Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Çalışmak

ogrenci007

New member
Selamun aleykum yine size bir konuda danisacagim :) 17 yasindayim lisede okuyorum. Derslerim iyi ve doktor olmak istiyorum. Ama lise bitene kadar haftasonlari calisip harcligimi kazanmak istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Çalışmaya zamanınız varsa okulunuzu, derslerinizi aksatmadan part time bir iş olabilir tabii ki. Çalışmanın kimseye zararı yok, hayırlı bir işte çalıştıktan sonra...

A

adam

Guest
Allah (cc) muvaffak etsin. Hem okuyup hem çalışmak isteyen ender insanlardan birisin, öncelikle tebrik ederim.
Bekir abinin dediği gibi part tıme bir yerde çalışabilirsin.
Ama benim özellikle tavsiyem, al - sat işi yap. Mesela pet su al, maçlara git trübünlerde oturan insanlara sat.
Eğer nefsine ağır gelmezse, ayakkabı boyacılığı yap. Ayakkabı boyacısı olmak ayıp değil, okul harçlığını çıkarmak için yapmandan dolayı da ayrıca "şerefli" bir iştir. Hakkaniyeti olduktan sonra meşru dairede her iş şereflidir ayrıca.

Bir başka öneri, simit sat. Özellikle kamu kurumlarının yakınına kur tezgahını. Ve o kurumun müdürüne rica et, sabah ve akşam üstü saatlerinde 15 dakika içeri girip satış yapmana müsade etsin. Ama sen hafta sonu dediğin için bu biraz imkansız gibi. :(

Nerde yaşıyorsun sen, bana özelden bir mesaj atarmısın ? Bakalım, nasip belki hayr bizim kapımızı çalmak üzere de olabilir.
Mesajını bekliyorum güzel kardeşim.

ogrenci007

New member
Ozel mesaj atamiyormusum :( antalya da oturuyorum. Bende al-sat dusunuyorum cumartesi ve pazarlari halk pazari oluyor.

A

adam

Guest
Dur ben sana özel mesajdan bir kaç yer tavsiye edeyim o zaman.

old_preacher

New member
kafelerde part-time garsonluk da yapabilirsin. ben yapmıştım, eğlenceli bile sayılır.

mavigece

New member
lise son sınıfta dersaneye gitmiyomusun?...bende Antalyada yaşıyorum...diğer arkadaşların dediği gibi part time bir iş bulabilirsin..ama kışın günler çok kısa okulun bitmiş olsaydı ya da bu sene sınavlara girmicek olsaydın daha iyi olurdu..

eğer durumunuz çok kötü değilse çalışmayı ertlemeni tavsiye edicem sana kızma ama :)...

ogrenci007

New member
lise 3 deyim. evim şehre uzak olduğu için bi yerde çalışamıyorum.

Üst Alt