Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çeçenistan Ve Cihad

ALTAY

New member
Selam'ın Aleyküm.

Arkadaşlar.

Çeçenistandaki Kardeşlerimiz Allah Yolunda Gevur Lara Karşı Savasıyorlar..
Bende Çeçen Mücahidlerine Katılmak İstiyorum Ve Nasıl Katılacağım Konusunda Bilgi Sahibi Olmaya Çalışıyorum.

Nasıl Katılabileceğim Konusunda Bilgisi Olan Beni Yönlendirebilecek Kardeşlerim Varsa Yardımcı Olurlarsa Duacıları Olurum.

Selamın Aleyküm.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Çeçenistan da ve dünyanın muhtelif yerlerinde Allah yolunda gavurlarla gerek manen gerek madden çatışan kardeşlerimize Rabb'im yardım etsin. Onların bu şerefli mücadelesine karşı sadece seyirci kalmaktan gerçekten hicap duyuyorum.
Ve sizin bu mert, yürekli, şerefli duygularınızdan ötürü kutluyorum. Ancak bu yol nasıldır bilmiyorum, bence araştıracağım...

ALTAY

New member
Allah razı olsun.

Araştırmalarınız inşallah sonuçlanır. güzel haberlerinizi bekliyorum. eğer gitmeyi başarabilirsem ki Allah'ın izniyle başarıcam. şehit olmam için dua larınızı eksik etmeyin.

muhacir_b

New member
selam alykun r.a
kardeşim bende istiyorum oraya gitmeyi şehadete kavuşup firdevse gitmeyi bende istiyorum ama ümmet ne olacak kardeşim.allah elhamdulillah çeçenyada,afganistanda ve dünyanın her yerinde müminlerle onları bereketlendiryor.kardeşim allah resulu s.a.s ümmetini bizlere emanet etti.kardeşim
sen allahın dinini etrafındaki lerine yay ve onların kurtuluşuna sebeb olursan şüphesizki allahın en sevgili kulları dini mubinine insanları davet edendir.kardeşim gençler uyuşturucunun içinde acınacak haldeler,gençler bir kaç kuruş menfaat için adam öldüryor yarın allah resulu s.a. demezmi ümmetim alev alev yanarken şeytan ümmetimi fevc fevc ateşe götürürken sizler ne yapıyordunuz.kardeşim sadece biz kendi nefsimizi düşünmeyelim .ilk ümmeti düşünelim ümmet kurtulsun.onlar gaza ehli bizlerde dilimizle cihad edelimki cepheye adam yetişsin islam davası için.sen burdaki insanlara allahın dininden haberdar etmessen onlara cihadı öğretmessen yarın karşına çıkar seni vurur.zaten baksana yüzde doksandokuzu müslüman olan bu ülke de mucahitlere terör diye nitelendiryor.daha hakkı seçemiyorlar.kardeşim yannış anlama ben seni çok iyi anlıyorum o sevginin ne olduğunuda biliyorum çünkü yaşıyorum elhamdulillah.ama kendimden çok ümmeti düşünyorum.ben 24 yaşında bir gencim evlenmekte benim hakkım değilmi yahut başka şeyler de.ben evlenipte ve namazımı kılpta kuran okumayıda bilirim ama elhamdulillah rabbim bana bu davayı kalbime koyduğu günden beri ne evlilik düşündüm ne bir şeyler hep düşüncem ukbaya sevdalanmak ve ümmetin ukbaya sevdalanmasına sebeb olmak.kardeşim senin ümmete ve mucahitlere bilhassa kendine en yapacağın en büyük gece yarıları kalkıp ümmeti isteyeceksin rabbinden.sen habibullahın ümmeti için dua edersen vallahi yarın mahşer günü habibullah seni eliyle koyduğu gibi bulur ve seni hamd sancağı altında veliler,sıddıklar ve şehitlerle beraber ağırlar.sen ümmete dua et ve ümmet için çalış çabala elinden gelenin fazlasını yap göreceksin ki şehadet kapıları sana açılacakk.ben ölümdende korkmuyom bilhassa ölüm beni allaha kavuşturur ama şu devirde ümmet yanarken ölmekte istemiyom benim savunacağım davam var.kardeşim gel biz allahın dinini yayalım zamnı elince inşş bakarsın omuz omuza şehadet bayrağını dalgalandırırızz.hakkını helal et.beduzzamnları hatırla,timurtaşları hatırla,iskifli atıflıları hatırla,

muhacir_b

New member
dikkat et munafık dolu kardeşimmmmmm.yinede iyi düşün ve sonra karar ver.allah kalplerden geçeni bilir.yinedee allah yar ve yardımcın olsun.inş rabbim hakkında hayırlı olacak bir son verir.

Selim

New member
Ve Aleyküm Selam

Düşüncen çok güzel kardeşim, Allah yardımcın olsun, çeçen kardeşlerimizinde Allah cc yardımcısı olsun, Mahmud Efendi Hazretlerimizde Çeçenistana manevi olarak savaşır, Allah'ın izniyle savaşıp gelir, Allah dostlarına akıl sır ermez.

Çeçen kardeşlerimizede yardım etmek istemen ayrı bir güzellik tabi, ama bir çaresini bulupta gidemezsen üzülme, eldeki büyük nimetleride görmek gerekir.

Bir Hadisi Şerifte buyuruyor ki;

“–Şimdi küçük cihaddan büyük cihada dönüyoruz!” buyurdular. Ashab hayretler içinde:
“–Ya Rasulallah! Halimiz meydanda! Bundan daha büyük cihad var mı?” dediklerinde Hazret-i Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem-:
“–Şimdi büyük cihada (nefs cihadına) dönüyoruz!” buyurdular. (Süyûtî, II, 73)

Ayrıca ülkemizde de Emri bil maruf nehyi anil münker yapılacak çok insan var kardeşim.

Ayette buyuruyor ki;

“Siz beşeriyet için meydana çıkarılmış en hayırlı bir ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten vazgeçirmeye çalışırsınız ve Allah’a inanırsınız.” (Al-i imran: 110)

Allah'a emanet olun.

Üst Alt