Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

çare arıyorum

mmelek

New member
selamaliyküm sigara alkol ereyon sipor müzik dünyalık herçeşit eğlence istemiyorum namaz oruç zikir ibadetin herçeşidini kabül ediyorum ama yatersiz geliyor nefsim ikna olmuyor zorla yapıyorum nefsimi ikna edecek fikir çare arıyorum önce benim daha sonra bütün kötü alışkanlığı olanlarada çare olacak şu anda 1ci derecede insanlığın sorunu bu bu şaşkın bi çare buldu ama deneme aşamasındayım biraz fayda görmeye başladım ama daha başındayım ne bulduğun ne derseniz elimden gelenle allaha hizmet etmek bunu yaparak kendimi iyi hissediyorum değilse yaşamanın bir anlamını göremiyorum nefsin dünyalık isteklerinin sonu gelmiyor denedim buronz madelye yeter diyor verdinmi gümüşüde ver diyor veriyorum altınıda ver verdim yinede doymadı dedimya bulduğum çarenin başındayım deniyorum başarısız olursam başka fikirlere çarelere ihtiyacım olacak lütfen başka fikri çaresi olan varsa cevap versin allah rızası için önce bana daha sonra bütün insanlara

dagdeviren

New member
Bugün ibadet edenlerin dahi çoğunluğunda aynı sıkıntı var.. neden ? ibadetten lezzet almak için önce helal lokma şart , çok dikkat ister , şüpheli hiçbir şeyi boğazdan salmamak gerekiyor , girdiğinde tahribat yapar çünkü..

Kazancında da , harcadığında da helal olması gerek yani hem alırken hem verirken.. Bugün helal kesim eti yemeye ne kadar dikkat ediliyorsa o kadar feyiz beklensin.. Sonra sadakaya , yapılan her işte rıza-ı ilahiye dikkat etmek lazım..

Gençlikte yapılan her hata ilerki yaşlarda kişinin karşısına bir musibet olarak çıkar bundan dolayı özellikle o çağları feyiz dolu ibadetlerle geçirmek gerek , çünkü tohuma bulaşan kurt meyvelere de yayılır , o kişinin evladına da sirayet eder..

Rabbim yardım eylesin cümlemize...

....

NARTKAN

Mesajlari Onaylanacak
zeliha yusufa saldırır.kıssanın sonunda yusuf için and olsun oda zelihayı istedi der.

davut sen nasıl yaratıyorsun düşünemiyorum der.

peygamberimizinde bir hatası anlatılır.

bunlar Allahın bize olan rahmetidir.
şüphe edebilir.
nefs kuvvetle isteyebilir.
bazı şeyleri düşünerek tezahür edemeyiz.
ama Allahın peygamberleri bile bazen bunları yapabilmiş.
demek ki nefse çözüm yok.ölene kadar akıntının tersine kürek çekmek gibi birşey.

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
zeliha yusufa saldırır.kıssanın sonunda yusuf için and olsun oda zelihayı istedi der.

davut sen nasıl yaratıyorsun düşünemiyorum der.

peygamberimizinde bir hatası anlatılır.

bunlar Allahın bize olan rahmetidir.
şüphe edebilir.
nefs kuvvetle isteyebilir.
bazı şeyleri düşünerek tezahür edemeyiz.
ama Allahın peygamberleri bile bazen bunları yapabilmiş.
demek ki nefse çözüm yok.ölene kadar akıntının tersine kürek çekmek gibi birşey.

nefs terbiyesi şart bunun içinde hidayet rehberleri gereklidir TASAVVUF bunun için vardır nefislerinize zulmetmeyiniz

yýldýz

New member
Dünyanın geçici olduğunu bir kabullenebilsek. "Melun dünya" demiş Resülalla(s.a.s) efendimiz. Burda yaşamak zorunda olduğumuza göre kalben göçmen gerek, belki o zaman bir nebze kurtuluruz. Hakiki dost ALLAH TEALA' dır, Dünya değil. Hep bir sebebe tutunmak gerek, çok dua etmek gerek, sabretmek ve direnmek gerek. Hep öleceğimizi hatırlamak gerek.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
selamaliyküm sigara alkol ereyon sipor müzik dünyalık herçeşit eğlence istemiyorum namaz oruç zikir ibadetin herçeşidini kabül ediyorum ama yatersiz geliyor nefsim ikna olmuyor zorla yapıyorum nefsimi ikna edecek fikir çare arıyorum önce benim daha sonra bütün kötü alışkanlığı olanlarada çare olacak şu anda 1ci derecede insanlığın sorunu bu bu şaşkın bi çare buldu ama deneme aşamasındayım biraz fayda görmeye başladım ama daha başındayım ne bulduğun ne derseniz elimden gelenle allaha hizmet etmek bunu yaparak kendimi iyi hissediyorum değilse yaşamanın bir anlamını göremiyorum nefsin dünyalık isteklerinin sonu gelmiyor denedim buronz madelye yeter diyor verdinmi gümüşüde ver diyor veriyorum altınıda ver verdim yinede doymadı dedimya bulduğum çarenin başındayım deniyorum başarısız olursam başka fikirlere çarelere ihtiyacım olacak lütfen başka fikri çaresi olan varsa cevap versin allah rızası için önce bana daha sonra bütün insanlara

kardeşim Allah a kalbden yönel ruhunu ulaştırmayı dile ve aşağıdaki namazla ve sabırla Peygamber s.a.v varisini Allah a sor
mutluluk için tasavvuf şart
mutlu olmak istiyorsan şu dua yı kalbden etmeye çalış
EY YÜCE ALLAH IM BEN SANA ULAŞMAYI DİLİYORUM EREN KULLARINDAN OLMAYI BANADA NASİP ET
PEYGAMBERİMİZ S.A.V VE SAHABE SANA NASIL HAYATTAYKEN ERMİŞLERSE YUNUSLAR MEVLANALAR NASIL ERMİŞ EVLİYAN OLMUŞSA BENİMDE RUHUMU HAYATTAYKEN SANA ERDİRMEYİ NASİP ET EY YÜCE ALLAH IM

NOT.SAHABE PEYGAMBERİMİZE TABİ OLMUŞLARDI YUNUS TABDUK EMREYE MEVLANADA ŞEYH TTİRMİZİ HZ LERİDE TABİ OLDULAR
iBLİSİ YENMİŞE TABİ OLMADAN KİMSE İBLİSİ YENEMEZ

Hacet namazinin persembeyi cumaya baglayan gecelerde veya kandil gecelerinde kilinmasi asildir. Ama bütün gecelerde kilinabilir. Önce boy abdesti alinir. Sonra hacet namazina niyet edilir.
Namazda asagidaki âyetler okunur:

1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî

2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

2. Rekâtin sonunda : Ettehiyyâtü + Allahümme salli + Allahümme bârik

3. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

Namaz tamamlandiktan sonra Allah'tan hacet neyse o istenir. Allah'tan mürsid istemek için bu namaz kilindiysa mürsid istenir.

Bu namazdan sonra hiç konusmadan yatmak gerekir. Yatarken kibleyi saga alacak sekilde yatak kurulur. Vücudun ön cephesi kibleye çevrilerek yanüstü yatilir, 3 Âyetel Kürsî okunur ve Allah'tan mürsid istenir. Eger kisinin haceti mürsid degil de baska bir hedefe ulasmaksa (zahirî veya batinî bir hedef olabilir) o hedefe ulasmak istenir. Sessiz zikir (hafî zikir) bu istekten sonra baslar. Yanüstü yatildigi için sag kulak yastiga gelecektir. Bas biraz saga, sola oynatilarak kulakta kalbin atislarinin, basinç sebebiyle rahatça duyulacagi pozisyona gelinir. Ve kalbin her çift atisinda "Allah, Allah" diyerek kisi Allah'i zikr-i hafî ile (yani sessiz olarak) içinden zikredecektir.

Eger ilk namazdan sonra yatildiginda birsey görülmez ise tekrar tekrar, her persembeyi cumaya baglayan gece namaza devam edilmelidir. Her gece de kilinabilir.

TahtaBacak

New member
Naçizane ben şuna çabalıyorum.

Ben beni Yaradan'ı, benim varoluş Sebebim'imi çok seviyorum.

Beni bu dünya üzerinde eşimle karşılaştırdığı ve onu da yarattığı için seviyorum,

Bana dünyalar tatlısı bir bebek verdiği için seviyorum,

Nefes alıp verebiliyorsam, O'nun kurmuş olduğu düzendeki güzellikleri görüp, mutlu olabildiğim için seviyorum,

Bunun dışında bütün sevdiklerimi yarattığı için seviyorum,

Gülebiliyorsam, ağlayabiliyorsam, sevinip, üzülebiliyorsam bana bunları sağladığı için seviyorum,

Beni seviyor biliyorum, ben O'nun yarattığı kulum, beni incitmez, zarar vermez biliyorum,

Bütün bu sevginin ve bana verdiklerinin karşısında benden tüm istediği bütün bunların farkında olmam ve O'na sevgi ile itaat etmem, benden çok bir şey istemiyor; özünde benden bütün istediği O'na layık, iyi bir kul ve insan olmam. Koymuş olduğu bütün kurallar aslında benim ve diğer kullarının iyiliği için, huzur için, mutluluk için....O benim için en iyisini biliyor ve bana yol gösteriyor..Ben O'nu çok seviyorum ve O'na uyuyorum.

Korku, çekinme ile değil, bütün bunları O'nu çok sevdiğim için yapıyorum. O beni uyarmasına rağmen O'na uymadığım zamanlar da oldu, beni hep affediyor, sevgisi, rahmeti, merhamet ve şefkati o kadar büyük ki, hep ben utanıyorum yanlış yapınca....O'nu çok seviyorum......

asikkulun

New member
Nefsine Hakim Olmaya çaliş.kur'an Oku.pop Müzik Yerine Ilahi Dinlemeye Gayret Et.sigara,alkol Eroin Canin çektiğinde Yanina Veya Cebine Findik Fistik Doldur.hercanin çektiğinde Ye.belki Işe Yarar.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
yapmayın ALLAH AŞKINA
ÇARE fındık fıstıkta değil
herşeye kadir
herşeye kadir
herşeye kadir
olan Allah tadır
Allah a ulaşmayı dileyin ve onu çok zikredin
ALLAH ALLLAH ALLAH
NEFSLER ANCAK ALLAH I ZİKRETMEKLE TEMİZLENİR TESKİYE VE TASVİYE OLUR

asikkulun

New member
tabiki de fındık fıstıkla değil.sadece ben bunları yaşayan birinin böyle yaparak zararlı maddelerden uzaklaştığını anlatmaya çalışıyorum.belki oda bunu yaparsa olabilir.diye düşündüm.

mehmett

New member
Kardeşim (bende dahil olmak üzere)günüm gençlerinin bazılarının itiraf etmesede içinde bulunduğu sorun.dediğin gibi insan bazan şefke geliyo namaza ibadete bi sarılıyo bazan da bir kaç günah üst üste gelirse deyim yerinde ise ümidini bile yitiriyor.BEn de bir çok arkadaşın tavsiyeettiği tasavvufa girmek istiyorum ama nerden bualacan bir yol göstericiyi bu zamanda e kitaplarda mı yok diyolar ama doğru kitabı nerden bulcan (zira birnin övdüğünü biri karalıyo).BAşta da dediğim gibi özellikle zamanımızda genç olupta bu sorunları yaşamayan yoktur heralde.Bu konuda özellikle bu yollardan geçmiş büyüklerimiz yardımcı olursa walla büyük iyilik ederler

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Fena-i nefs nefsin devre dışı bırakılması, tezkiye-i nefs ise nefsin
arıtılmasıdır.

Ubudiyetin besateti ise, nefsi devre dışı bırakmanın neticesinde bir derece
rutinleşmesi, sıradan hale gelmesi olarak anlaşılabilir.

İlgili bölümde nefsi arıtmaya yönelik sahabe mesleğinin, daha ileri bir
meslek olduğuna dikkat çekilmektedir. Yani asıl hüner nefsi tümüyle güçsüz
hale getirmek değil, onu hayra yönlendirebilmektir

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Kardeşim (bende dahil olmak üzere)günüm gençlerinin bazılarının itiraf etmesede içinde bulunduğu sorun.dediğin gibi insan bazan şefke geliyo namaza ibadete bi sarılıyo bazan da bir kaç günah üst üste gelirse deyim yerinde ise ümidini bile yitiriyor.BEn de bir çok arkadaşın tavsiyeettiği tasavvufa girmek istiyorum ama nerden bualacan bir yol göstericiyi bu zamanda e kitaplarda mı yok diyolar ama doğru kitabı nerden bulcan (zira birnin övdüğünü biri karalıyo).BAşta da dediğim gibi özellikle zamanımızda genç olupta bu sorunları yaşamayan yoktur heralde.Bu konuda özellikle bu yollardan geçmiş büyüklerimiz yardımcı olursa walla büyük iyilik ederler

Lailahe illallah de kurtul

feza

New member

Nefsi terbiye etmek için bize verilen reçete Kur'an-ı Kerim ve Sünnet'tir.Nefsin terbiyesi için Allahu Teala'nın emir ve yasaklarına gönülden uymak ve Allahu Teala'ya tam bir teslimiyet içerisinde olmak ve bunun yanında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'i örnek almak yeterlidir..

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com

kardeşim Allah a kalbden yönel ruhunu ulaştırmayı dile ve aşağıdaki namazla ve sabırla Peygamber s.a.v varisini Allah a sor
mutluluk için tasavvuf şart
mutlu olmak istiyorsan şu dua yı kalbden etmeye çalış
EY YÜCE ALLAH IM BEN SANA ULAŞMAYI DİLİYORUM EREN KULLARINDAN OLMAYI BANADA NASİP ET
PEYGAMBERİMİZ S.A.V VE SAHABE SANA NASIL HAYATTAYKEN ERMİŞLERSE YUNUSLAR MEVLANALAR NASIL ERMİŞ EVLİYAN OLMUŞSA BENİMDE RUHUMU HAYATTAYKEN SANA ERDİRMEYİ NASİP ET EY YÜCE ALLAH IM

NOT.SAHABE PEYGAMBERİMİZE TABİ OLMUŞLARDI YUNUS TABDUK EMREYE MEVLANADA ŞEYH TTİRMİZİ HZ LERİDE TABİ OLDULAR
iBLİSİ YENMİŞE TABİ OLMADAN KİMSE İBLİSİ YENEMEZ

Hacet namazinin persembeyi cumaya baglayan gecelerde veya kandil gecelerinde kilinmasi asildir. Ama bütün gecelerde kilinabilir. Önce boy abdesti alinir. Sonra hacet namazina niyet edilir.
Namazda asagidaki âyetler okunur:

1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî

2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

2. Rekâtin sonunda : Ettehiyyâtü + Allahümme salli + Allahümme bârik

3. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

Namaz tamamlandiktan sonra Allah'tan hacet neyse o istenir. Allah'tan mürsid istemek için bu namaz kilindiysa mürsid istenir.

Bu namazdan sonra hiç konusmadan yatmak gerekir. Yatarken kibleyi saga alacak sekilde yatak kurulur. Vücudun ön cephesi kibleye çevrilerek yanüstü yatilir, 3 Âyetel Kürsî okunur ve Allah'tan mürsid istenir. Eger kisinin haceti mürsid degil de baska bir hedefe ulasmaksa (zahirî veya batinî bir hedef olabilir) o hedefe ulasmak istenir. Sessiz zikir (hafî zikir) bu istekten sonra baslar. Yanüstü yatildigi için sag kulak yastiga gelecektir. Bas biraz saga, sola oynatilarak kulakta kalbin atislarinin, basinç sebebiyle rahatça duyulacagi pozisyona gelinir. Ve kalbin her çift atisinda "Allah, Allah" diyerek kisi Allah'i zikr-i hafî ile (yani sessiz olarak) içinden zikredecektir.

Eger ilk namazdan sonra yatildiginda birsey görülmez ise tekrar tekrar, her persembeyi cumaya baglayan gece namaza devam edilmelidir. Her gece de kilinabilir

Üst Alt