Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ceza nedeni: metin mete: Dayatmacılık, bir konuya genellendirme yapmak

MekSeLina

New member
Beitrag: sünnet ve hadis inkarcılarına
Benutzer: metin mete
Regelverstoß: Dayatmacılık, bir konuya genellendirme yapmak
Verwarnpunkte: 2

Interne Notizen:

Nachricht an den Benutzer:
Original-Beitrag:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]HADİS İNKARCILARINA DUYRULUR!![/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
Ortaya koydukları ikinci şey ise hadislerin Kur'an'la kıyaslanmasıdır ki, masum görünse de bu da birincisinden çok farklı bir düşünce değildir. Buna mesned olarak gösterilen hadisi ve hadisle ilgili alimlerimizin yapmış oldukları değerlendirmeyi olduğu gibi kaydediyorum: "Muhakkak ki siz benden sonra ihtilafa düşerseniz, aranızda fikir ayrılıkları çıkar, öyle ise benden size bir hadis rivayet edildiğinde, onu Allah'ın kitabına arz ediniz, onunla karşılaştırınız, ona muvafık olan bendendir, muvafık olmayan benden değildir." Sevban'dan rivayet edilen bu hadis sahih kabul edilecek olursa Kur'an-ı Kerim'de açıkca bulunmayan bir hükmü ihtiva eden hadislerin hiçbiri peygamberden değildir, diye hükmetmek gerekir. Bu ise dini yıkmaktan başka bir şey değildir. Sevban'dan hadis diye aktarılan yukarıdaki söze gelince meşhur hadis tenkitçilerinden Yahya b. Main bu hadisin zındıklar tarafından uydurulmuş asılsız bir şey olduğunu söyler. İmam Şafii "Rivayet ettikleri hadisler kayıt ve tespit edilmiş olan hadisçilerden hiç biri, peygamberden böyle bir şey rivayet etmemiştir." diyor (15).

[/FONT]

Cok Gülücsün cok,kulagin cinlasin"MekSeLina "bak orayi kapadin buraya geldik.Ve ben hemen sordum Namazi Resul nereden nasil ögrenmis sayin Firsaf buyrun bekliyorum cevaplari herkese duyrulur,Mesela Hint uzmaninada yelkenler forayada yani hepinize buyrun bekliyorum...

Ben hadisleri asla kabul etmem ama su yukaridaki hadis cok hos ya....... hemde cok hos..bos ver yalan deselerde cok hos-...

Mücahid

New member
Ceza Kaldirildi

Ceza Kaldirildi

Bu ceza kaldırıldı. Nedeni:

Üst Alt