Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bugünkü tv de gördügüm rezalet

• Konbuyu başlatan teslimolan
  • Başlangıç tarihi
T

teslimolan

Guest
Bugün hangi kanalda gördüm tam hatirlamiyorum sanirim Kanal D idi. Bir insani polisin önünde tekme tokat dövdüler. Adam hirsiz dahil olsa orda devletin polisi varkene hangi akla hizmet kendi kafanizdan linc girisiminde bulunuyorsunuz. O adami dövenler birde oruclu iseler lafin bittigi yerdeyiz derim. O adami dövenler aksam hoca sohbetlerinde bir de hüngür hüngür agliyorlarsa ben o göz yaslarina timsah göz yasi derim. Devlet olsam o polisi de dayaga sadece seyirci kalan o polisi derhal memurluktan atar git kapasiten ne elveriyorsa parani ordan kazan derim. Buradaki kardes ve arkadaslara önerimde bir insan tekme tokat dövülüyorsa seyirci kalmayin onlardan korktugunuz icin derim korkulmasi gereken Allah dir üc bes capulcu degil.

mhmt

New member
İyi güzelde sayın teslimolan kardeşim. Bu verdiğin zanlar ne? Birde oruçlu ise, birde sohbet dinliyorlarsa felan. Olaya protesto edeceksek edelim. Hatta siyasi hakkımızı kullanıp Dilekçe yazağım bile diyebilirsiniz. Ancak; bu oruçlu ise, sohbette ağlıyorlar ise zanları, sizin niyetiniz öyle olmasa bile herkesi zan altınada bırakıyor. Sanki sohbette ağlayanların hepsi vahim durumdalar gibi. Yani şu örneklerin mantığı aynı ismini verdiğiniz Kanal D mantığı gibi. Onlarda bu şekilde yıpratmak istiyorlar. Siz böyle düşünmeseniz bile.
Neyse böylece bir konuda denkgeldik, Hoşgeldiniz Göremiyorduk uzun zamandır sizi:)

selametle..

NUAYMAN

New member
adamı niye dövüyorlarmış bilgin varmı belki dayağı hak etmiştir..bu konularda peşin hüküm vermek yanlış derim..

Enver Ýstek

metin mete
Bugün hangi kanalda gördüm tam hatirlamiyorum sanirim Kanal D idi. Bir insani polisin önünde tekme tokat dövdüler. Adam hirsiz dahil olsa orda devletin polisi varkene hangi akla hizmet kendi kafanizdan linc girisiminde bulunuyorsunuz. O adami dövenler birde oruclu iseler lafin bittigi yerdeyiz derim. O adami dövenler aksam hoca sohbetlerinde bir de hüngür hüngür agliyorlarsa ben o göz yaslarina timsah göz yasi derim. Devlet olsam o polisi de dayaga sadece seyirci kalan o polisi derhal memurluktan atar git kapasiten ne elveriyorsa parani ordan kazan derim. Buradaki kardes ve arkadaslara önerimde bir insan tekme tokat dövülüyorsa seyirci kalmayin onlardan korktugunuz icin derim korkulmasi gereken Allah dir üc bes capulcu degil.

Kusura bakma Teslim olan ben olsam kolluk kuvvetlerine biraz daha degil oldukca yetki verirdim;Yoksa bu milletin hali perisan,Can güvenligi yok,Mal güvenligi yok ne yapsin yani Polis?Dayimin bir haftada iki Motorsikleti calindi hemdi ikincisi Jandarma karakolunun avlusundan eee kardesim ya polis beni koruyacak ya ben artik orman kanunu ile kendimi koruyacagim öyle degilmi?Iste sen o zaman kork ben orman kanununa gecersem yani degilmi?Benim Milletim bu zulmü hak etmiyor sanirim....

T

teslimolan

Guest
Kusura bakma Teslim olan ben olsam kolluk kuvvetlerine biraz daha degil oldukca yetki verirdim;Yoksa bu milletin hali perisan,Can güvenligi yok,Mal güvenligi yok ne yapsin yani Polis?Dayimin bir haftada iki Motorsikleti calindi hemdi ikincisi Jandarma karakolunun avlusundan eee kardesim ya polis beni koruyacak ya ben artik orman kanunu ile kendimi koruyacagim öyle degilmi?Iste sen o zaman kork ben orman kanununa gecersem yani degilmi?Benim Milletim bu zulmü hak etmiyor sanirim....
Metin abi herkes hakim herkes hükümdar herkes kanun koyucu olursa anarsi olur. Orada polis var ve bu adamlar devlet görevlisi nin oldugu yerde adama linc girisiminde bulunuyorlar ve buna haklari yok. Orada o adam dan daha büyük suc isliyorlar cünkü devlet görevlisini hice sayiyorlar ve kendilerini devlet görevlisinden yüksek sanip insana saldiriyorlar böyle bir hak yok. O olay almanya da olsa o dayak yiyen adamdan fazla ceza alirdi o linc girisimini yapanlar. O polis hakkinda sorusturma acilirdi. Türkiye de olduklari icin büyük ihtimalle ellerini kollarini sallaya sallaya geziyorlardir suan. Iste o yüzden de Türkiye de insana deger olmadigi icin bu halde Türkiye. Insana deger nerdeyse o ülke ferahtadir gözünü acip bakan herkes de bunu görür. Insan suc islemis dahil olsa onun belli bir kurallari vardir. Devlet görevlisi onu devlet kurumuna götürür mahkeme olur ve adam ceza alir bunun ötesi yok. Bunun ötesi anarsidir.

T

teslimolan

Guest
İyi güzelde sayın teslimolan kardeşim. Bu verdiğin zanlar ne? Birde oruçlu ise, birde sohbet dinliyorlarsa felan. Olaya protesto edeceksek edelim. Hatta siyasi hakkımızı kullanıp Dilekçe yazağım bile diyebilirsiniz. Ancak; bu oruçlu ise, sohbette ağlıyorlar ise zanları, sizin niyetiniz öyle olmasa bile herkesi zan altınada bırakıyor. Sanki sohbette ağlayanların hepsi vahim durumdalar gibi. Yani şu örneklerin mantığı aynı ismini verdiğiniz Kanal D mantığı gibi. Onlarda bu şekilde yıpratmak istiyorlar. Siz böyle düşünmeseniz bile.
Neyse böylece bir konuda denkgeldik, Hoşgeldiniz Göremiyorduk uzun zamandır sizi:)

selametle..
Sevgili kardesim ben zanda bulunmadim. Zan hüküm vermektir ben hüküm vermedim. Onlar oruclu idi ve aksamlari tv bakiyorlar deseydim zan da bulunurdum. Iste o zamanda hata etmis olurdum ve bilgisizligim le insanlara iftira atmis olurdum. Bunu yapmamaya da özenlikle dikkat etmeye calisirim. Evet bayadir yazmiyordum nedeni de keyfi forum yönetimiydi.

Enver Ýstek

metin mete
Metin abi herkes hakim herkes hükümdar herkes kanun koyucu olursa anarsi olur. Orada polis var ve bu adamlar devlet görevlisi nin oldugu yerde adama linc girisiminde bulunuyorlar ve buna haklari yok. Orada o adam dan daha büyük suc isliyorlar cünkü devlet görevlisini hice sayiyorlar ve kendilerini devlet görevlisinden yüksek sanip insana saldiriyorlar böyle bir hak yok. O olay almanya da olsa o dayak yiyen adamdan fazla ceza alirdi o linc girisimini yapanlar. O polis hakkinda sorusturma acilirdi. Türkiye de olduklari icin büyük ihtimalle ellerini kollarini sallaya sallaya geziyorlardir suan. Iste o yüzden de Türkiye de insana deger olmadigi icin bu halde Türkiye. Insana deger nerdeyse o ülke ferahtadir gözünü acip bakan herkes de bunu görür. Insan suc islemis dahil olsa onun belli bir kurallari vardir. Devlet görevlisi onu devlet kurumuna götürür mahkeme olur ve adam ceza alir bunun ötesi yok. Bunun ötesi anarsidir.

Güzel kardesim yetkisiz polis bence kukladir?Eger tuttugu suclu adliyeden kendisinden önce cikiyorsa Poliste savsaklar iste bu noktada orman kanunu gelisir olay bu?

mhmt

New member
Sevgili kardesim ben zanda bulunmadim. Zan hüküm vermektir ben hüküm vermedim. Onlar oruclu idi ve aksamlari tv bakiyorlar deseydim zan da bulunurdum. Iste o zamanda hata etmis olurdum ve bilgisizligim le insanlara iftira atmis olurdum. Bunu yapmamaya da özenlikle dikkat etmeye calisirim. Evet bayadir yazmiyordum nedeni de keyfi forum yönetimiydi.

Benim eleştirdiğim sadece o değil ki. Zan hüküm vermektir dersen olmaz. ZAN; sanmak, tahmin yürütmek, itham etmek, şüphe gibi durumları da kapsar. Yani terimlerde takılı kalırsak bile yanlış düşünüyorsun. Ama bi an senin dediğin gibi dar anlamı olsa; sadece hüküm vermek, kesin yargı sunmak desek bile farketmez. Çünkü, benim eleştirdiğim nokta sadece zan yapman değil. Bak senin cümlen;

O adami dövenler birde oruclu iseler lafin bittigi yerdeyiz derim. O adami dövenler aksam hoca sohbetlerinde bir de hüngür hüngür agliyorlarsa ben o göz yaslarina timsah göz yasi derim..

Yaptığın; Oruç tutanları, sohbetlerde ağlayanları itham altında bırakmak. Kanal D gibi kanallarda zaten bunu yaparlar. Tv'de Irak'ta kafa kesme görüntüsü verirken, arka planda Kuran okuma vardır ya da marşlar vardır. Mücahidler eğitim yaparken bir yandan da ekranda 11 Eylül saldırısı gösterilir. Sonra ağlayan insanlar felan. İşte bunlar terörist düşüncesini işlemek için. Bunların zihne işleme yönetimi bu. Senin yaptığında dolaylı olarak bu. Eleştirdiğim noktalardan biri bu. Belki sen farkında değilsin ayrı konu:)
Birde zaten; oruçlu olmaları ile, sohbetlerde ağlamaları ile ne alakası var olayın. Bu örnekleri niye verdin. Onların gözyaşları timsah gözyaşlarıdır felan gibi sözler. Yani alakasız örnekler.

Yönetimde eskide de yenide de sıkıntı yok islamforumun:) Demek değişiyor şahsa göre. Hayırlısı.

selametle..

T

teslimolan

Guest
Sevgili Mhmt kardesim bana yazdirip yazdirip sildiriyorsun J
Benim yazimda yanlis yok cünkü hükmetmek yok. Tahmin etmek hükmetmek degildir. Hüküm yüzde yüzdür tahmin ise yanilma payimin oldugunu gösterir ve yüzde yüz degildir.
Tanim
Hüküm:Yüzde yüz
Hüküm degil: Yanilma payi
Zan: Bilgisizce hüküm verildikten sonra hükmün yanlis oldugu meydana cikarsa ben zan etmis olurum.
Tahmin: Hüküm degildir zira yanilma payi nin oldugu kelimenin kendinden bellidir.
Hüküm olmayan hersey bir kul tarafindan kulun acizligini gösterir ve Allah in yüceligini gösterir. Zira Allah tüm eksiklerden uzakdir ve hükmedememek acizliktir.
Hüküm verirlirsede o hüküm dogru olmalidir cünkü Allah in güzel isimlerinden biri de Hükmeden dir. Allah in isimlerini hayatimizda da dogru kullanmamiz lazim ve onun isimlerine ters olanlardan da uzak durmamiz lazim.
Adil lige gelince senin isine geliyor diye insani yada insanlari adil ilan edemezsin bunu genelleme icin diyorum cünkü Adil lik in ise gelmekle alakasi yok adil Allah in nizamidir terazisidir. Terazi hic bir tarafa agdirmamaliki adil ol. Allah in isimlerini izleyecegiz Onun isimlerinin tersini degil.

Tanimlari yaptim fakat benim yazimda tahmin bile yok. Ben eyer öyle ise yazdim öyle oldugunu tahmin ediyorum bile demedim.

Selam sana Mhmt kardesim.

Son düzenleme:

mhmt

New member
A.Selam..
@teslimolan kardeşim güldürdün yahu. Allah da seni güldürsün emi :)
Neyse hayırlısı diyelim bari. Ben tahmin anlamı da var diye bileyim, sende yok diye. Ne yapalım..:)

selametle..

T

teslimolan

Guest
Önemli not:
Allah i yüceltir demem mecazi anlamdir. Allah sinirsizca zaten yücedir. Benim kast ettigim Allah in yüceligi ni tasdik eder bizim her türlü acizligimiz.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Onlarin oradaki sahsa olan müdahaleleri kendilerine devlet otoritesi sayip müdahalesi ise, seninde tavsiye ettigin davranis bir devletlik politikasidir. Devlet varken cözümleme yaratmaktir. Yani hem dayak atan ve seyirci kalan ve yine müdahale eden bir taraf.

Senin müdahale etmen devletin müdahale etmesi kadar etkili olmaz hatta bir anarsi niteligi tasiyabilir yerine göre hatta yanlis anlasilmalar neticesinde büyüyebilir. Burada en iyi yapilmasi gereken kisinin yine devlete yazili bir beyanname ile olusmus bu uygulamaya tepkisini bir vatandas olarak belirtmektir.

Bu devlette her kötü duruma birey olarak müdahale etmeye kalkarsan bu senin isin degil derler. Tc yi yok saymamak gerekir. Sen Tc polisini gereksiz görüyorsun ve oradaki polislerle birlikte tüm polis teskilatina yanlis bir uygulamada olduklarini söyleyerek onlarin yerine kendini asayis berkemal. Ne diyim Eti benim kemigi senin:)

Elifnisa

New member
polisde bıkmış artık sadece ramazanda hırsızlık oranı 10 kat artıyormuş... bu ramazanda tam iftar vakti kuzenimin arabasının camını indirdiler... 2 sene önce ramazandada hamile olduğum halde kapkaça kurban gittim... polise gittiğimde zavallılar dert yanıyorlardı... biz yakalıyoruz 1 gün sonra salıveriliyorlar ne yapalım abla diyorlardı... ben robot resimleri incelerken saat epey ilerlemişti ve iftar vakti geldiğinde bir suru hrıszılık haberi gelmeye başladı.
hal böyle olunca halkta cezayı kendisi veriyor, poliste kendi dövse olmayacak en iyisi siz dövün diyor demekki:) bugun beni kapkac eden adamı yakalasam ki dışarıda şuan, bende linç girişiminde bulunabilirim ne yalan söyleyeyim.

H

hesab_verilecek

Guest
polisde bıkmış artık sadece ramazanda hırsızlık oranı 10 kat artıyormuş... bu ramazanda tam iftar vakti kuzenimin arabasının camını indirdiler... 2 sene önce ramazandada hamile olduğum halde kapkaça kurban gittim... polise gittiğimde zavallılar dert yanıyorlardı... biz yakalıyoruz 1 gün sonra salıveriliyorlar ne yapalım abla diyorlardı... ben robot resimleri incelerken saat epey ilerlemişti ve iftar vakti geldiğinde bir suru hrıszılık haberi gelmeye başladı.
hal böyle olunca halkta cezayı kendisi veriyor, poliste kendi dövse olmayacak en iyisi siz dövün diyor demekki:) bugun beni kapkac eden adamı yakalasam ki dışarıda şuan, bende linç girişiminde bulunabilirim ne yalan söyleyeyim.
Kardesim öncelikle gecmis olsun. Evet AB uyum AB uyum diye icine ettiler Türkiyenin güvenliginin. Oysaki böyle bir palavra yok burada. Buradaki isleyen kural ben avrupada yasayan biri olarak söylüyorum ne kadar tehdit o kadar önlem. Buranin komsulari belcika, fransa, hollanda, isvicre oysa Türkiyenin komsulari iran, irak, suriye, yunanistan komsuna göre önlemin ve yasan olur ancak bu iktidar olan parti malesef Türkiye nin güvenliginin icine etmis. Siyaset Meydanin da sayin Sarizeybek in anlattiklarini dinledigimde agzim acik kaldi benim yetkilerini almislar insanlarin hic bir sey yapamiyor insanlar. Bir futbolcunun bacaklarini kesince hadi cik futbol oyna demeye benzer bu. Kime hizmet ediyor bu iktidardaki parti bu zihniyetle ? Ama ben inaniyorum kralin gelecegine ve onun geleceginin yakin oldugunu iste o dinimizi kullanip insanlarin dini duygularini sömüren ler dümdüz olucak. Benim tanidigim nebilerin sonuncusu namaz kilacagim diye yollari trafige kapattirmazdi. O cefasini cekti bunlar sefasini sürüyolar ama geldikleri gibi gidecekler ve o zamanin yakin olduguna inaniyorum.

Üst Alt