Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

cAHİLİYENİN BAŞI SİYONİSTLER

sinang

New member
Şehid Seyyid KUTUB

I. Bölüm

İslam dini ve Müslümanlar, ilk günden başlayarak günümüze kadar daima yaudilerin hile, fitne, desise ve bozgunculuklarına maruz kalmış ve bundan pek çok zara görmüşlerdir. Ne yazık ki, Müslüman olarak bunlardan ders almış değiliz. Oysa Kur'an-ı Kerim'de, Yahudilerin tarih boyunca inananlara karşı takındıkları taktikler ve uyguladıkları planlar birer birer anlatılmakta ve bu hususta bizleri uyarmaktadır. Kur'an-ı Kerim'de bu konuda şöyle buyurulmaktadır;

“Onların size inanacaklarını mı umuyorsunuz? Oysa, onlardan bir takım kimseler, Allah`ın kelamını(sözünü) işitiyor ve ona akılları yattıktan sonrada bile bile tarif edip değiştiriyorlar. Onlar, inananlarla karşılaştıkları zaman, biz de”inanandık” derler. Birbirleriyle yalnız kaldıklarında: ”Rabbinizin katında size karşı hüccet göstersinler diye mi Allah’ın size açıkladığını onlara anlatıyorsunuz? Bunu, hiç düşünmüyor musunuz?” derlerdi. Allah’ın onların gizlediklerini de ve açığa vurduklarını da bildiğini bilmiyorlar mı?” (1)

Eğer günümüzün Müslümanları, bulundukları her yerde Yahudilerin hile, desise, plan ve bozgunculuğuna karşı uyanık olmaz ve medinede Peygamber(s.a.v) in Yahudilerin ve onların çevirdikleri dolaplara karşı aldığı tedbirlerin aynısını almaz ise, içinde bulundukları perişanlık ve dağınıklıktan kurtulamıyacaklardır. Emperyalizmin ve siyonizmin kölesi olarak, kendi ülkelerinde esir kalmakta devam edeceklerdir.

Şayet akıllarını başlarına alır, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) in Medine’de islamın ilk olarak yayılmaya başladığı bir dönemde, Yahudilerin hile ve desiseleri ile karşılaştığı zaman aldığı tavır ve tedbirlerinin aynısını alıp uygularlarsa, ülkelerini emperyalizmin ve siyonizmin dipçiği altında ezilmekten kurtaracaklardır. Yahudinin çevirdiği hile ve desise dolaplarından kurtulup, huzur ve güven içinde olacaklardır…

İSTİKBAL İSLAMINDIR..!

TahtaBacak

New member
Gelişen olaylara bakış açılarımız bizim dünya görüşümüzden etkilendiği gibi, aynı zamanda da başka bakış açılarından da bakmamızı engeller. Geniş bakış açısına sahip olmazsanız sadece size verileni alır, olayları da buna göre yorumlarsınız. Şu yahudi olayına resmi bakış açımız dışında yaklaşmaya çalışacağım.

Bizlere öğretilen nedir? Yeryüzündeki bütün fitnenin, kötülüğün ve bu düzenin baş sorumlusu yahudilerdir. Bu ırk o kadar güçlüdür ki, bütün dünyayı onlar idare ederler. Bu siyonistler heryerdedirler ve türlü türlü dolaplar çevirmektedirler. İşte bu olgu bize öğretilendir.

Ne hikmetse tarihlerinden dolayı normalde düşman olması gereken hristiyan ve yahudiler de kardeştirler ve her ortamda birbirlerini kollarlar. Düşünsenize hristiyanlar için en önemli bir kişinin katledilmesine sebep olan bir ırkı nedense en koyu hristiyan bile sever ve kollar. Peki neden böyledir bu durum? Aslında cevap çok basit, yahudiler bize öğretildiği kadar güçlü, kudretli değillerdir. Bu efsane yaratılmıştır. Hatta bir takım gizli örgütler ( masonluk vs. ) ile süslenerek iyice mitleştirilmişlerdir ki, başka bir oluşum perde arkasında düzenini rahat rahat sürdürebilsin. Petrolün en bereketli olduğu yerde de bir devletleri olsun, oralar hep karışık olsun, yahudilere de kutsal topraklar gazı verilsin, araplara bunlar senin düşmanın densin, kimse buradan çıkan petrolün nereye gittiğini, kimlere nasıl pazarlandığını soramasın. İtiraz edebilecek arap ülkesi mi oldu, sarılsın İsrail başına, zaten korkak ve ezik olan arap iyice sinsin, paşa paşa petrolünü versin, aman ha düzeni bozulmasın bin kralların. İsrail'e de densin ki, benim sözümden çıkma, ben vur deyince vur, milleti tehdit et, çıban başı gibi otur burda, senden bir desteğimi çekersem bu araplar seni çıtır çıtır yer burada; hem belki ileride kenan diyarını almana da yardım ederim.

Tahmin edebileceğiniz gibi perde arkasında olup da, aslında alanen ortada olan bu güç ABD Evangelist Kilisesidir ! Yeryüzünün mevcut hakimi bu güçtür. Arapların kulağına fısıldar, yahudiler en büyük düşmanın, aman petrolünü bana ver ben seni koruyayım; israilin de kulağına fısıldar, bu müslümanlar seni ezer geçer benim sözümden çıkma. Gerçekten de israil abisinin sözünden hiç çıkmaz, o coğrafyada jandarma görevine devam eder, kaos ortamını hiç bitirmez, tehdit olur hep araplara. Düzen ne güzel oturmuştur, tü kaka olan israildir, ABD dost ve müttefiktir. Bu yüzden nice arap kralı başdüşmanı ile elele volta atmaktan çekinmezler; nasıl olsa yahudi tehdidine karşı Evangelist ABD onları koruyordur. Tavşan kaç, tazı tut.

Not : Copy/paste değildir, sadece kendi düşüncelerimdir...;)

Sevgi ile...

sinang

New member
türk arkadaş yahudiler türklere hiçbirşey yapmadı ama türkler yahudileri zengin etti.Allah cc ırkçılaralanet etti, peygamberi sav.lisanıyla,yahudilerede ayetiyle,ikiside birdir.

İSTİKBAL İSLAMINDIR..!

sinang

New member
bizler tahtabacak arkadaşa katılmıyoruz.Bizler politikacı değiliz ve yukardaki
Ayeti kerime bizim bu konudaki imanımız...Herşeyi bildiğini zanneden hiçbir şey bilmiyordur.Allah bilir,siz bilmezsiniz..

İSTİKBAL İSLAMINDIR..!

sinang

New member
türk arkadaş yahudiler türklere hiçbirşey yapmadı ama türkler yahudileri zengin etti.Allah cc ırkçılara peygamberi sav. lisanıyla lanet etti.yahudilerede ayetiyle lanet etti.ikiside birdir.

tahtabacak arkadaşım bizler politikacı değiliz,şahsi yorumunuzu yapmışsınız.yukarda geçen ayeti kerime bizim bu konudaki imanımızdır..herşeyi bildiğini sanan hiçbirşey bilmiyordur.Allah cc bilir,siz bilmezsiniz.(ayet meali)

İSTİKBAL İSLAMINDIR..!

TahtaBacak

New member
türk arkadaş yahudiler türklere hiçbirşey yapmadı ama türkler yahudileri zengin etti.Allah cc ırkçılara peygamberi sav. lisanıyla lanet etti.yahudilerede ayetiyle lanet etti.ikiside birdir.

tahtabacak arkadaşım bizler politikacı değiliz,şahsi yorumunuzu yapmışsınız.yukarda geçen ayeti kerime bizim bu konudaki imanımızdır..herşeyi bildiğini sanan hiçbirşey bilmiyordur.Allah cc bilir,siz bilmezsiniz.(ayet meali)

İSTİKBAL İSLAMINDIR..!

Sevgili sinang,

Yazımda ne demek istediğimi tam olark ya ben ifade edememişim, ya da siz anlamamışsınız. Yazıdan ne anladığınızı öğrenebilirmiyim? Çünkü esasında farklı şeyler söylemiyoruz, bazı olayları görmek için de politikacı olmak gerekmediğini düşünüyorum. Ayrıca, kim herşeyi bildiğini iddia ediyor? Farkında iseniz alta bir not yazmıştım, başkasının düşüncesi değil ( copy/paste ) benim kendi tespitlerim diye. Tabii ki bu tespitleri yapar iken belirli bir birikimin sonucunda yapabiliyorum, en azından okuyorum, ve yorumluyorum; sadece iletmiyorum. Allah hepimize cuzi irade ve diğer yarattıklarınından farklı olarak akıl ve muhakeme yeteneği vermiştir, bunları kullanmamda da bir sakınca olduğunu düşünmüyorum. Bir sakınca olsa idi Yaradan bu ayrıcalığı insanoğluna tanımazdı. Yazıyı tekrar okuma zahmetine girerseniz, bir ipucu vereyim müsaadenizle, yazım "düşmanını tanı" mantığı içerisinde.

Sevgiler

sinang

New member
abd ve kileseler yahudi uşağıdır.yahudiye bilerek veya bilmeyerek uşaklık yapan her devlet,toplum ve birey ırk,dil,din ayrımı yapılmadan İSLAM düşmanıdır.Biz bunu müminler görsün istiyoruz,yoksa durum eynen kutubun dediği gibidir,görünende bunu destekler niteliktedir.

sinang

New member
Allah sana cüzzi iradeni O na itaat et diye vermiş arkadaşım.görüşler ayetler doğrultusunda olmalı.bizim dosdoğru yürümemiz için özellikle şu cahiliye topumlarında Allahın kulpuna sımsıkı sarılmamız lazım.vesselam..

TahtaBacak

New member
Düşünmek ve yorumlamak kötü bir şey değildir Sinan arkadaşım; düşünmediğimiz için İslam toplumunun şu anda yeryüzündeki hali bu durumdadır. Bu hali, Allah bizi sınıyor, elbet bir gün Müslümanlar da gülecek diye değerlendirmek, bence Allah'ın bize vermiş olduğu cüzi iradeye karşı gelmek ve kadercilik yapmakla eşdeğerdir. İslamiyet bir hoşgörü dinidir. Dinimizin en güzel yanı da budur. Biz kendisine taş atan insanlara karşı Allah'ın rahmeti ile merhamet gösterenlerin, ne olursan ol gene de gel diyenlerin, kalbinde kin var ise Allah sevgisine yer kalmaz diye buyuranların yolundan geliyoruz. Sadece bizim dinimiz de zorlama yoktur, yol gösterirsin, karşındaki ister alır, ister almaz. Bizim dinimiz evrenseldir, belirli bir ırka, zümreye değil tüm insanlığa gönderilmiştir. O yüzden de İslam kelimesinin Türkçe'deki karşılığı "barış" demektir. Ancak, senin dinine, yaşam şartlarına bir saldırı olur ise Allah senin kendini korumanı buyurmuştur, bu da en doğal hakkımızdır. Bu saldırının mutlaka fiili olması gerekmez; bu yüzden bence bir müslüman akıllı olmalı, muhakeme ve tespit yeteneğine sahip olmalıdır. Zamanının şartlarına göre hareket edebilmelidir. Günümüzde artık mücadele Hendek ya da Bedir savaşları gibi olmamaktadır. Küresel kültür emperyalizmi, ekonomik kapitülasyonlar, IMF gibi oluşumlar artık kan dökmeden ülke ve toplumları ele geçirebilmektedirler. Allah'a tabii ki sığınacağız, ancak sadece bu sığınma yetmeyecektir. Yetişse idi, dünya şu anda bu düzende olmaz idi. Ben bununla ilgili bir tespit yaptım, görüşüme katılırsınız, ya da katılmazsınız bu önemli değil. Ben mevcut dünya düzeninde düşmanımızın hala Evangelist Kilisesi olduğunu şiddet ile düşünüyorum, aksine yahudilerin bu kilisenin uşağı ve ortadoğuda jandarması olduğu tespitini yapıyorum. Hatta verilen resmi kamuoyunun daha da dışına çıkarak bir kaç bilgi vereyim. Benim okuduklarım ve araştırmalarıma göre masonluk teşkilatı sanılanın aksine yahudilere hizmet eden değil, direkt Evagelist Kilisesinin uşağı olan bir kuruluştur. Masonik ritüeller arasında en güçlü uygulanan sistem İskoç ritüelidir ve bu ritüelin doğuşu ile Tapınak Şövalyelerinin bağlantıları ile ilgili çok ciddi kanıtlar vardır. Tapınak Şövalyelerinin de zamanının en güçlü Hristiyan oluşumu olduğunu söylememe de gerek yok herhalde. Özellikle ABD'nin kuruluşunda büyük pay sahibi olan ve İngiltere'den kopan bağımsızlık ordusunun hemen hemen her alayı bir loca sayılmakta ve bu locaların tamamı da merkezi İskoçya'da bulunan merkez locaya bağlıdır. Bu kısıma kadar masonik tarih incelendiğinde, organizasyonları içerisinde ciddi bir yahudi yapılanması ile karşılaşılmaz. Bağ sadece Masonların ilk defa Hz. Süleyman tapınağı yapımı sırasında örgütlendiklerinin iddia edilmesidir.

Sonuç yahudiler bizim kardeşimiz değildirler, insanlık tarihinde kaypaklıkları, kapalı toplum yapıları, herşeyden öncesi değiştirdikleri dinlerinde kendilerini seçilmiş ırk olarak görüp diğer insanları aşağılamaları ile değerlendirilebilirler. Benim tespitim şudur, yahudiler görüldüğü kadar güçlü, dünyaya hakim, her gizli örgütün arkasındaki ırk değildir. Güçlerini sadece uşaklığını yaptığı Evangelist Kilisesinden alırlar. Yani Hristiyan ABD'nin dünyadaki ve özellikle araplara karşı ortadoğudaki tetikçisidir, bu kadar. Yahudilerin bu kadar kudretli, neredeyse şeytan kadar güçlü oldukları bahsettiğim kilise oluşumları tarafından İslam dünyasına bilerek ve kasten lanse edilmektedir ki, hedef şaşırtabilsinler. Esas apaçık ortada olan budur, bakınız sadık ABD müttefiği Türkiye; kralı, şeyhi, şıhları ile tam tekmil ABD emrinde olan bütün arap ülkeleri. Özellikle bu arap ülkeleri herdaim İsrail'e nefret kusarlar ama ABD'nin kucağından da hiç kalkmazlar. Çünkü ABD'nin istediği budur, iblis başı olarak tüm İslam dünyası İsrail'i bilsin, bana karşı olan nefret zaman zaman unutulsun, azalsın. İsrail'in yerine Gazze'yi, batı Şeria'yı hergün ABD askerleri bombalasa, bu satılmış arap prensleri nasıl satacaklar petrollerini ABD'ye, ne diyecekler halklarına? Durum bundan ibarettir diye düşünüyorum, yoksa al yahudiyi vur hristiyana bir farkı yok benim gözümde. Ancak bir mücadele içerisindeyseniz, düşmanını iyi tanımak zorundasın, stratejini oturtmak zorundasın. Allah istese idi, yeryüzünde sadece müslümanları bırakır, kimseye cüzi irade vermez bizde robot gibi mutlu mesut olurduk öyle değil mi? Zaman koşullarında değerlendirmeler yapmamız gerektiği kaçınılmazdır.

Allah sevgiyi kalbinizden eksik etmesin.

Sevgi ile..

sinang

New member
Allahın hoşgörmediğini müminler hoşgördüğü için bu haldedir.selametle...

Rahmet4

New member
tahtabacak kardes görüslerine katiliyorum.internetde bir haber ilisti gözüme arabistanda 35 000 bin amerinkan iscisi, 30 000binde ingiliz iscisi bulunuyormus petrol olan yerlerde.

Üst Alt