükmedemez, O'nun hükmünü sadece Allah verir.
Ben de daha önceleri bir kaç defa bu hataya düştüm, küfürle içimden suçladım, fakat bunun yanlış olduğunu düşündüm, çünkü bu kitapların çoğu hukuk kitaplarıdır ve bu kitaplara göre hüküm verilmiştir, örneğin Hallac-ı Mansur'da mürtedlikten idamına karar verilmiştir, haşa Hallac-ı Mansur ki geceleri 1000 rekat namaz kılan bir veli, idam olduktan sonra kanı , Allah , Allah yazmıştır, ama hüküm doğruydu, keza aslolan zahirdir, görünendir, bir kişi " Ene-l Hak " diyorsa, niçin ve neden diye bunu söyledi diye düşünülmez, görünene karar verilir.
Her neyse casus kardeşim, hanif kardeşleri küfürle suçlamayalım, hele kafir gibi kendimizi bile sapıtabilecek laflar kurmayalım, şer'i mahkemeler şu anda yoktur, vicdanları biz bilemeyiz, belki bu hanif kardeşlerimiz , Allah'ın çok sevdiği kullarıdır, bu yüzden haddi aşarak küfürle suçlamaya gerek yok.
Fakat düzgün bir üslupla tartışmak da yarar var, kendi doğrularımızı öne sürelim, fikirleri tartışalım, fakat haddi aşıp küfürle suçlamayalım....

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
metin abiyle aramızda ki sorun bunlardı metin abi şefaatı yanlız ALLAH dileye bilir diyor bizde ALLAH ve ALLAHIN dilemiş oldugu kullarda şefaat edebilir kabir azabı yoktur diyor fakat ayette vardır metin abide bunları kabul etmiyor bende ayetleri kabul etmeyen kafir olmaz mı ifadesini kullandım fakat yine özür diliyoru metin abiden

o gün Rahmanın izin verip sözünden razı olduğu kimseden başkasının şefaati fayda vermez.” Ta-ha suresi 109. ayet

Sebe 23 Allah'ın huzurunda, kendisinin izin verdiği kimselerden başkasının şefaati fayda vermez. Nihayet onların yüreklerinden korku giderilince: Rabbiniz ne buyurdu? derler. Onlar da: Hak olanı buyurdu, derler. O, yücedir, büyüktür.

Necm 26 Göklerde nice melek var ki onların şefaatleri, dilediği ve hoşnut olduğu kimse için Allah'ın izin vermesi dışında, bir işe yaramaz

kabir azabı

O sabah akşam ateşe sunulur. Kıyamet koptuğu gün de "Fir'avn ailesini azabın en çetinine sokun denilir." (40/46)

2- Hatalarından dolayı boğuldular. Ateşe sokuldular. Kendilerine Allah'tan başka yardımcılar da bulamadılar." (71/25}

3- "Allah inananları dünya hayatında da ahirette de sağlam sözle tesbit eder. Allah zalimleri de saptırır. Ve Allah dilediğini yapar. "(14 727)

4- "Ona cennete gir denilince ne olurdu dedi kavmim bilseydi. Rabbımın bana bağışladığını ve beni ağırlananlardan kıldığını. " (36/27)

5- "Sonra onu öldürdü kabre koydu." (80/2 1

peygamber haram edemezmiş diyor fakat ayette haram edebilir yetkisi vardır

29.Kendilerine kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah'ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslam'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın. tevbe suresi

rusen_alp

New member
Kabir azabını inkar edenlere sadece şunu söylemek istiyorum, dünyada bile cehennem azabı varken nasıl olur da , kabirde böyle bir azap yok, dersiniz, hele bu kadar delil varken ????

Enver Ýstek

metin mete
metin abiyle aramızda ki sorun bunlardı metin abi şefaatı yanlız ALLAH dileye bilir diyor bizde ALLAH ve ALLAHIN dilemiş oldugu kullarda şefaat edebilir kabir azabı yoktur diyor fakat ayette vardır metin abide bunları kabul etmiyor bende ayetleri kabul etmeyen kafir olmaz mı ifadesini kullandım fakat yine özür diliyoru metin abiden

o gün Rahmanın izin verip sözünden razı olduğu kimseden başkasının şefaati fayda vermez.” Ta-ha suresi 109. ayet

Sebe 23 Allah'ın huzurunda, kendisinin izin verdiği kimselerden başkasının şefaati fayda vermez. Nihayet onların yüreklerinden korku giderilince: Rabbiniz ne buyurdu? derler. Onlar da: Hak olanı buyurdu, derler. O, yücedir, büyüktür.

Necm 26 Göklerde nice melek var ki onların şefaatleri, dilediği ve hoşnut olduğu kimse için Allah'ın izin vermesi dışında, bir işe yaramaz

kabir azabı

O sabah akşam ateşe sunulur. Kıyamet koptuğu gün de "Fir'avn ailesini azabın en çetinine sokun denilir." (40/46)

2- Hatalarından dolayı boğuldular. Ateşe sokuldular. Kendilerine Allah'tan başka yardımcılar da bulamadılar." (71/25}

3- "Allah inananları dünya hayatında da ahirette de sağlam sözle tesbit eder. Allah zalimleri de saptırır. Ve Allah dilediğini yapar. "(14 727)

4- "Ona cennete gir denilince ne olurdu dedi kavmim bilseydi. Rabbımın bana bağışladığını ve beni ağırlananlardan kıldığını. " (36/27)

5- "Sonra onu öldürdü kabre koydu." (80/2 1

peygamber haram edemezmiş diyor fakat ayette haram edebilir yetkisi vardır

29.Kendilerine kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah'ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslam'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın. tevbe suresi

Sen bu ayetleri anlamak istedigin gibi anliyorsun ve ona göre hüküm veriyorsun...Bense Kitabullahin geneline göre inaniyorum ama sana kafir demiyorum...ben tekrardan seninle bu konulara girmek istemiyorum...

Enver Ýstek

metin mete
Kabir azabını inkar edenlere sadece şunu söylemek istiyorum, dünyada bile cehennem azabı varken nasıl olur da , kabirde böyle bir azap yok, dersiniz, hele bu kadar delil varken ????

Evet olmasi mümkün degil cünki iki boyutlu bir yasamda ara yasam devresine gerek yok eger olursa bu adaletin dogru islememesine sebebiyet verirki Allahin Adaletinde böyle bir hurafeyi yamamaktan Yine Alemlerin Rabbine siginirim.Deliller size göre Furkana göre degil...

rusen_alp

New member
Evet olmasi mümkün degil cünki iki boyutlu bir yasamda ara yasam devresine gerek yok eger olursa bu adaletin dogru islememesine sebebiyet verirki Allahin Adaletinde böyle bir hurafeyi yamamaktan Yine Alemlerin Rabbine siginirim.Deliller size göre Furkana göre degil...

Senin dediğin beni hiç mi hiç bağlamıyor....
Hz. Muhammed Mustafa ( S.A.V.) ne diyor bu önemli....
Tartışmaya gerek yok, birgün oraya gideceğiz, anlarız...
Rabbim bizi kabir azabından korusun...

Enver Ýstek

metin mete
Senin dediğin beni hiç mi hiç bağlamıyor....
Hz. Muhammed Mustafa ( S.A.V.) ne diyor bu önemli....
Tartışmaya gerek yok, birgün oraya gideceğiz, anlarız...
Rabbim bizi kabir azabından korusun...

Baglamasi icin söylemedim Furkandan söyledim ister alirsin ister atarsin.Bu senin secenegin ama benim secme hakkim yok.

Üst Alt