Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ceza nedeni: mümin: Kuralları Israrla İhlal, Delilsiz Dayatma, Anlamsız ve Mantıksız Genelleme Yapmak

MekSeLina

New member
Ceza nedeni: mümin: Kuralları Israrla İhlal, Delilsiz Dayatma, Anlamsız ve Mantıksız Genelleme Yapmak

Beitrag: Seçme hadisler
Benutzer: mümin
Regelverstoß: Kuralları Israrla İhlal, Delilsiz Dayatma, Anlamsız ve Mantıksız Genelleme Yapmak
Verwarnpunkte: 2

Interne Notizen:
Nachricht an den Benutzer:
mumin (islamcı);

Forum kuralları gereğince;

9. madde;
Yaşayan veya yaşamayan, İslam’a hizmet etmiş veya etmekte olan, halkın gönlünde yer etmiş tüm dini liderler, dini dinamikler ve ulemaya hakaret etmek, fikirlerine katılmamanın dışında hakaretamiz bir tarzla olumsuz eleştirmek yasaktır.

25. madde; Forum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi üyelik edinmesi, aynı konuda görüş belirttiğinin tespit edilmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir ve foruma girişi yasaklanır. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-Mail adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumda olan üyeliği derhal silinir.
Original-Beitrag:
Kuran Müminlerini TEKFİR etme çabasında olanlara sorular :

Sizlerle EHLİ SÜNNET alimlerinin SAHİHLİĞİNDE ittifak ettikleri, İcma ve Senetleri sağlam olarak ifade edilen birkaç Hadis paylaşayım.

Ebû Hûreyre (R) şöyle demiştir: Ölüm meleği Mûsâ Peygamber’e gönderildi. Melek Mûsâ’ya gelince, Mûsâ, meleğe bir tokat vurdu. Melek Rabb’ına döndü ve:
- Sen beni ölmek istemeyen bir kula gönderdin, dedi.
Allah, meleğe gözünü iâde etti ve tekrar Mûsâ’ya dön (dedi)..........
(Buhâri, Kitâbu’l-Cenâiz 95 C.3 S.1261 Ötüken 1987. )

Musa a.s MELEĞİ Tokatlamış! Tevbe Estafirullah, Allah git canını al diyecek, Musa a.s bu hükme karşı gelip Meleği kovacak
smile.gif
Bu kadar iftira olur!

Peygamber’in zevcesi Ümmü Seleme’den (o şöyle demiştir): Rasûlullah (S) şöyle buyurdu: “Gümüş kaptan bir şey içen kişi var ya, muhakkak o kişi karnına ancak cehennem ateşini göndermektedir”. (Buhâri, Kitâbu’l-Eşribe H.57 C.12 S.5678 Bâb 27 Ötüken 1988. )

Enes ibn Mâlik(R)’ten: Peygamber (S)’in su bardağı kırıldı, akabinde kırık yerine gümüşten bir bardak edindi dediğini tahdis etti.
Râvi Âsım el-Ahvel: Ben bu kadehi gördüm ve (teberruken içine su koyup) ondan su içtim, demiştir. (Buhâri, Kitâbu’l-Humus H.18 C.6 S.2895 Bâb 5 Ötüken 1987.)

Bu üstteki 2 hadiside buhari aktarmış. birbirini yalanlıyor bu iki hadis. şimdi ne yapacağız ? Gelde çık işin içinden
smile.gif
Ama cevap verin lütfen, kafir edebiyatı yapmayın, ÇÖZÜM NEDİR ?

"Uğursuzluk üç şeydedir, at, ev ve kadın" (Buhari 76/53). Bayanlar siz uğursuzmusunuz ? Bunu Kabul ediyormusunuz ?

"Peygamber, savaşta kadınların va çocukların öldürülmesinin bir sakıncası olmadığını söyledi" (Buhari, Cihad/146; Ebu Davud 113). İFTİRAYA BAKIN HELE... Hain iftiracı müşrikler Resule ne itham etmişler. Azim bir ahlak üzere olan Resul bu emri verecek! Rezillik. şimdi çık işin içinden göreyim
smile.gif

"Allah zamandır" (Muvatta 56/3). HAYDAAA bu kadarda olmaz artık değilmi!

Resûlullah’a atfen: “Her kim kertenkeleyi ilk vuruşta öldürürse ona şu ve şu kadar sevaba vardır, ve her kim onu ikinci vuruşta öldürürse, birinciden aşağı olmamak üzere ona şu kadar sevap vardır. Ve her kim onu üçüncü vuruşta öldürürse ona da ikincisinden aşağı olmamak üzere şu ve şu kadar sevaba vardır.” buyurdular. (Müslim 146/695 C.9 Sönmez Neşriyat A.Ş. ) kertenkele öldürelim sevap kazanalım!

... Câbir b. Abdullah (r.a.)’den; demiştir ki:Resûlullah (s.a.)
“- Biriniz bir kadına dünürlük yaptığı zaman kendisini o kadınla evlenmeye sevk eden organlara bakmaya imkân buluyorsa, bunu yapsın-”
(Câbir) dedi ki: “ben bir câriyeyle evlenmek istedim, bunun üzerine (onun haberi olmadan görebilmek için) onu gizli gizli gözetlemeye başladım. Nihayet beni kendisiyle evlenmeye sevk eden (organlar)ını gördüm de onunla evlendim. (Ebû Dâvud, K.en-Nikâh (12), Bâb 17-18 C.8 S.148 Şamil Yayınları. )

RONTGENCİLİK YAPMAMIZ EMREDİLMİŞ ? Bu kadar olur! Allah Resule bu iftirayı atanları KAHHAR adı ile Kahretsin inşaAllah.

Ebi Katâde oda babasından naklen: “Peygamber kabın içine solumaktan nehiy buyurmuştur.” (Müslim C.9 121/ 329 Sönmez Neşriyat A.Ş. )

Enes’den naklen: “Rasûlullah, kabın içine üç defa solurmuş.” (Müslim, C.9 122/330 Sönmez Neşriyat. )

Çelişkiye bakın! Hangisi Doğru ?

yada bu hadisleri doğru kabul edenler ne kadar kurana uymuş oluyor. sorarım size?

Üst Alt