Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ceza nedeni: ruhlara: Arzu edilmeyen içerik ve/veya aşırı Reklam

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Beitrag: Bu Sitede Sakalsiz Cemat Liderlerin Peşinde Giden Varmi
Benutzer: ruhlara
Regelverstoß: Arzu edilmeyen içerik ve/veya aşırı Reklam
Verwarnpunkte: 1

Interne Notizen:

Nachricht an den Benutzer:
Original-Beitrag:
estağfirullah sana kelek dicek halimiz yok biz seni anlıyoruz daha öncede bunun tartışmasını çok yaptık . genelde bu konuyu ehli tarikatla konuşmak istemiyorum çünkü yolunun gerektirisi mürşidini en üstün kılmak dediğini buyruk edinmektir. herkes benim yolum doğru diyebilir ama yanlız benim yolum doğrudur demesi yanlış olur. çocukca bir sevgi ile çıkmış benim babam herkesin babasını döver demek cocuğun sevgisidir hoş görülür , ama aynı çocuk diğer babalar zelil ve rezildir derse bu çocuğa mani olunur çünkü bu düşünce sadece ilimsizliğin ve büyüğe hayranlığın getirisi olan yanlışlardandır.. dikkat edilmelidir..

ben senden mücedditlernde bir yazı bekliyorum SAKAL BIRAKMAK FARZ dır bu yazıyı bul göster tamam dicem....

üstad sakal kesmenin fetvasını vermemiş sadece verilen fetvayı paylaşmış demişki mezhep imamları sakal bırakmak farz diye birşey demediğini dile getirmiş red ediyorsan delili ile sunarsın bizde biliriz.delil sunmak bu kadar mı zor? üstadın o dönemde sakalı kesme sebebini açıklamış yukarda bulabilirsin, ama ynı durum sarık için geçerli değildi. sorarım bu .çelişki sizde niye var neden sarığa sahip çıkamıyorsunuz? neden sokakta kelle uğrunda üstad gibi sarıkla dolanamıyorsunuz? neden yoksa sarık önemli değilmi? üstad eğer sarık için çabayı göstermese bugün korktuda sakalnı kesti derlerdi korktuuda sarığını çıkardı derlerdi demekki sakalını kesmesi korkusundan değlidir bir hikmeti vardır.
PEKİ SİZDEKİ ÇELİŞKİ NEDENDİR? SAKALINIZ VAR AMA SARIĞINIZ NEDEN YOK?

bu konudada mezhep imamlarının bir bahsi yoktur , Ali haydar efendide bu konuda hüküm vermiştir, hatta kitabını tavsiye ettiğin cübbeli meydan okumuştur haram diyen çıksın karışıma delil yoktur demiştir. şuan delil sunduğun yazara bile muhalifsin...

kuran ve sünnet bıakıyor lakin bu iki değerden bir ictihad çıkarma yetkisi için bir kişide bulunması gereken haller nelerdir ? sende varmıdır? şayuet varsa ulema diyorki bir mücdehidin başka bir mücdehide uyması caiz değildir ozaman mezheb diye bir kavramında olamaz..

sen diyebilirmisin namaz kılmayan oruç tutmasın?
bu fetvayı verebilirmisin? aksini iddia edebilr misin?

zahire hüküm verenin hakikatden yoksun olduğunu bildiğimizde kızamıyoruz.. açıklamalr okunmamış duyumlarla hareket ediliyor bunu görüyorum....

ciddi bir itikat sorunu olan bu dönemde itikat dediğimiz zedelenmiş dönemde tarikat ne iş görebilir? Her şeyden önce şunu ifade edelim ki, iman olmadan, salih amelin kişiyi kurtaracağını söylemek yanlıştır. Zîra amel, imansız kabul edilmez.salih amelin mutlaka dayanması gereken köklü bir dayanağı olması gerekir ki, bu da, imandır. Nitekim Kuşeyrî'nin de kaydettiği gibi; (el-Kuşeyrî, Ebu'l-Kâsım Abdülkerim İbn Hevâzin, Letâifu'l-İşârât, Kâhire, 1971, II,319)
"Erkek ve kadından her kim inanmış olarak iyi bir iş yaparsa..." ayetlerinde "inanmış olarak" ( Nahl, 16/97; Mü'min, 40/40) ifadesinin yer alması gösteriyor ki, iman olmadan salih amelin bir faydası olmamaktadır. Hatta bir amelin, salih olabilmesi için, imana bağlı olarak yapılması gerekir.
İmandan kaynaklanmayan bir amelin kabul edilmemesi kadar tabii bir şey olamaz. Belli bir gaye ve belli bir düşünceden ortaya çıkan salih amel, ancak, Allah katında iman sayesinde makbul olabilir. Zaten ayetlerde, imanın, salih amelden önce gelmesinde, salih amelin imandan kaynaklandığına ve amelin kabul edilebilmesi için imanın şart olduğuna bir işaret vardır. Zîra iman, sahibini hayra ulaştırır, şerden korur ve salih amel imanla itibar kazanır.
işte üstadın çabaladığı budur, imana hizmettir. imanı olmayan ve itiadı bozuk olan birine salih amel işletmişsiniz o yada bu düşnce şekli ile ozaman faydası nedir bence bunun ayrımını yapın bu sözün hikmeti onda saklı..

bir zan daha geldi , şahsıma karşı neyseki hakkıma geçen sizsiniz ve hakkım size helal olsun bu site sebebiyle zerre kuruş almıyorum kimseden . ajanım evet, islamı sevdirmek ve yaşatmak için çalışan bir ajanım dicem ama bunuda aşikar yapıyorum ki bunada ajanlık denemez belki emri bil maruf denir. böyle zanlar insanı nereye götürür bilemiyorum .. Aldığım maaş sadece sitede yardım etmeye çalıştığım kardeşlerden duadır ki bunun karşılığını da yanlız Allah'tan bekliyorum dünyevi ölçüde kimseden bir kar sağlamadım hiç...

ortada ne düşman var ne birşey düşünce farklılığı var birde dediğim dedik diyen var . rabbim hakkı hak göremyi batılı batıl görmeyi nasip etsin zahire bakıp hakikati çiğnemekten korusun bizi korusun... günümü ahir zamandır. efendimzi bu zaman teklikeli diyor untumayın BU ZAMANIN ATEŞİ SERİNLİK, SUYU IZDIRAP VERİR... zahire aldanmayın... SAYIN RUHLARA BAYRAM HOCADAN ULEMA-I RASİHİN VE ULEMA-I ZAHİRİNİN TANIMLARINI TEKRAR DİNLEYİN BELKİ NE DEMEK İSTEDİĞİMİ BİRAZ ANLATABİLMİŞ OLURUM...

insan bildiğiyle amel ederse Allaha bilmediğini öğretirmiş
bu baptan elimden gediği kadar yapıyordum
son günlerde bir sıkıntı bastı beni ve çareler aramaya düşünmeye başladım derken

internette sesli Kuranı kerimle karşılaşmıştım
o aklıma geldi dedim niye çalışırken dinlemeyyim
ve empi 4 de Kuranın mealinin hepsini yükleyip çalışırken her zamn dinlemeye başladım

benim sıkıntımın sebebbi buymuş Rabbim beni sıkıntıya sokarak çareler aratarak düşündürerek
elimden geldiği kadar bildiğimle amel edince yeni şeyler öğretmek murat etmiş Rabbimki onun için sıkıntım olmuş

dün bu konuyu açtıkdan sonra yeni fikir geldi siz dersiniz alime saldırmak insanı günaha sokar sevap kapılarını kapatır demişsinizya
demekki üstadınız Allaha uygun alim olmadığı için
Rabbim bana ceza yerine en büyük sevap kapısını bu konuyu açınca açtı

Peygamberimize s.a.v komşular hakkında o kadar ısrar edilmişki
nerdeyese komşular varis olacak sandım demiş
bu nedenle önce kendimizden sonra ailemizden sonra komşulardan ve bütün insanlarda sorumluyuz

bana ne diyemeyiz Allahı anlatmak farz
dünkü gelen fikrim bu kendi diğnedğim sesli kuaran mealini kopyalayım boş sidilere
gönlimden geldiği kadar çoğaltıp komşulara dağıtmak geldi içimden

insanalara Kuran okumak zor geliyor ama müzik dinmek kolay geliyor
müzük nefsin gıdasıdır ruhun gıdası Kurandır
madem okumak zor geliyor millte önce kendime
niye dinlemeyelim dimi

bu sebepden dolayı Akşam bu konuma cevap verme yerine sidiye kopyalama işiyle uğraştım
onun için konuma cevap vermekte geciktim kusura bakmayın
şimdi gelelim seyfullah kardeşe cevaba

delil ver ictihat imamlarının sakal haram olduğuna dair delil demiş
verirsen delil tamam diyecem demiş
elbet vardır ama çok aramak lazım elbet vardır
ama ben sana başka şey söyleyecem

bu alimlerin sözü bir yerde okumuştum ama hatırlamıyorum nerde olduğunu önce Kuran okunur anlaşılmazsa hadis şerife baş vurulur yine anlaşılmazsa meshep imamlarını ictihatına baş vurulur denmiş

gerçek hayatta sizin zihniyetinizden arkadaşlar var
ben beni düşman etmeyeni ben düşman etmem elimden geldiği kadar doğruyu anlamtmak isterim
bu sizden olan arkadaş ne dinliyorsun dedi bende dinle dedim
çok güzel dedi ama ben Kuran meal yerine üstadımın kasetlerini yükleyecem onu dinleyecem

iyi fikir verdin dedi bana
bende dedim kardeş Kuranı hafz etinde anlamını
Hadisi şerifleri hafz ettinde anlamını
bir üstadının kasetlerimi kaldı dedim

decem oki önce Kuranı kerimi sonra Hadisi şerifleri sonra meshep imamlarını sonra üstatlarımıza baş vurcaz
yani benim ve KEMİ arkadaşın verdiği Kuranı kerim ve hadis şerif delilleri apacık ortada anlamayacak bir şey yok
kısaca sakalı kazımak haram Allah aşkına gözümüzü yumup gerçekleri görmezlikden gelmeyelim

madem yakalım KURANI VE HADİSLERİ meshep imamlarını ictihatlarına bakalım artık onumu demek istiyorsun
siz onu yapıyorsunuz anlaşılan
Kuanı Hadisleri hatta ictihatları bıarakıp üstatdınızın kitaplarını okuyorsunuz anlaşılan

siz ictihatlarada bakmazsınız ben bilirim çünkü çevremde görüyom
yolculuk yaparken yanımda birisi üstadınızın kitabını okuyordu
ver bakılm dedim sayfaları çevirmeye başladım o kişinin sigara kokusu kitaba öyle sinmişki bir dakka dayanamadım verdim geri

decem oki yahudi ve hiristiyanlarda gönderilen kitapları bıarakıpta
kendileri nefislerince kitab yazıp bunu Allahın kitabında yazdık diyerek
ve asıl kitabı yakarak yok ederek kendi uydurdukları kitabı
bu Allahın kitabı diye millete sundular ve kendileriyle birlikte halkıda sapıttırdılar

bu nedenle şimdiki yahudi ve hiristiyanlar aynı şeyi islam içinde yapmak için üstadınızı ajan olarak yetiştirip böyle bir kitap yazdırmışlar
ama Allah bu son kitabı ben koruyacam diyor
korumak için bir sebep lazım sebebi ehli sünnettir ehli tarikattır
bizim gibiler koruyacak son kitabı bizler koruyacaz

üstadınızın kitabını geçmişte arayış içindeyken inceledim Kuran ve hadisi devede kulak gibi yazmış bak bak yok demesinler diye
ama takmış bir iman meselesine pişirmiş pişirmiş onu sunmuş ya
milletin imanla derdi yok milletin derdi nefisle buda ancak tarikatla olur

tarikat hakikat demektir zaten tarikatta maksat insanın nefsinin bütün hilelerini bilip onun engellemek tir
yunus neder ilimi ilime ilmektir ilimle kendini bilmektir sen kendini bilmiyorsan bu nice okumaktır der tarikat insanın kendisni bilmesini sağlar

imanı hidayeti kimseye veremsiniz ne kadar açıklasanızda
o kalp ve nasip işidir
Allah ne buyuruyor Rasülüm s.a.v sen hidayet cerici değilsin sen ancak teplik edecisin buyurur

sizin üstadınız haşa Allahlığa soyunmuş
çünkü sen ne kadar imanın delillerle sunsan açıklasan karşındaki kişiye
hidayet iman veremzsin hidayet ve iman verecek olan Allahtır
buna DİKKAT edin tekrar tekrar bu yazdıklarımı okuyun

sizde onun yolunda giderek sizde imana takarak haşa Allahlığa soyunmuşsunuz bu en büyük şiktir
Allah her şeyi af ederim ama şirki asla af etmem diyor
şirk eden kafirden beter münafıktır vallahi billahi şu anda hiç bir art niyetim yok

ben gerçek hidayet veren değilim ancak içinizden gerçek hidayet nasip olacak varsa gittiği yolun sapık yol olduğunu anlar inşallah
son nefes vermeden tövbe ederek imanını tazeler
çünkü onlar ya Rabbim bizi geri dönder

sabıklığı bırakıp senin istediğin kul olacaz diyeceklermiş
Rabimde ben size uyarıcılar göndermedimmi haber vermedimmi diyecekmiş
şimdi bu acizin sizi uyardığı gibi
batın cehennemin dibine diyerek onlardan yüz çevirip onları dinlemeycekmiş Allah aşkına kendinize acıyın lütfen

Üst Alt