Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bunu biliyormusunuz?

yelken06500

New member
amerikada 110 yaşındaki bir erkek hayatının tümünü abur cubur dediğimiz fasfood tarzı beslenerek geçirmiş ve hiç ağır bir hastalıkta geçirmemiş şu andada tıbben hiç bir rahatsızlığı yokmuş!!!

a l p e r

New member
amerikada 110 yaşındaki bir erkek hayatının tümünü abur cubur dediğimiz fasfood tarzı beslenerek geçirmiş ve hiç ağır bir hastalıkta geçirmemiş şu andada tıbben hiç bir rahatsızlığı yokmuş!!!

Yani?

Bu yazının sonundaki ünlemlerden bir tanesini parantez içinde farzedip bu haberle dalga geçtiğinizi mi düşünelim, yoksa bu haberi okuyunca yüzlerce kere okuduğumuz "fast food sağlıksızdır" açıklamalı yazılardan vazgeçip bu yazıya güvenerek fast food mu tüketelim?

Peki böyle kaynağı belli olmayan mişli geçmiş zamana sahip abuk subuk sağlıksız bir bilginin bize kazandırdığı nedir?
Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda, Türkiye’de ve bütün dünyada tüketimi hızla artan ‘fast-food’lar, ‘yetersiz, dengesiz ve sağlıksız’ olarak nitelendirildi.Hazır yiyeceklerin ‘kanser’ riskini artırdığı açıklandı.

Ayrıca fast food ile abur cubur farklıdır. Abur cubur diye tarif ettiğimiz yiyecekler cips, şekerleme, çikolata, gofret gibi ürünlerdir ve vücudun besin ihtiyaçlarını karşılamadığı halde doygunluk verir.

Fast food dediğimiz yiyecekler ise temel olarak hamburger, patates kızartması, mayonez ve koladan oluşan yüksek proteine ve zararlı yağlara sahip sağlıksız yiyeceklerdir.

Değil konuyu açmak, bu konuya cevap vermek bile abesle iştigal etmektir...

yelken06500

New member
çok komik

çok komik

öncelikle abesle iştigal olduğunuz için kendinizi kınayınız ama ben bunu istemem ayrıca saydığınız diger ürünlerde aşırı protein vardır..ayrıca orda anlatmak istediğimi anlayamamış olabilirsiniz.herkesin her söyleneni anlayamaması benim olurumda vardır.ayrıca anlatmak istediğim metaryelistlerin ecel kavramını bilmeyip iyi beslenirsem uzun ömürlü olurum yanılgılarına dikkat çekmekti sevgilerle

Mücahid

New member
öncelikle abesle iştigal olduğunuz için kendinizi kınayınız ama ben bunu istemem ayrıca saydığınız diger ürünlerde aşırı protein vardır..ayrıca orda anlatmak istediğimi anlayamamış olabilirsiniz.herkesin her söyleneni anlayamaması benim olurumda vardır.ayrıca anlatmak istediğim metaryelistlerin ecel kavramını bilmeyip iyi beslenirsem uzun ömürlü olurum yanılgılarına dikkat çekmekti sevgilerle

Başlıklarınızda ve ifadelerinizde saygıyı göz ardı etmemenizi istirham ediyorum.

Üst Alt